Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.726 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.178
Член од
2 март 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дознав дека еден пријател со кого имав долги разговори на ова прашање а беше дел од организација која од програмата на МК Ultra, е мртов. Остави жена и дете позади себе.

Едно од првите нешта кои го прашав беше тоа. Според него, постојат, и тука се. Ми кажа дека се планира правење на подземна база и во Македонија и наводно некои преговори биле во тек. Барем така он ги нарече, преговори.
Правење на подземна база во Македонија и преговори во тек ??? Ај објасни повеќе кој тоа правел подземна база и кој преговарал???
 
Член од
13 јануари 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Мора да те прашам неколку прашања (не е ова истрага :)) за да видиме колку си видел вонземјани:

1. Какви беа временските услови?
2. Дали си сигурен дека не беше тоа авион (авионите имаат различни во боја светла)?
3. Од каде знаеш со која брзина се движеше?
4. Ги виде вонземјаните?
5. Колку имаше испиено и спиено пред тоа (најважно!!! :))?
1.Времето беше многу топло и се беше чисто.
2.Не беше авион бидејки се гледасе дека објектот беше кружен.
3.Според мене бидејки беше брзо(го треснав оваа 120 kmph) :wink:
4.Неможев да ги видам бидејки во леталото неможеш да видиш ништо.
5.Тогаш бев 9 години и сеуште пиев густи сокови и бев многу наспан :pos2:
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Постојат вонземјани. Зар стварно верувате дека од толкав универзум само ние сме живи и свесни суштества?
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Постојат вонземјани. Зар стварно верувате дека од толкав универзум само ние сме живи и свесни суштества?
Па ги има и такви, кои не веруваат. Не сакат да си ги отворат малку повеќе очите и само ги интересира од ден за ден како да дојдат до повеќе пари.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.254
Поени од реакции
4.857
Постојат вонземјани. Зар стварно верувате дека од толкав универзум само ние сме живи и свесни суштества?
Сигурен сум во тоа. И тоа постојат интелегентни вонземјани. Но досега вонземјани немаат стасано на Земјата.

Па ги има и такви, кои не веруваат. Не сакат да си ги отворат малку повеќе очите и само ги интересира од ден за ден како да дојдат до повеќе пари.
Велиш дека на Земјата имаат дојдено вонземјани!?
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393

Англија на нозе, се појави НЛО

Мистериозен објект кој што беше забележан покрај познатата ветерница во Норфолк, Источна Англија, ја разбранува британската јавност. Неидентификуваниот летачки објект бил фотографиран од локалниот фотограф Питер Реј, кој изјави дека ова е нормално за Норфолк и додаде дека вонземјаните очигледно се интересираат за нашата стара технологија.
- Неидентификуваниот објект се движеше по небото од десно кон лево и очигледно беше дека целта за испитување беше старата позната ветерница во Норфолк, изјави Питер за лондонскиот таблоид The Sun.

Познатиот НЛО експерт Ник Поуп рече дека ова е интересна фотографија која допрва ќе биде проучена. Останува да видиме дали старата ветерница во Источна Англија навистина била цел за испитување на вонземјани.


 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.254
Поени од реакции
4.857

Англија на нозе, се појави НЛО

Мистериозен објект кој што беше забележан покрај познатата ветерница во Норфолк, Источна Англија, ја разбранува британската јавност. Неидентификуваниот летачки објект бил фотографиран од локалниот фотограф Питер Реј, кој изјави дека ова е нормално за Норфолк и додаде дека вонземјаните очигледно се интересираат за нашата стара технологија.
- Неидентификуваниот објект се движеше по небото од десно кон лево и очигледно беше дека целта за испитување беше старата позната ветерница во Норфолк, изјави Питер за лондонскиот таблоид The Sun.

Познатиот НЛО експерт Ник Поуп рече дека ова е интересна фотографија која допрва ќе биде проучена. Останува да видиме дали старата ветерница во Источна Англија навистина била цел за испитување на вонземјани.


Вонземјаните се заинтересирале за старата технологија?! Којзнае...:vozbud:
Инаку тоа на сликата може лесно да се објасни: одблесок од сончевите зраци од некој сателит.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
treba da si ogranicen , glup i tele da ne veruvas vo toa deka ne posetile vonzemjani posle 70 godini dokazi fotografii i videa na site strani niz celot svet .Prasanje na vreme e koga nekoja Vlada javno ke ja objavi najgolemata prikazna vo covecka istorija
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.254
Поени од реакции
4.857
treba da si ogranicen , glup i tele da ne veruvas vo toa deka ne posetile vonzemjani posle 70 godini dokazi fotografii i videa na site strani niz celot svet .Prasanje na vreme e koga nekoja Vlada javno ke ja objavi najgolemata prikazna vo covecka istorija
Не постојат ама баш никакви релевантни докази за тоа дека вонземјани имаат стасано на Земјата.
Инаку јас имам гледано и емисии со духови, вештерки, ѓаволи и што уште не, па не верувам во тоа, мислам дека тоа се тешки глупости.

Имам гледано и магионичари кои прават да "исчезне" слон од сцената и полно други работи и тоа буквално пред твои очи правејќи те многу ограничен би рекол дури и глуп, теле, а ти веруваш во неговите "моќи"...
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Human tvojata ogranicenost ne dozvoluva da veruva vo takvi raboti....nemam namera na tebe da ti objasnuvam nekoi raboti koga ti uste veruvas deka nekoi pesterski luge gi urnaa kulite na 9/11 ..ama ti prv ke se izvinis ovde javno na forumot za tvojta tvrdoglavost i negiranje na veke ocigledni raboti
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.254
Поени од реакции
4.857
Human tvojata ogranicenost ne dozvoluva da veruva vo takvi raboti....nemam namera na tebe da ti objasnuvam nekoi raboti koga ti uste veruvas deka nekoi pesterski luge gi urnaa kulite na 9/11 ..ama ti prv ke se izvinis ovde javno na forumot za tvojta tvrdoglavost i negiranje na veke ocigledni raboti
Офтопик: Не ги нарекувај пештерски....имаат милијарди и милијарди долари и голема моќ да изведат напади било каде...

Инаку кога веќе сме кај ограниченоста...(или заблудноста)...многу ме интересираат мене цврсти докази, кога ги има нив тогаш јас верувам дека нешто навистина било и се случило. Без докази никој не верува.
Без докази се е лага.
Значи мојата ограниченост е тоа што им верувам на цврстите докази, а твојата неограниченост е што веруваш во СЕ! Кое е подобро одлучуваш ТИ.

Зборуваш за очигледни работи. Кои се тие? Неколку видеа без звук од НЛОа или неколку монтирани слики: Дај цврсти докази па да почнам да верувам дека навистина ова владиве не лажат...вака испаѓа дека ја кажуваат вистината...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom