Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.726 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.178

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Зошто не не уништиле м???
Не знам, но ако сме ги наследиле нивните карактерситики, гледано од свој личен аспект, јас тоа што го создавам, не го уништувам, а зборам за нежива природа. Ние сме живи суштества после се.

Вреди претпоставката дека нивните непријатели можеле да не користат или пак да го откријат генот на (ЛЕМУРИТЕЕ:pos2:) па да направат Bio weapon??
Лемуријани. И животинките наречени лемури, го добиле своето име според митот за Лемурија, а не обратно. Не знам зошто сите мислат дека збориме за мајмунолики животни ...

И да. Можно е. Тие се тие кои ја имаат вршено генетската манипулација, најверојатно.

Контрадикторно!!!
Оставени сами да се развиваме додека не дошле останатите со тек на време да вршат генетска манипулација. Јас не гледам ништо котрадикторно овде.

како прво обрни внимание на терминот ФРАКЦИИ-не различни РАСИ на ВОНЗЕМЈАНИ.
Ако е така тогаш
Да, повеќе раси од една фракција.

ЗОШТО?????(претпоставка е нивната хајтек-па можеле да отстранат ебаго воинствени булшета нејсе им требаат РОБОВИ-не млади бунтовници:vozbud:!!).
God-like version of playing chess. Ever thought of that? Again, history is our witness to this.

Само претпоставувам.

Како може мирна вештачки создадена РОБОВСКА раса да има тенденции кон агресивност и воинственост??

Јок не држи вода.
Колку и да сме ние воинствени, споредбата со нив и тоа што тие претставуваат сепак остава слика за нас како робови.

А ова за мккинон

Е исто така булшет-господинот правел друго нешто...

Значи настрана Шлакевци како овој(претпоставувам платен да го стори тоа од некоја агенција/организација)кои потоа ќе се вадат со конспираси!!!
Оу, платено хакериште! :vozbud:

A се смееш кога друг ќе каже дека има платени владини агенти кои шират дезинформации за разни заговори.

Прво - Самиот Вашингтон нема да каже, а па ништо не направи, туку само влезе во нашиот систем, и ѕирна неколку доверливи фајлови кои имаат врска со тајна вселенска програма која оперира напоредно со официјалната од страна на НАСА и некои работи за вонземјани и нивни котакти со лица кои работат за нас. Неееее, ма ша кажеш?

Секако дека ќе направат да изгледа како да направил кој знае каква штета, за да го обере бостанот кога ќе го фатат - што ме води до тоа што сакав да те прашам:

- Некој кој успеал да го пробие сигурносниот систем на Вашингтон и да отиде толку длабоко да извече такви сочни информации, не верувам дека некој го платил дебело, за после да го ФАТАТ кај девојка му дома! Зар не мислиш дека таа твоја претпоставка многу малку држи вода?

НЕ е разбирливо(НА ВОДНО) или наводно!!!

Локација на планетата,карактеристики,атмосфера...чекам:helou:
Ако луѓето почнат да живеат на Марс, секако дека некој може ќе ги нарече Марсовци, но по потекло се сепак Земјани.

Реков доаѓаат од таму како потекло. Таму се "зачнати", еволуирале и се рашириле на други планети. Која е твојата поента?
 
S

smart ass

Гостин
Не знам, но ако сме ги наследиле нивните карактерситики, гледано од свој личен аспект, јас тоа што го создавам, не го уништувам, а зборам за нежива природа. Ние сме живи суштества после се.
Значи за нежива природа,но за жива природа-јас мислам дека ако веќе немаш фајде од стадото Офци....КОЛЕШ!!

Чунки....ќе дојдат не ВОЛЦИ туку ЛАВОВИ!!

Лемуријани. И животинките наречени лемури, го добиле своето име според митот за Лемурија, а не обратно. Не знам зошто сите мислат дека збориме за мајмунолики животни ...
Ако е МИТ тогаш

И да. Можно е. Тие се тие кои ја имаат вршено генетската манипулација, најверојатно.
Како е можно кога е МИТ-нема НАЈВЕРОЈАТНО И МЕЈБИ!!

Оставени сами да се развиваме додека не дошле останатите со тек на време да вршат генетска манипулација. Јас не гледам ништо котрадикторно овде.
Јас гледам-кои се останатите,зошто дошле и АКО) веќе сме биле СОВРШЕНИ РОБОВИ....Зошто друга генетска Манипулација(ами Еволуцијата на формите на живот).

Да, повеќе раси од една фракција.
Чекај да ти објаснам-не може повеќе раси од една фракција!!

Фракција е на пример ГРУПА ИСТА која се одделила Поради Х-причини.

Значи збориме за СОЈУЗ!!

God-like version of playing chess. Ever thought of that? Again, history is our witness to this.
Chess does not evolve-but human warfare YES,so it's not Logical your "God-like Version" because as you said they made genetic manipulation,which leads us to conclusion that THEY KNOW THE WAY WE EVOLVE!!!

Само претпоставувам.
Assumption based on assumption.
That's Unwise,thus Irrelevant.

Колку и да сме ние воинствени, споредбата со нив и тоа што тие претставуваат сепак остава слика за нас како робови.
Робови...има доволно Нуклеарно оружје+ хемиско да го уништи светот 5000 пати...30 микрограма VХ се смртоносни-атропин не помага!!!

Оу, платено хакериште! :vozbud:

A се смееш кога друг ќе каже дека има платени владини агенти кои шират дезинформации за разни заговори.
Има но НЕ ЗА ЗАГОВОРИ,туку за инфо-информациите вредат!!

Прво - Самиот Вашингтон нема да каже, а па ништо не направи, туку само влезе во нашиот систем, и ѕирна неколку доверливи фајлови кои имаат врска со тајна вселенска програма која оперира напоредно со официјалната од страна на НАСА и некои работи за вонземјани и нивни котакти со лица кои работат за нас. Неееее, ма ша кажеш?
He wasn't taking info-he was deleting crucial system files that shut down many mil computers(navy has suffered-NASA indirectly...think about the spy and navigation satellite's)

Секако дека ќе направат да изгледа како да направил кој знае каква штета, за да го обере бостанот кога ќе го фатат - што ме води до тоа што сакав да те прашам:

- Некој кој успеал да го пробие сигурносниот систем на Вашингтон и да отиде толку длабоко да извече такви сочни информации, не верувам дека некој го платил дебело, за после да го ФАТАТ кај девојка му дома! Зар не мислиш дека таа твоја претпоставка многу малку држи вода?
Фајловите се избришани,координација е изгубена и штета е направена-истиот мислел дека нема да го фатат...аххх ЖЕНИ:vozbud: + со самиот Shut DOWN на мрежата која ја нападнал тешко дека ќе извлечел нешто бидејќи како прво станува збор за јака енкрипција-тој нема никакви сочни информации или пак критични-да ги имал-немаше да преживее,а сега пак на конспираси ТВ кај што лоботомираат-нема шанси НИКОЈ да го чепне(ќе го направат херој).


Ако луѓето почнат да живеат на Марс, секако дека некој може ќе ги нарече Марсовци, но по потекло се сепак Земјани.
Тераформинг технологија...хммм немаме а на марс атмосферата е сулфур диоксид-само истражувачки мисии,па ако има услови...здравје...

Реков доаѓаат од таму како потекло. Таму се "зачнати", еволуирале и се рашириле на други планети. Која е твојата поента?
The point is that you don't have nor point nor a clue,therefore irrelevant all text...I WILL ask YOU again LOCATION OF THE PLANET PLEASE???
 

vidra_sk

Баш ми е гајле :P
Член од
22 април 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Ме интересира оваа тема и мислам дека постојат вонземјани. Не е можно да сме сами во просторот. Исто така мислам дека НАСА се знае ама крие од народот.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Ајде да ја урнам убавата фантазија на сите членови и гости за мистеријата за НЛО и воземјани.

Извадок од мартовскиот број на армиското списание ШТИТ кое пишува општо за АРМ, оружје и разни воени служби. Има една страна наменета за вакви работи со наслов:


"ЧУДАТА НА НАЦИСТИЧКА ГЕРМАНИЈА"

Н(ацистички) Л(етечки) О(бјект)

"Фактите велат дека во периодот по Втората светска војна, биле забележани досега најголем број неиндетификувани летечки објекти. И покрај тоа што многумина навистина веруваат дека вонземски суштества често ја посетуваат нашата планета, постои едно друго логично објаснување."

"Едно од најбизарните оружја кое требало да го зададе последниот и одлучувачки удар на сојузничката војска бил ЛЕТАЧКИОТ ДИСК(не ми работи скенерот да ја скенирам сликата). Основната задача на нацистичката креатура била повторно освојување на европското небо. Информациите за ова летало се навистина скудни, но од тоа што е познато, дискот требал да има карактеристики кои многу лесно ќе ја достигнеле посочената цел. Се вели дека на 14 фебруари 1945 година во близина на Прага, германските конструктори, Шриверс и Хабермол, се вивнале во воздухот во чудно летало чија основа бил еден голем прстен кој можел да се шири и да се собира, а воедно и се вртел околу авијатичарската кабина која била во облик на купола. Карактеристиките на ова летало биле застрашувачки. За само три минути леталото достигнувало висина од 12.400м, а во хоризонтален лет достигнувало брзина од 2000км/ч, што било многу голем успех во тоа време. Според англискиот историчар Хенри Стивенс постоеле 15 прототипови кои имале проперели на долниот дел и млазни отвори на сите страни од ротирачкиот диск. Сепак, досега нема никакви податоци дека летачките објекти биле искористени на борбено поле, а како главни причини за тоа се наведува недостатокот на потребни материјали за изградба, конструкторските проблеми и големите воени успеси на сојузничките сили на бојните полиња . "

Почнав да се смеам на постовите на членовите, за разни верзии за постоење на НЛО и воземјани и не издржам, а да не прокоментирам.

Но имате убави мислења, ставови и критики.

Поздрав до сите членови на форумот:smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir:
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
И што со ова.

Ако мислиш дека постојат, за мене пологичен е текстот што го извадив од списанието.
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
И што со ова.

Ако мислиш дека постојат, за мене пологичен е текстот што го извадив од списанието.
Ништо не мислам , погледај го целото видео.

И друга работа од каде нацистиве дошле до информации за антигравитациското летало?
Што барале у тибет и у египет .
http://www.bibliotecapleyades.net/vimanas/esp_vimanas_9.htm
Зошто се бафтале со окултизам .
Зошто симбол им е свастиката - црното сонце .
И многу други работи , ме мрзи да пишувам , ама имаш интернет за срека.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Ништо не мислам , погледај го целото видео.

И друга работа од каде нацистиве дошле до информации за антигравитациското летало?
Што барале у тибет и у египет .
http://www.bibliotecapleyades.net/vimanas/esp_vimanas_9.htm
Зошто се бафтале со окултизам .
Зошто симбол им е свастиката - црното сонце .
И многу други работи , ме мрзи да пишувам , ама имаш интернет за срека.

Кога веќе зборуваме дека постојат воземјани еве ти еден интересен текст. Па можно е тие да ги донеле во Египет, па потоа Германците ги преземале.

Значи за НЛО ја решивме мистеријата сега се на ред вонземјаните.

http://www.galaksija.com/david icke int.htm
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ништо не мислам , погледај го целото видео.

И друга работа од каде нацистиве дошле до информации за антигравитациското летало?
Што барале у тибет и у египет .
http://www.bibliotecapleyades.net/vimanas/esp_vimanas_9.htm
Зошто се бафтале со окултизам .
Зошто симбол им е свастиката - црното сонце .
И многу други работи , ме мрзи да пишувам , ама имаш интернет за срека.
Летечка чинија не е атигравитационо летало.Свастиката не е црно сонце.
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Летечка чинија не е атигравитационо летало.Свастиката не е црно сонце.
Ти си видел летечка чинија и знаеш , нели ?
Свастиката не е црно туку темно , моја грешка .
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.249
Поени од реакции
4.854
Ајде да ја урнам убавата фантазија на сите членови и гости за мистеријата за НЛО и воземјани.

Извадок од мартовскиот број на армиското списание ШТИТ кое пишува општо за АРМ, оружје и разни воени служби. Има една страна наменета за вакви работи со наслов:


"ЧУДАТА НА НАЦИСТИЧКА ГЕРМАНИЈА"

Н(ацистички) Л(етечки) О(бјект)​



Е добро, текстот донекаде објаснува нешто, ама само до крајот на војната.
Објаснување за денешните тн. НЛОа?
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
[/left]

Е добро, текстот донекаде објаснува нешто, ама само до крајот на војната.
Објаснување за денешните тн. НЛОа?
Па знаеш пола германси научници после војната каде пребегале. Во САД, затоа и таму највеќе се појавуваат, а плус и Русите и Американците пронашле макети за нивно конструирање. Па сега види ти што се случува понатаму.
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
повеќето веруваат дека постојат? :nesvest: што по ѓаволите? :tapp: не е вистина, ОВА НЕ Е ВИСТИНА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom