Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Какви 17 или 14 години, само кога ке си полнолетен над 18 години секс! :toe:
 
Член од
25 август 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Кога да се има секс е индивидуална работа, ама мислам дека 14 години е прерано од здравствени причини. Тие што го прават тоа на 14 години го прават тоа не заради што им "се вжештило меѓу нозе", туку заради мода и љубопитност. Мислам дека не треба да се брза со сексот, дека цел живот после ќе го правиш тоа.
Лично јас имам 18 години и сум невина и воопшто не се срамам да го кажам тоа. Сум имала многу шанси но едноставно не се осеќав спремна тогаш на тој чекор а и првиот пат сакам да ми биде со некој што ми значел. :salut:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Јас уште го неам првиот сексуален однос, а во право си што викаш дека не треба да се брза за сексот...Кај нас во кавадарци некои деца уште на 11 12 13 години го имат првиот секс... :icon_lol:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...незнам...прерано е 14 године..а и плус незнам што гледаа у тоа...сепак за да имаш со некого секс..треба да си во врска мн подолго време и едноставно да се чуствуваш спремно и едноставно да сакаш..а не заради ..лее имам 14 или лее имам 18 години ајде ќе имам секс..нееееее:vozbud:...
 
Член од
3 август 2008
Мислења
250
Поени од реакции
2
Ја лично прво искуство на 13 години ми се деси или 14... И се ми беше у ред али се каам шо го напраив тоа и сеа да можам да се вратам не би го напраил :toe:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
а бе сега женскиве се мислат ајде 8-мо оделение сум и ајде ке се е*ам, тоа не е ок.:nenene:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Според мене нема некоја одредена вредност за првиот однос, секој кога ќе биде спремен за тоа тогаш. Иако има стварно некои кои го прават тоа многу прерано и тоа стварно не ми се свиѓа, а и нема шанси да се подготвени за сексуален однос на тие години ама нив им е претпоставувам интересна самата помисла и не им е гајле...
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
18+ najnormalno....neznam sto mu e na decava...sakaat naednas da porasnat...praveki go toa na 14 godini...ne svakaat deka se seuste deca....toa se pravi koga si sosem spremen na toa ne deka demek site go imaat napraveno samo jas ne ili slicno...
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
кога ке се осекаш сигурно во себе и ке знаеш што всушност сакаш , али дефинитивно трба после 18 година затоа што пред тоа не е нај нај :toe:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Абе трагедии невидени !
Многу од мојата генерација ја загубија невиноста дури на 13 годинИ!!!:vozbud::vozbud:
Мислам дека е прерано....17-18 +...треба да си спремен и физички и психички за тоа не е мала работа...Исклецај се и замини....:tapp:
 

Iori Yagami

What the fuck is WTF?!
Член од
7 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
9
Ne se vazni godinite. Vazno e dali osobata se oseka spremno i sigurno vo toa sto go pravi.
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
1
Прв сексуален однос?Дефинитивно после 18! Тогаш си зрела и одговорна(зависи кој) личност , а ако имаш порано секс може да имаш и некои здравствени проблеми(ова веќе може го знаете) ,бидејќи не си психички и физички подготвен!!!!!!!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ne se vazni godinite. Vazno e dali osobata se oseka spremno i sigurno vo toa sto go pravi.
Значи за тебе не е важно ни дали е на 12 години првиот сексуален однос?
Денешниве деца не знаат ни човекот со кои органи дише, а камоли за ХПВ, сифилис, ХИВ и др.

MA KAKO PRERANO, KOLKU PORANO TOLKU PODOBRO!
Ме интересира дали истово ќе им го кажеш на децата твои кога ќе влезат во пубертет и ќе почнат да размислуваат на оваа тема.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
trebqa malku poveke domasno vospituvanje a ne roditelite i deteto (devoj4eto vo slu4ajov) se kako drugar i drugarka...mislam treba da se zaostrat odnosite no ne kako vo 14 vek sekako
 

Kajgana Shop

На врв Bottom