Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
поголеми воземјани од нас не ми се верува да има :smir:
а дека постои нешто во други планети мора да има вистина.
али тоа не може да го откриеме ни за 1000г
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Pa 50 i kusur godina(dedo bil mlad) i vo seloto kaj so zivejt(Jablanica) ...Imalo golema svetlina i potoa posle nekoj den vo diviot paprat nasle nekoe sustestvo! Golemo bilo kolku novorodencen i celo selo se sobralo... Sustvestvoto bilo mrtvo no koa ke go cepnele so stap se zgrcuvalo... Bilo sino so golemi oci i prozirna koza... selanite si rekle deka nekoe deformirano dete koe majkamu go frlila... no dedomi misles deka nema sansi da e dete poso VOOPSTo ne liceno... no seljaci ko seljaci dete e pa dete e i go ostajle da skapat... a gospod znajt kolku istrazuvanja ke istaea od nego... Epten izlgedalo jako..pusto nemale aparat da go slikaat :D
Не може да се сети да направите цртеж (ако црташ добро) штета.
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Абре има и луѓе што личат како вонземјани (од многу убаина) али нема везе како и да е еве неколкумина такви:



И таквите работи. :) Поздрав.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Pa 50 i kusur godina(dedo bil mlad) i vo seloto kaj so zivejt(Jablanica) ...Imalo golema svetlina i potoa posle nekoj den vo diviot paprat nasle nekoe sustestvo! Golemo bilo kolku novorodencen i celo selo se sobralo... Sustvestvoto bilo mrtvo no koa ke go cepnele so stap se zgrcuvalo... Bilo sino so golemi oci i prozirna koza... selanite si rekle deka nekoe deformirano dete koe majkamu go frlila... no dedomi misles deka nema sansi da e dete poso VOOPSTo ne liceno... no seljaci ko seljaci dete e pa dete e i go ostajle da skapat... a gospod znajt kolku istrazuvanja ke istaea od nego... Epten izlgedalo jako..pusto nemale aparat da go slikaat :D
Леле муабетов ...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Pa 50 i kusur godina(dedo bil mlad) i vo seloto kaj so zivejt(Jablanica) ...Imalo golema svetlina i potoa posle nekoj den vo diviot paprat nasle nekoe sustestvo! Golemo bilo kolku novorodencen i celo selo se sobralo... Sustvestvoto bilo mrtvo no koa ke go cepnele so stap se zgrcuvalo... Bilo sino so golemi oci i prozirna koza... selanite si rekle deka nekoe deformirano dete koe majkamu go frlila... no dedomi misles deka nema sansi da e dete poso VOOPSTo ne liceno... no seljaci ko seljaci dete e pa dete e i go ostajle da skapat... a gospod znajt kolku istrazuvanja ke istaea od nego... Epten izlgedalo jako..pusto nemale aparat da go slikaat :D
Чоек без навреда ама муабетов некако ич не проаѓа кај мене. Ова повеќе ми изгледа како приказна пред спиење.
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
...

Ваш проблем... ај да беше само дедоми ок... ама цело село го виделе така да не верувам сите ќе мамет... мислете шо сакате... јас верувам во тоа и мислам дека има вонземјани! а тоа со го виделе е чиста вистина... Јас на пример имам видено НЛО макар шо мојт да е бидено и од земјава(иам пишано во претходни постој) и беше округло и на рабовите од чинијата светеше во повејке бои... Како што реков... јас немам овдека докази но не ми треба да верувате... зашто јас верувам во тоа што гледам!
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366


VIDEO





мислам дека повекето од вас го имате GOOGLE EARTH..pa pospartajte malku...


оние кои го немаат еве овде нека побараат :::> http://code.google.com/events/developerday/

e sega dali e vistina ...hehehehehe :toe::baeh:
ХАХАХА дечко седи али сликава ти е стварно "мистерија". како прво и прво сликава е само некој Hong Kong Convention and Exhibition Centre а не е :nenene: некој брод као што викаш ти :tapp::uvo:
 

Attachments

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
haha finta e ova so zgradava! btw daj kazite neso prodolzete temava... :S da ne sedi vaka so denovi nenapisano nisto :D
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Dajte nekoj dokazi ama neka bidat cvrsti ne vaka gi gleas na slika si vikas kaj se parkiral brodov, koa posle gleas toa ti bil nekojsi centar tamu na kinezive ili japanci koj i da se seedno :pos2: ne ne stvarno dajte neso interesno nekoja tema ili bilo so samo da ne sedime vaka... btw da vi kazam nesto sea sakam da otvoram edna nova tema za aleksandar makedonski... se raboti za negovata grobnica vo makedonija koja se naogala .... hmmm ne mi teknuva sea mi kazuvase eden istoricar i mi rece deka toa bila zabraneta arheologija deka tie raboti ne trebale da se otkopuvaat i deka toa mozela da ja smeni istorijata na mnogu zemji! ajde da probame da pobarame nesto pa koj moze da najde neka postira ili da otvorime nova tema !:kajg::3:
 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
Ареа 51

или Зона 51

Така се викаше тоа?
Приказна што ја измислиле американците за да се чувствуваат супериорни над другите земји!!!

Рекле:
American teenagers напиша:
Dude, let's make a made up secret base!!!

OK, DUDE!!!

But it will be a secret!

OK, DUDE!!!

We'll tell every one that it's real and they recruit aliens there!

OK, DUDE!!!
Реален разговор кој јас мислам дека е прилично точен!!!
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
WTF

Искуство од другар! Ми се колнеше во господ дека е вистина(се знам 8 години). И да почниме пополека... Дечково беше турција на море и од на играорна на фестивал и коа си иделе поминувале низ блгарија :icon_bigg . И сатот бил 10 навечер така нешо и сите спиеле освен тој и возачот нормално :D. И грмело ептен у пичку матер! врнело етц... И само како шо гледал тој низ пенџера и само видол Нло да не речам... Големо бело и во целата темница то светело упм ! И само ко со гледал Оливер(другаров) ... Наеднаш загрмило и околу НЛОто и виулици околу него... Ептен се стресил другаров... пробвит да разбудит овие околу него никој не се разбудивит! Возачов ич од кур не мавал си гледал во патот и не се пулел... И овај другаров ми раскажвит викат абе ја мислам дека ангелите се спуштија да се биет со нлото(поради големата светлина шо наеднаш се обвила околу нлото и ветровите и ко почнало да се нишат)... чудна случка ! Ми се колнеше во господ
другар ми! Чекам коментари ! :ija:
П.С - другаров за малце со не се помочал од страв :D! а интересен факт дека никој од овие у автобус не се буделе ! :S ! Необјасливо
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
interesno штета што не фоткал малку не може дасе присети на обликот на НЛО ???
 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
Абре има и луѓе што личат како вонземјани (од многу убаина) али нема везе како и да е еве неколкумина такви:



И таквите работи. :) Поздрав.
УЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ ГАДНИ СЕ!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
Zar nikogas ne ste pomislile deka sto i da ima gore, sigurno e popamento od nas stom vaka uspesno se "krie". A veruvam deka ne e slucajnost tolku luge da videle nesto cudno. Nie sme samo eksperimentalni gluvcinja!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom