Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
R

RAYTHEON23

Гостин
REALNO NIE VRSKA NEMAM A POCETNIKOT NA TEMATA MISLESE ZA URIVANJETO NA NLO VO 56-57 GODINA ZA KOE AMERIKANCITE TVRDEA DEKA E NEKOJ SI BALON METEOROLOSKI-GLUPOSTI-POTOA IZLEZE I VIDEO SO AUTOPSIJA I BESE OCENETO DEKA E REALNO(DISCOVERY SCIENCE)ISTO TAKA PO TEORIJA NA VEROJATNOST SIGURNO IMA JAS GLASAV DA OTI NLO E ZABELEZANO PO NAPADOT NA HIROSIMA I NAGASAKI A TAKVI PROTOTIPOVI IMALA SAMO GERMANIJA I TOA SO KLIPNI MOTORI I KRUZEN DIZAJN A OVIE NE BEA TAKVI....
THEY OBSERVE AND STUDY- EARTH PARADE SONG
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Да кажеме, може патуваат преку некои честички во воздухот, преку светлина, преку вода... Можеби можат да бидат видени само под микроскоп...

i jas razmisluvav vaka nesto vo vid na cesticki i bakterii no kojznae.....:toe::toe::wink:
 
Член од
16 март 2008
Мислења
51
Поени од реакции
3
Имам видено НЛО во два наврати. И најако што имам два различни сведоци со мене кои истото го видоја.. Само што чеш .. НЛО е само Неидентификуван Летечки Објект... од кај знам дека се вонземјани?
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Лично неам видено НЛО :vozbud: , али имам слушнато милион приказни за нив , али повеќео , ако не и скоро сите се монтажи , човечки грешки , неправилна индетификација итн..

Многу мал процент се необјасниви , само 3-4 % ( според некоја студија )
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Не сме сами во универумов и тоа се знае одамна, е сеа тоа што американците кријат заради некои нивни интереси тоа е друга работа...иначе вистина е дека во 56-57 година се има срушено НЛО кое први го порнашле бразилската војска, после неколку истражувања е предадено на американската војска и од тогаш се губи секаква трага...:toe:
 
Член од
17 март 2008
Мислења
157
Поени од реакции
2
ja sum skoro siguren deka ima vonzemjani..toa sto nie nemozeme da otkrieme toa e druga rabota...nie osven ovie planeti sto gi imame okolu sonceto,samo niv gi znaeme...a univerzumot e beskonecen i ima bezbroj planeti i siguren sum deka ima i drugi naseleni kako sto e nasava.
 

Olivert

TheTruth
Член од
21 јануари 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
100% постојат... немат двоумење.
Ама не верувам дека се од некои марсовци или други вонземјани, тоа се играчки на големите земји...
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
мислам дека постојат...во толку голема вселена којзнае уште што може да има.
А MrAngels кај виде нло?
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
epa vaka ja moram da kazam neso deka sum slusnala bas za toa deka gi ima segde i bas mn. mi e jezivo ko kje slusnam deka gi ima i vo voda i segde oklou nas bas segde ne opkruzuvale pa kje pratele satelitski snimki sto praime i se toa aj mallku pokonkretno objasnuvanje ve molam . !!!:eek:lee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom