Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
UnLiMiTeD!!! напиша:
Mislam ne bi trebalo da se zamarame so godinite tie se relativna rabota, ednostavno ako se custvuvate spremni da go napravite toa napravete go zaso mora da slusate so ke kazat drugite najvazno e da se custvuvate ubavo vie.
Годините НЕ СЕ релативна работа како што викаш. Ако ние мажите сме спремни да ебеме уште од пелени, тоа не е така со жените. Жените ФИЗИЧКИ стануваат спремни за сексуален однос таму некаде накај 16тата година. Се што е под 16 е ФИЗИЧКИ НЕЗДРАВО и може да остави заебани последици, а да не праиме муабет за психичка спремност и психички последици и за ефектот на "каење" кој жените толку многу го практикуваат.

А од друга страна, 14-15 годишно девојче да пробува секс првпат со својот дечко (иста возраст ко неа) е ризично и од аспект на затруднување. Јебига мали се, незнаат кондом како треба да навлечат, или воопшто нема да навлечат, па машково нема да може да се стисне и ке се испуца таму кај шо не треба.... И после шо праиме????:vozbud:

Офтопик малце: Ако некоја мене ми дојде и почне да ми врти муабет накај секс, обавезно и барам лична карта, ништо смешно и глупо нема тука.:kesa:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Sephiroth напиша:
Годините НЕ СЕ релативна работа како што викаш. Ако ние мажите сме спремни да ебеме уште од пелени, тоа не е така со жените. Жените ФИЗИЧКИ стануваат спремни за сексуален однос таму некаде накај 16тата година. Се што е под 16 е ФИЗИЧКИ НЕЗДРАВО и може да остави заебани последици, а да не праиме муабет за психичка спремност и психички последици и за ефектот на "каење" кој жените толку многу го практикуваат.
Е баш се релативна работа,мислам дека убаво ти објасни само ти грешно го свати.Значи секој да го направи тоа кога тој ќе се чувствува спремен а не да се води од искуството на другите.
Со болдираното што го кажа се исфура малку повеќе али ај нема врска!:smir:
Како што не е здраво за женските пред 16 истото важи и за машките!
Ни двата пола на таа возраст не се ни физички ни психички подготвени!

А од друга страна, 14-15 годишно девојче да пробува секс првпат со својот дечко (иста возраст ко неа) е ризично и од аспект на затруднување. Јебига мали се, незнаат кондом како треба да навлечат, или воопшто нема да навлечат, па машково нема да може да се стисне и ке се испуца таму кај шо не треба.... И после шо праиме????:vozbud:
Времињата се менуваат,верувај дека и тие на 15 години се доволно упатени за сексот и користењето на кондоми како и ти може се само со помало искуство!

Офтопик малце: Ако некоја мене ми дојде и почне да ми врти муабет накај секс, обавезно и барам лична карта, ништо смешно и глупо нема тука.:kesa:
А за ова последново.........:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:морав:smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Sephiroth напиша:
Годините НЕ СЕ релативна работа како што викаш. с Жените ФИЗИЧКИ стануваат спремни за сексуален однос таму некаде накај 16тата година. Се што е под 16 е ФИЗИЧКИ НЕЗДРАВО и може да остави заебани последици, а да не праиме муабет за психичка спремност и психички последици и за ефектот на "каење" кој жените толку многу го практикуваат.
Ostanuvam na mislenjeto deka godinite se relativna rabota od ednostavna pricina so ima bezbroj primeri kade mladite sozrevaat na razlicna vozrast,ima mn preduslovi od koi zavisi od koga i kako ke se razviva edna mlada licnost.
Sephiroth напиша:
А од друга страна, 14-15 годишно девојче да пробува секс првпат со својот дечко (иста возраст ко неа) е ризично и од аспект на затруднување. Јебига мали се, незнаат кондом како треба да навлечат, или воопшто нема да навлечат, па машково нема да може да се стисне и ке се испуца таму кај шо не треба.... И после шо праиме????:vozbud:
Denesnava mladina e mnogu ponapredna taka sto na 14-15 godini tesko ke se najde nekoj so ne gi znaat ovie raboti,inaku vakvi neprijatnosti im se slucuvaat i na postari.

Sephiroth напиша:
Офтопик малце: Ако некоја мене ми дојде и почне да ми врти муабет накај секс, обавезно и барам лична карта, ништо смешно и глупо нема тука.:kesa:
No comment
 
Член од
1 април 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
godini pa ljubovta i seksot ne razbiraat godini ama sepak prviot pat treba da biide po sopstvena zelba a ne da deckoto ili devojkata
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Шо сакаше да каже чупево над мене :raz:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не знам, ова е премногу ЗЕН за мене хехехехе!

П.С. Ваљда дека годините не се важни туку дека треба да е заедничка желба, а не инсистирање на едниот додека другиот не сака.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Aman be luge pa jas na 18 se prasuvav dali mi e vreme ili da pocekam.. da ne izbrzam.. tuka 14 citam, c c c neznam dali mi e smesno ili nesto drugo...
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Mislim deka 18+ e najdobro vreme za prv seksualen odnos
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
ај и јас да си кажам прв однос ми беше на еден ден пред да наполнам 15 така ништо страшно освен тоа што немав појма што како да правам али важно се деси тоа главното :)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
definitivno nad 18-19 treba da se ima sex zosto togas si psihicki podgotven a i fizicki si razvien
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Кога ќе видиш сите се праат поштени а уствари на било кое машко да му се укаже можност сеа одма дур го чита постов би изебал така? Секоја им чест на жените за постовите али муж ко муж а ебел а не така му е важно му е да брцне нешо Nothing else :tapp:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
денешниве деца,на 3 до 5 години слушаат пинк наместо детски песни..
на 10 години наместо да играат ластик и да скокаат по топките,излегуваат до 1ипол2 (сведок сум јас,тука во градов!)
на 12-13 си фаќаат женски и обратно....
па ништо чудно коа ќе се каже дека на 14 или 15 го направиле 'тоа' за прв пат..
според мене мислам дека премногу брзаат,детството не се враќа...после ќе го бараат! не живеат децава,се раѓаат со цигарче во рака,одман стануваат тинејџери...не оди тоа така,за жал не оди...
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Наидеално е 18+,како што кажаа..ај да не ги набројувам.
Детството нема да биде пореметено,а нормално и подруго(позрело) ќе се гледа на целата таа работа,и нормално,границата е релативна.
Инаку да,денешниве млади побргу стигнуваат до овие работи,ама тоа е тоа.
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
па некако е рано но денеска и оние 10 годишни имат сексуални одности а за тие 16 да не зборуваме веќе
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
абе машко си е машко, кога да му дајш, ќе го наври, ама кај женскиве мислам дека треба да се почека, барем до 18... ама и многу касно не, пошто хименот е најдобро да се скине до 20-та година, после станува поеластичен и потежок за кинење...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom