Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не викај, те молам, ушите ме заболеа.

Еве јас немав на 14 години, ама имав девојка која имала, самата велеше дека е еднакво убаво како и на 16, 17 и потоа кога имаше 23 години.

Се е во начинот и состојбата на умот.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Garfield напиша:
Еве јас немав на 14 години, ама имав девојка која имала, самата велеше дека е еднакво убаво како и на 16, 17 и потоа кога имаше 23 години.
Да, ама ретко која девојка е и физички и психички спремна на таков подвиг на 14- години.

Девојките (и нивните полови органи) се развиваат целосно дури после 16тата година, иако нели, кај секоја е различно. Што се однесува до психичка зрелост, на 14 години сигурно ретко која ја поседува. Нема потреба да се брза, нема сексот да им кидне.:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Псајтисфекшн, пардон, Стојанке, а бе ај, а ти на колку се соткави??

Имаш право, секој/а со своето, според умот и зрелоста, ама немаше мене да ми бидне лошо на 14 години да сотаквев некоја, такуѓере, па заедно да си се учевме на интересности.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Iskreno, ic ne mi e gajle koga nekoj drug ke go ima svojot seksualen odnos. Ako saka neka bide toa na 12,20,30 godini, ili ic da nema!
Koga stanuva zbor za mene, znam deka ke stapam vo seksualni odnosi vo vreme vo koe jas ke procenam deka treba, pod nikakvi uslovi nitu pak navaluvanja od bilo cija strana! Uste poiskrena da bidam, uste mi se nema sluceno toj moment, mozebi zatoa sto mislam deka seksot e cin koj oznacuva ljubov, sakanje, neznost i megusebno pocituvanje i uzivanje, a licno mene nesto tolku silno dosega mi se nema sluceno. Zatoa, mislam deka vo zivotot se ke bide,koga treba da bide, i ubavo mi e!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Само пази до кај ја тераш работата, сум чул за девојче кое на 18 години го фати првиот дечко и изгуби невиност на уста (бакнеж, не пушење). Тоа е исто така ненормално како и сексот на 14 години. Сексот е чин на задоволство и уживање, ке повторам ова по втор пат, ама жените си имаат некој комплекс првиот пат да им бидат од љубов, сакање итн итн. Инаку незнам точно каде се дешава следново, ама имам слушнато дека женските деца при раѓање ги дефлорираат, за да го немаат оној комплекс околу првиот секс. Жени шо ви е бе побогу тоа е само една тенка кожичка милиметар на милиметар, не е Rocket science :vozbud:

Бтв, сум заприметил дека откако ке се скинат, девојките уз оптимални услови покажуваат дури и поголема желба за секс од машките, па и до степен на ненаситност. Што покасно се случува првиот пат, тоа поголем е ефектот на неизживеаност да не речам неизебаност:tapp:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Се согласувам со тоа секој да си одлучи сам кога ке стапи во сексуални односи ама сепак мислам дека треба да се подразмисли колку едно 13-14 годишно девојче е воопшто способно здраворазумно да размислува за вакви работи?Се обложувам дека ни самите не знаат што всушност прават во овие години.Затоа мислам дека идеална возраст е околу 17-18 години кога зрелоста во секоја смисла е на повисоко ниво од на 13 год.
Инаку, интересно што сега скоро прочитав една статија од лекар и пишуваше дека идеална возраст била од 17-21 година.И сексуалната неактивност после 21 година имала психолошки последици?!Чудно нели?
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Koa ke se pocuvtvuvas spremen za toa.. Togas e momentot.. Nema vozrasti tuka..
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A be, na mlekce da mirisa, krckalce, muahahahahaha!!!


P.S. Sto im falelo na nasine babi i prababi? Aj nekoj da mi objasni/ Moze?
Ragjale od 15 godini, pa nikomu nisto. Da ne e smenet bioloskiot casovnik slucajno pa sega imame 35 godisni bezdetni zenki???
Ebate, vozrast za seks e momentot koga ke si posakas. Kuroff.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
Minatiot petok se desi toa za prpat i iam 16 godini a isto taka i zenska mi. Ama mislam deka najbolje e da se pocne na 17.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
eci^^^ напиша:
Iskreno, ic ne mi e gajle koga nekoj drug ke go ima svojot seksualen odnos. Ako saka neka bide toa na 12,20,30 godini, ili ic da nema!
Koga stanuva zbor za mene, znam deka ke stapam vo seksualni odnosi vo vreme vo koe jas ke procenam deka treba, pod nikakvi uslovi nitu pak navaluvanja od bilo cija strana! Uste poiskrena da bidam, uste mi se nema sluceno toj moment, mozebi zatoa sto mislam deka seksot e cin koj oznacuva ljubov, sakanje, neznost i megusebno pocituvanje i uzivanje, a licno mene nesto tolku silno dosega mi se nema sluceno. Zatoa, mislam deka vo zivotot se ke bide,koga treba da bide, i ubavo mi e!
Ама го издигна првиот сексулен однос, у п.м, пушти се у промет уште поубаво ќе ти биде.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Snake1 напиша:
Minatiot petok se desi toa za prpat i iam 16 godini a isto taka i zenska mi. Ama mislam deka najbolje e da se pocne na 17.
Boodalla detisteeeee!!

A be, butaj be, posle ke baras, ama kuroff. Vebajte se, ubo ke vi stane.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Што има толку филозофии околу ваа работа ?!
Кој како мисли дека е спремен така нека (се) е*е ... Дечишта, недечишта, таков е светот денес ... Се настрана тргнало, па и заради тоа ништо не ме чуди ...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Mislam ne bi trebalo da se zamarame so godinite tie se relativna rabota, ednostavno ako se custvuvate spremni da go napravite toa napravete go zaso mora da slusate so ke kazat drugite najvazno e da se custvuvate ubavo vie.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
so znam mislam 17 godini ili 18 tuka negde tamn e :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom