Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
14 е прерано, не може да тврди дека се чувствува доволно зрело и сигурно за да го направи тоа на таа возраст.+18 мислам дека е онака најдобро време за да се впушти во сексуалните води се зависи од тоа како е воспитана и како е израсната таа лиќност.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
14 е прерано, не може да тврди дека се чувствува доволно зрело и сигурно за да го направи тоа на таа возраст.+18 мислам дека е онака најдобро време за да се впушти во сексуалните води се зависи од тоа како е воспитана и како е израсната таа лиќност.
A mozebi i ne e zatoa sto devojcinjata dobivaat menstruacija sega i vo 4 odd,i sexualniot odnos doaga porano zaradi sozrevanjeto na hormonite a plus i tv cuda prai:wink:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
abe od akde toa na tolku i tolku godini pa ke bide pa da gledame i na saat pa vo tolku i tolku da bide prv pat nema vrska so seks se pocnuva togas koga licnosta se custvuva podgotvena da vleze vo sex nema tuka godini i sl nekoi raboti ne se potisnuvaat vo sebe pozdrav
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Не је тоа толку важно... ти јеби ја а она нека си расте..
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
awe da e nad 18 barem jas taka mislam...sepak godinite i ne se tolku bitni, tuku dali e licnosta emocionalno sozreana a takov cekor
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
16 години таман, ама на овие генерации како што идат се помали и помали...:nenene:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
16 години таман, ама на овие генерации како што идат се помали и помали...:nenene:
Мааалце да не претера??? Арно е откај 17-ката ко ќе преминат, барем малку од малку да созреат во глата, а не уште на барбики мислат и ајде секс наеднаш... не бива:nenene:. Секоја чест на исклучоците.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
после основно школо мислам дека е нормално
Ја па си викам шо ќе завршува основно, директно нека прејде на главното! Бог да чува (Се надевам ваквите исто мисленици ко тебе, ќе имаат женски чеда, па тогаш ќе ве прашам!).
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Од 18 нагоре, барем јас си ја поставив таа возр. граница и се држев до неа.:toe:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Важно да се сакаат вистински и да не биде сексот само секс туки вистински водење љубов со вистинска љубов, не е толку важно године ама не на 12-13год сексуален однос тогаш се зелени покасно кј 17-18године.
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
според стандардиве шо се сега во светов и во Македонија,би рекла дека 16 и пол,17 само во случај на убава сериозна врска која со сексот би била продлабочена и во која двајцата би уживале-ма да шо не можеме секогаш да предвидеме.Инаку за онака,18 и дајле ...според мене!
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
glej neceruvam deka 14 e dobra vozrast potocno poise maski mislat deka ako imale seks na 14 se fraeri pa bas zatoa se fakjalo bolesti taka popravete me ako gtresam
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
јас мојот прв сексуален однос го имав на 17 години, и мислам дека ми беше на време. бев спремен на тоа, не се осеќав несигурен и што е најважно до тоа си дојде спонтано. така мислам дека е најубаво.:toe:
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
4
Какви 14? Нормални ли сте сакате девојчето стерилно да остане? БОЖЕ до каде стаса младинава..Според мене е најдобро 16-17.Али голема улога има кој колку е подготвен..али сепак на 14 се сеусте ДЕЦА...тоа девој4е од 14 ако има секс со нејзин врсник со со ке ја ебаа со црф4ето или ке позејми од поголем некој ?:D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom