Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.726 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.178

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.469
Поени од реакции
81.911
Да и јас си помислив дека е во право, само што резултатот на контактот помеѓу конквистадорите и Мезоамериканците од тоа време, е еден, а резултатот на контактот помеѓу модерната цивилизација и , да речеме, некое (до сега) изолирано племе од Нова Гвинеја е нешто поинаков.
Во секој случај, пофлагрантни се промените (а и, чинам, неминовни) во животот на поназадната страна.
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Еве и на македонски:

Речиси е сигурно дека постојат вонземјани, но луѓето треба на секој можен начин да се обидат да избегнат средба со нив, порачува Стивен Хокинг, споредувајќи ја можната "посета" на нашата планета со откривањето на Америка, во кој случај ние би ја доживеале судбината на Индијанците.

Во новата серија на каналот Дискавери, астрофизичарот вели оти е совршено разумно да се претпоставува дека во вселената постои и друга интелигентна форма на живот.

Хокинг предупредува дека во случај да бидеме посетени од страна на вонземјани, многу е веројатно тие да ја срамнат планетава, по што Земјата ќе остане без никакви ресурси, за на крај напаѓачите да заминат.

"Ако не посетат вонземјани, исходот ќе биде сличен со пристигнувањето на Колумбо во Америка, нешто што не излезе добро за Индијанците. Доволно е да се погледнеме себеси за да видиме како интелигентната форма на живот може да се развие во нешто што не сакаме да го запознаеме," објаснува Хокинг.

Наместо да праќаме информации со дијаграми за точната местоположба на Земјата во вселената, луѓето треба да направат сè што е во нивна моќ за да го избегнат контактот со вонземјаните, советува поранешниот професор на Универзитетот Кембриџ.

"За мојот математички ум, самите бројки ме водат кон заклучок оти постоењето на вонземјани е комплетно разумна претпоставка. Вистинскиот предизвик е да сфатиме какви всушност би биле тие," изјавил Хокинг.

извор

Ме плаши колку може да биде во право типов :S но од друга страна... и сами знаеме дека некогаш и ние прикажуваме добра страна спрема новите нешта кои ги откриваме
Ако еднаш не дошле предходно , мислите дека го заборавиле патот.
Биле и предходно , и најверојатно се уште овде , а ако не се пак ке дојдат .
Митовите -такозвани(што не се митови туку чиста вистина) си кажуваат . Ги има у библијата , цилиндрите од сумерија , во митовите на сите континенти , во античките градби , во ДНА-кодот може да се откријат докази , Хахаха ова е смешно и на крај ние како вонземјанска раса сме доказ дека дека вонземјани ја посетувале земјата.
Колку сме изманипулирани тоа е страшно.




Иначе репликава не е за апокалипто туку за ово физичаров ....како се викаше , не е битно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.469
Поени од реакции
81.911
Иначе репликава не е за апокалипто туку за ово физичаров ....како се викаше , не е битно.
Ма остај го, будала некоја. Од небо паднал и памет ќе ни соли.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ако еднаш не дошле предходно , мислите дека го заборавиле патот.
Биле и предходно , и најверојатно се уште овде , а ако не се пак ке дојдат .
Митовите -такозвани(што не се митови туку чиста вистина) си кажуваат . Ги има у библијата , цилиндрите од сумерија , во митовите на сите континенти , во античките градби , во ДНА-кодот може да се откријат докази , Хахаха ова е смешно и на крај ние како вонземјанска раса сме доказ дека дека вонземјани ја посетувале земјата.
Колку сме изманипулирани тоа е страшно.
Зошто вонземјаните би му помагале на некое неразвиено племе да си гради пирамиди?За да бидат обожавани?Сигурно тие немале попаметна работа па дошле да градат пирамиди и да се прават богови пред старите племиња.И ајде ако си до толку уверен дај ми цитати од библијата или од сумеријците каде тие јасно кажуваат дојдоа вонземјани ни направија ова ни направија она.Можда и Исус бил вонеземјанин?Ние имаме вонземјанска ДНА?Нашата ДНА е само 0,5% поразлична од таа на мајмуните,а само 1,5% од нашата ДНА е различна од таа на останатите цицачи.Можда и тие се вонземјани.:toe:
 
O

okej

Гостин
јас имам слушнато дека има регион голем колку Мк и наса таму ги снимаат оние снимки кај што се гледа у позадина све темно..како ендлесс нешто..и направено им е теренот како моон и слично...со етикета доле Чајна шопинг хаха...не верувам..а интересно ми е да верувам..читам даље па ќе видиме..one day there will be aliens and you all fools gonna miss it!..:salut:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
јас имам слушнато дека има регион голем колку Мк и наса таму ги снимаат оние снимки кај што се гледа у позадина све темно..како ендлесс нешто..и направено им е теренот како моон и слично...со етикета доле Чајна шопинг хаха...не верувам..а интересно ми е да верувам..читам даље па ќе видиме..one day there will be aliens and you all fools gonna miss it!..:salut:
Што? Кои снимки... и која површина??

п.с тема за пирамиди има... живнете ја и неа малку :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Кога еднаш ќе се појават таканаречените вонземјани кои све нешто се кријат (бидејќи се демони и ружни и личат на зверови) ќе биде касно да се освестите дека сте излажани.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Stephen Hawking warns over making contact with aliens


Aliens almost certainly exist but humans should avoid making contact, Professor Stephen Hawking has warned.
In a series for the Discovery Channel the renowned astrophysicist said it was "perfectly rational" to assume intelligent life exists elsewhere.
But he warned that aliens might simply raid Earth for resources, then move on.
"If aliens visit us, the outcome would be much as when Columbus landed in America, which didn't turn out well for the Native Americans," he said.
Prof Hawking thinks that, rather than actively trying to communicate with extra-terrestrials, humans should do everything possible to avoid contact.
He explained: "We only have to look at ourselves to see how intelligent life might develop into something we wouldn't want to meet."

In the past, probes have been sent into space with engravings of human beings on board and diagrams showing the location of our planet.
Radio beams have been fired into space in the hope of reaching alien civilisations.
Prof Hawking said: "To my mathematical brain, the numbers alone make thinking about aliens perfectly rational.
"The real challenge is to work out what aliens might actually be like."
The programme envisages numerous alien species including two-legged herbivores and yellow, lizard-like predators.
But Prof Hawking conceded most life elsewhere in the universe is likely to consist of simple microbes.
In the recent BBC series Wonders of the Solar System, Professor Brian Cox, a physicist from the University of Manchester, also suggested life may exist elsewhere within our solar system.
He said organisms could be present under the ice sheet that envelops Europa, one of Jupiter's moons.
Professor Cox added: "Closer to home, the evidence that life could exist on Mars is growing.
"We will only know for sure when the next generation of spacecraft, fine-tuned to search for life, are launched to the moons of Jupiter and the arid plains of Mars in the coming decades."
______________

друг извор.

http://www.bostonherald.com/entertainment/television/general/view.bg?articleid=1250062&srvc=rss

Стефчо предупредува, дека не е се така розево, го подржуем... нека не се чаламат многу Наси,Маси,Сад...
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Зошто вонземјаните би му помагале на некое неразвиено племе да си гради пирамиди?За да бидат обожавани?Сигурно тие немале попаметна работа па дошле да градат пирамиди и да се прават богови пред старите племиња.И ајде ако си до толку уверен дај ми цитати од библијата или од сумеријците каде тие јасно кажуваат дојдоа вонземјани ни направија ова ни направија она.Можда и Исус бил вонеземјанин?Ние имаме вонземјанска ДНА?Нашата ДНА е само 0,5% поразлична од таа на мајмуните,а само 1,5% од нашата ДНА е различна од таа на останатите цицачи.Можда и тие се вонземјани.:toe:

[FONT=Times, Times New Roman]When men began to multiply on earth and daughters were born to them, the sons of heaven saw how beautiful the daughters of man were, and so they took for their wives as many of them as they chose. Then the Lord said: My spirit shall not remain in man forever, since he is but flesh. His days shall comprise one hundred and twenty years. [/FONT]
[FONT=Times, Times New Roman] [/FONT][FONT=Times, Times New Roman] [/FONT]
[FONT=Times, Times New Roman] [/FONT][FONT=Times, Times New Roman]At that time the Nephilim appeared on earth (as well as later), after the sons of heaven had intercourse with the daughters of man, who bore them sons. They were the heroes of old, the men of renown[/FONT] .

Имаш видено што?
Или кого?:vozbud:
Браво , ти телепат да не си бе , знаеш што сум видел а што не .
Кога сите сретства се исцрпени , на мозокот му остануе уште овој одбрамбен механизам - навреди.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Браво , ти телепат да не си бе , знаеш што сум видел а што не .
Кога сите сретства се исцрпени , на мозокот му остануе уште овој одбрамбен механизам - навреди.
Навреди и арогантно однесување гледам само од тебе... одговори на прашањето кое ти го поставиле како човек.

ZOTE што по ѓавола ти значат видеата кои ги ставаш по темиве???
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Навреди и арогантно однесување гледам само од тебе... одговори на прашањето кое ти го поставиле како човек.

ZOTE што по ѓавола ти значат видеата кои ги ставаш по темиве???

Па ако ја пртиш темата тогаш знаеш за виде клипот кој го има на јутубе каде се гледаат летечки објекти додека трае ударот од авионите на 11 септември.

ова видео што го поставив си има свое објаснување зашто е одбан за напад токму тој датум и како сето тоа е само окултизам или мега обред.

во православаната религија се верува и се знае бидејќи е докажано дека секое жртвовање е храна за демоните.

кога ќе ги поврзеш сите коцки се доаѓа до вистината дека нло не ништо друго туку паднатите ангели или демони кои не се покажуваат додека не дојде време кога ќе го искушуваат светот со нивното појавување. и зато не постои нло.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Па ако ја пртиш темата тогаш знаеш за виде клипот кој го има на јутубе каде се гледаат летечки објекти додека трае ударот од авионите на 11 септември.
Диши длабоко зотее, аман, тоа видео и баба ако го види ќе знае дека е фејк и е чиста заебанција од некои разиграни тинејџери... толку е аматерско, впрочем... се надевам дека не сме нападнати и од грција во меѓувреме :pos:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Друже, јас те прашав што имаш видено, како одговор на твојот:




А Зоте, шо викаш тоа НЛОата, можи да се временски машини на луѓето од иднината?

Значи има неколку прашања за кои кога ќе се постават станува јасно кој се нло.

факт е дека имало контакти но човештвото е во лага и измамено дека се тоа посетители од друга планета.

карактеристики на контактите:
1) - осеќај на страв, и ужас кај тој што контактира;
2) - насилство од страна на "вонземјаните" Над неговата воља и телото;
3) - бесмислено земање на примерок на кожа (не се зне зашто и за која цел);


И навистина, зашто толку многу НЛО "слетува" право на сред пат? ЗЋашто толку совршени бродови захтеваат толку чести "поправки"? Зашто на нихвните патниц им е потребно да собираат толку мноштво камења и стапови (нон стоп повеќе од 25 години) или да "тестираат" толку мноштво љуѓе?

Сите сцени со контакти се лишени од секаква цел и се бесмислени.

ова е само дел од доказите и затоа ако те интересира прочитај ја книгата љуѓе и демони која има 66 страни а го обработува нло од 46 страна. значи друго не мора д ачиташ прочитај го делот само за тоа. и ќе ти стане јасно ќе познаеш вистината.

http://rapidshare.com/files/314418040/ljudi_i_demoni.pdf
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.249
Поени од реакции
4.852
Значи има неколку прашања за кои кога ќе се постават станува јасно кој се нло.

факт е дека имало контакти но човештвото е во лага и измамено дека се тоа посетители од друга планета.

карактеристики на контактите:
1) - осеќај на страв, и ужас кај тој што контактира;
2) - насилство од страна на "вонземјаните" Над неговата воља и телото;
3) - бесмислено земање на примерок на кожа (не се зне зашто и за која цел);
Нема докази, а и тоа што го тврделе луѓето (наводно) кои наводно виделе вонземјани, е дека тие вонземјаните излегле од некој си вселенски брод, НЛО. Демоните користат напредна технологија и летала?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom