Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Не ми се верува каде отиде светов... Па жити се, имам 17 и пол и се уште сум невина. И сеа ја треба да мислам дали мојот брат кој сеа ке полни 13 кога ке испадне некогаш, ја клеца некоја негова школска. Ц ц ц... Се согласувам со оние што велат дека првиот поллов однос треба да биде после пубертетот. Тогаш телото е оформено (скоро) и е подготвено за таков чекор. Ама сепак, не е важна само физичката зрелос, туку и психичката. Некој може да има и 25 години, а пак да смета дека не е спремен за такво нешто. А она што го прочитав некаде,дека колку повеќе чекаш толку повеќе ќе те боли е чиста глупост. Тука зависат многу фактори, ама да не тупам, ке излезам од темава така :pipi:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Не ми се верува каде отиде светов... Па жити се, имам 17 и пол и се уште сум невина. И сеа ја треба да мислам дали мојот брат кој сеа ке полни 13 кога ке испадне некогаш, ја клеца некоја негова школска. Ц ц ц... Се согласувам со оние што велат дека првиот поллов однос треба да биде после пубертетот. Тогаш телото е оформено (скоро) и е подготвено за таков чекор. Ама сепак, не е важна само физичката зрелос, туку и психичката. Некој може да има и 25 години, а пак да смета дека не е спремен за такво нешто. А она што го прочитав некаде,дека колку повеќе чекаш толку повеќе ќе те боли е чиста глупост. Тука зависат многу фактори, ама да не тупам, ке излезам од темава така :pipi:
Да ама голем број твои врснички мислат дека е фенси и кул, да имаш односи уште на 14 демек, напредни биле и знаеле поише, камо барем пола да размислуваат вака како тебе, малку подруг ќе беше светов:back:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
pa najverojatno 18 se pristojni godini ali nisto strasno i na 22 da ja izgubis se e toa individualno.a pod 16 god mislam deka e katastrofa zosto stvarno e prerano
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Сметам дека најниска граница која можам да ја поставам е 16 години ..
Највисока граница не поставувам бидејќи нема :)
Ако се чувствуваат спремни децата нека имаат секс и на 13 ако сакаат , ама до вчера се држеле за рака , незнаат ни француски бакнеж што е а не па секс ..
Или пак деца од 8 одделение кој имале врска 2 месеци и ај сеа секс одма , многу било 2 месеци на таа возраст :tapp:.
Абе за момчињата не ме ни чуди , тие сметаат дека се подготвени од раѓање . Ама има време додека да сватат дека не е важно што побрзо да имаш секс , додека пак девојчињата. Девојчињата не ги почитувам доколку имале секс пошо било модерно , пошо машкото ја молело или бидејќи сите другарки веќе имале .
Па што ако имале сите ? Што ако дечкото ја моли ? Нејзин избор си е . Нека каже едноставно дека неќе да ја изгуби невиноста додека не е подготвена на тоа , а не да биде под притисок односно ако не му даде на дечкото дека он ќе и раскине . Ако тој воопшто каже такво нешто , не ни заслужува да ја загубите невиноста со него бидејќи сепак , невиноста еднаш се губи ама цел живот се памти .
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Да ама голем број твои врснички мислат дека е фенси и кул, да имаш односи уште на 14 демек, напредни биле и знаеле поише, камо барем пола да размислуваат вака како тебе, малку подруг ќе беше светов:back:

Хех, јас со моите другарки, како прво не употребуваме зборови како фенси и кул, а како второ, барем колку јас што имам забележано во мојот град, баш девојчињата не се некои кои се расфрлаат наоколу со својот скинат химен. Од сите мои другарки (а големо женско друштво сме) само една се има изјаснето дека повеќе не невина. А ние сме такви што многу работи си доверуваме. Можеби оти сум од мало место, па секој со секого се знае, малку припазуваат каде, со кого и како го прават тоа. Малку оф топик али ај :)
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Значи стварно не можам да поверувам што прочитав на претходните 2-3 страни.. Абе луѓе (знае се на кој се мисле) можеби и помали ќе го читат овоа дај не зезајте 13-14 па и 15 да е рано е.. па јас мислам дека 18 е таман возраст, по друго е веќе полнолетни сме.. (ај може и 17)..
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
kaj nas se izgubeni mnogu moralni vrednosti:nesvest:,i ic ne mi e gajle ako nekoj mi rece deka sum so zastareni svakanja, sepak mislam deka treba da imas odnosi so vistinskata licnostsokoja i sakas da sozdades familija,ili barem iskreno da ja ljubis, a vistinskata ljubov se slucuva ednas vo zivotot:back:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Значи стварно не можам да поверувам што прочитав на претходните 2-3 страни.. Абе луѓе (знае се на кој се мисле) можеби и помали ќе го читат овоа дај не зезајте 13-14 па и 15 да е рано е.. па јас мислам дека 18 е таман возраст, по друго е веќе полнолетни сме.. (ај може и 17)..
Ај сега јас Иванчо да ти кажам нешто што чув по автобуси (го имам кажано неколку пати на форумов ама пак само за тебе)
Седам у автобус и пред мене седат две девојчиња и си шепкаа нешто. И онака ко гром у ведро небо и се врти едната на другата и и вика Тој ма дечко ти нормален е? Кај сака он да најде 14 годишна невина?

:smir:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Ај сега јас Иванчо да ти кажам нешто што чув по автобуси (го имам кажано неколку пати на форумов ама пак само за тебе)
Седам у автобус и пред мене седат две девојчиња и си шепкаа нешто. И онака ко гром у ведро небо и се врти едната на другата и и вика Тој ма дечко ти нормален е? Кај сака он да најде 14 годишна невина?

:smir:
Koj ke ni gi sobira grevovite:tapp:,definitivno treba da se vovede seksualno vospituvanj kako predmet vo osnovno,koga veke roditelite nemozele:nenene:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Koj ke ni gi sobira grevovite:tapp:,definitivno treba da se vovede seksualno vospituvanj kako predmet vo osnovno,koga veke roditelite nemozele:nenene:
Сексот е грев :vozbud: ?
Зашто не сум знаел?:)
Инаку да и јас сум за сексуално воспитување како предмет ..
Или бар децава да научат на улица што значи мастурбирање да немора да губат невиност на млади години .
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Ај сега јас Иванчо да ти кажам нешто што чув по автобуси (го имам кажано неколку пати на форумов ама пак само за тебе)
Седам у автобус и пред мене седат две девојчиња и си шепкаа нешто. И онака ко гром у ведро небо и се врти едната на другата и и вика Тој ма дечко ти нормален е? Кај сака он да најде 14 годишна невина?

:smir:
Иииииииии, леле жими се, ова ме натера од стол да срипам. Не сум некоја која лесно се изненадува, ама ова е нешто.....:vozbud:
Добро каде брзаат децава, не сфаќаат ли дека детството им е нешто најдрагоцено, нешто што никогаш повеќе нема да им се врати. Каде брзаат, сексот не им бега. А тоа дека не може да се најде 14 годишна девица, не може никој да ме убеди до утре сабајле. Ова е стварно жално и бедно.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
Sekoj znae koga e podgotven, iako mnogu izbrzuvaat za da se napravat fraeri/ki. Sepak mislam deka na 14 godini e preeeeeeeeeeeeeemnogu rano!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom