Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Pred edno 12 godini se igraa zmurki, granici, soleno, cigari ,strkot bara boja...
Internetot, globalizacijata, slobodata, demokratijata gi poremeti lugeto.
Sega 6 godishni kopijljaci go slushaat onoj orangutanot...
Toa treba da se ubie!
 

Таа

Утро
Член од
22 јуни 2008
Мислења
118
Поени од реакции
6
Денеска на базен, на едно мое комшиче и` запазив шливки на градите, а има 13 години... И ми рече: "Аууу па шо, сите тоа го прават".
Јас невиноста ја изгубив на 19 години, дури и се срамам да кажам дека тоа ми се случи на таа возраст. Но, кога ќе размислам поубаво, моите другарки го правеа тоа само од љубопитност, и после "типците" не им го опираа, и си ги маваа главите од ѕид. Јас барем знам дека тоа сум го направила од љубов, и до ден денес сум си со него, барем знам дека било вистинско.
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
кога ке почне да и гори меѓу нозете не гледа колку години е
али за мене возраст би била 16 год барем да разбира малку од сексот
а не ти се потиш а она само стиска заби .....
е тоа не е секс за мене:smir:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
14 godini????????Leleeeeeeeee zamisli odis nekade i gleas uste dete legnala nekade so nekoj sto si misli deka go saka...nema sansi mislam 14 godini nema sansi pa ne se normalni togas...Ama dobro deneska denesnive mladi se site ponapredni ali toa e zaso taka im dozvoluvaat nivnite roditeli...No kako i da e seks na 14 godini ne e ubava rabota zasto uste se deca na eden nacin...
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
nema idealna vozrast za prviot seks,ako se pravi toa od ljubov,a ne od ljubopitnost!no,sepak treba da se zeme vo obzir kolku psihicki i fizicki si dorasnat za toa!TAAkaza deka nevinosta ja izgubila na 19g,pa se sramela so tolku cekala,nema so da se sramis,alal da tie ,ti iako fizicki si bila razviena,tvoeto telo posvesno ti go baralo toa,sepak psihicki ne si bila!sepak smetam ovaa generacija mlada e luda!no,pod 17g,smetam deka nikoj,barem fizicki ne ve spremen za takov cin!
 
Член од
31 август 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
:tapp: 14 год...алоооо мислам дека е прерано некако 17 мислам дека се ок
јас ја изгубив невиноста на 19 ама знам дека од љубов и сеусте сум со истиот децко и се ни е супер
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845
14 е многу младо
најубоо да е над 16 години
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
jaс мислам 17+... т.е. кога ќе се осеќам спремна тогаш ако ме сака ќе ме чека и 5 год ако треба:vozbud:
а иначе за овие 14 годишни познавам момичиња шо на таа возраст ја загубиле невиноста и после мн јасно триста муабети им се истадоја плус шо тоа го направија со 20 годишни,,,алооо :tapp:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
47
Поени од реакции
1
Pfff...... abe samata pomisla deka edno 14-15 godishno devoj4e koe pred se ne e razvieno dovolno fizi4ki a sepak se odlu4ila da se stekne so seksualno iskustvo e nezamistlivo....poveketo od iv se lazat so toj *vistinski moment* a ne razbiraat deka ne postoi vistinska ljubov na 14 god.
 
Член од
25 август 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
До 16 :drk: а после 16 сексајте се колку сакате и со кој сакате :D :)
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
блаблаблаблалалалала.... поговорката вика If there's grass on the field, playball.:toe:
Не бе, не, се зезам. Значи
Точниот одговор би бил кога партнерите ќе созреат, физички и уште поважно психички. Мислам ако сакаат да биде се убаво и се да излезе како што треба.
Да нема цимење после, разочарувања, недај боже непланирани малишани.
Така да еб*те се ама, паметот в глава.:wink:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
па мислам 17 - 18 е онака сосем прифатливо и реално гледано меѓутоа би било супер кога би имало повеќе луѓе што ке почнат да практикуваат секс откако ке наполнат 18 години (19-20) а за оние кои на 14 15 години се решават на тој чекор мислам но сенс шо знаат они за сексот
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Koa ke i narasnat pupkite na cicinjata togas e spremna.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
procitav uste pred 18 godini deka spored edna anketa vo Holandija zenskite gubat nevinost na 12 godini, rana zrelost.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
pa zosto da ne. Ako nekoe 14 godisno dete saka da si ima SEX jebiga be brate nema toj na devojkata da i reci imam 14 godini ne mozam da imam sex so tebe :D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom