Воен удар

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Deneska se kompleksirani albanofili sto go perat mozokot na narodot so sozivot i eu i nato po sekoja cena.
Ajde de,znachi spored tebe EU i sozhivot e neshto shto treba da se iskoreni ili ischisti a?I zoshto celo vreme ufrlash tvoi zborovi na nekoj shto nikogash ne rekol vlez vo EU NATO po sekoja cena.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Фрчковски е ставен да изгуби, втор круг со комбинирана подршка на СДС, членовите на расцепканото Вмро, како и по некое чудо(договор или полнење) ДПА, фракциите и симпатизерите на помалите партии, Братот станува ПРЕД СЕ дател!!!
Тој нема ни да влаезе во втор кгург, така да нема да е ни претседател. :wink:
 
С

Спенсер

Гостин
Да се потсетиме:
чија беше изјавата дадена на ТВ пред заминување на лавовите кон Требош (за барање на гробниците на 12-те исчезнати) при крајот на конфликтот: „не можам да ви кажам кога ќе одиме бидејќи тоа е тајна, ама ако сакате да дознаете бидете околу 11 часот кај Сарај„ ?
Тогаш загинаа тројца припадници на лавовите, ако се сеќаваш...
Jas znam samo deka trebavme da odime do kraj od pocetok so opsta mobilizacija i ako trebase neka ne bombardirat od nato ama nemase da se sluci, podobro ke bese taka i da zagubime odkolku kako picki go potpishavme ohridskiot dogovor i posle toa sega morame da delime drzava i da bideme lugje od vtor red vo svoja drzava.
Podobro eden den lav odkolku cel zivot ovca.
ТМРО не тупи...имаше цел месец да се срамни Танушевци, НЕ МОЛЕА да го срамниме...

повеке од јасно е кој не ја заврши работата до крај, КОЈ ДОЗВОЛИ да ескалира конфликтот...

е сега дали тој истиот е доволно луд да предизивика НОВ
прво, не загинаа 3ца од лавовите,не беа Лавови,беа од ПЕП односно посебни единици на полицијата, второ за танушевци и арачиново нема шо да се каже,кој сака у табернакул СВЕДОШТВА 2001- ген Панде Петровски,да видите зашо дојде до рамковен, зашо Трајковски, го кочеше речиси секој напад,дур потпише за напад.... 5 пати се премислувал, требало денес у 6, он утре у 10 саат потпишува да почне напад....јбг ви кажав,земете си ја Сведоштва 2001, ке видите


ПОДОБРО ЕДЕН ДЕЛ ЛАВ,ОТКОЛКУ ЦЕЛ ЖИВОТ ОВЦА!!!!
 

Kloshar

Kloshar
Член од
23 јануари 2009
Мислења
115
Поени од реакции
8
Со психопати не се гради држава:wink:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
76
Поени од реакции
18
Со психопати не се гради држава:wink:
ТАКА Е ЗАТОА НАПУШТИ ЈА ДРЖАВАВА
КЛОШАР

ЗОШТО ЉУБЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ???

1.ЗАТОА ШТО НЕ Е ФАКУЛТЕТСКО КРЕМЧЕ
КОЕ САМО КЕ ФИЛОЗОФИРА.
2.КОГА КЕ БИДЕ ПОТРЕБНО(наскоро) ПОВТОРНО КЕ ЈА БРАНИ ДРЖАВАТА
СО ПУШКА А НЕ ОД ФОТЕЉА КАКО ФРЛЕ.
3.ЛЕЖЕШЕ ЗАТВОР ЗА НАС МАКЕДОНЦИТЕ - ТРЕБА ДА МУ СЕ ОДДОЛЖИМЕ
4.ГО САКА ВМРО ПОВЕЌЕ ОД ЃОЛЕ
5.ЗАТОА ШТО Е МНОГУ ПОСПОСОБЕН ОД СИТЕ ТЕРОРИСТИ
КОИ СЕ МОМЕНТАЛНО ИНФИЛТРИРАНИ ВО НАШИОТ СИСТЕМ
(собрание,влада,мвр,арм,јавна администрација)

ЕВЕ ВИ ПОЧИТУВАНИ
САМО ПЕТ ПРИЧИНИ ПОРАДИ КОИ КЕ ГЛАСАМ
ЗА БРАТ ЉУБЕ

 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
Добар би бил еден воен удар ама не со љубе на чело.А и не е способен човекот да го направи тоа-малку изгубен е а малку и глупав така да спијте мирно нема да ви го стрелаат грујо(барем не засега:pos2:)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
76
Поени од реакции
18
Шеф на изборен штаб

------------------------------

малку шега де :wink:
ЕХ ДА БЕВ
ОДМА КЕ ВИ СТАЕВ ЗАБРАНА ЗА ПИШУЕЊЕ НА ФОРУМ
И КЕ МЕ САКАВТЕ ПОВЕЌЕ ОД ГВУЈО

Добар би бил еден воен удар ама не со љубе на чело.А и не е способен човекот да го направи тоа-малку изгубен е а малку и глупав така да спијте мирно нема да ви го стрелаат грујо(барем не засега:pos2:)
ДА ЉУБЕ Е ГЛУПАВ А ТИ СИ ПАМЕТЕН
АБЕ :kesa:
 

Kloshar

Kloshar
Член од
23 јануари 2009
Мислења
115
Поени од реакции
8
Викаш да ја напуштам државава викаш опинче ...или сакаше да кажеш дека кога ќе им згусти на господата горе ја напуштаат државава ко го „господинот„ Љубчо или Љупчо „патриотот“ Георгиевски или Ѓорѓиевски(имет му е различно во зависност од државата):wink: Не ја напуштив туку се борам овдека надвор по форуми(Еу итегративни) се обидувам да дадам нешто икао сум АЛБАНЕЦ Алоооо за Македонија го правам не за мене или за Албанците Македонците Турците или Политичарите него чисто сакам синот ќерката да имаат нешто што јас го сонував и сега го имам со пот и мака друже не на подарок не со :pusk: него Пот 6 год студии+пост дипломски и магистрирав конечно и не како што бараа Италија и Германија остани ќе ти(уште не докажани) ..дома си одам,а за дома мислам Македонија! ќе трпам и за леб ама дома ќе сум со моите и за моите ќе живеам и ќе се борам за нивниот опстанок и иднина...наскоро се надевам и ќе излезам јавно не се секирај ќе ве спомнам...сите можни идеи и мислења ги снимам на хард-диск само за да знам дека имам истомисленици и кога јавно ќе излезам ќе ги повикам ако се заинтересирани да ми помогнат,да можам да излезам на крај со психо-политичариве(перомозочни суштества)...еден збор психо продавачи и пропагатори на гркофилија и бугарофилија!:wink:
Ете зошто ќе се вратам во Македонија!
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Jas znam samo deka trebavme da odime do kraj od pocetok so opsta mobilizacija i ako trebase neka ne bombardirat od nato ama nemase da se sluci, podobro ke bese taka i da zagubime odkolku kako picki go potpishavme ohridskiot dogovor i posle toa sega morame da delime drzava i da bideme lugje od vtor red vo svoja drzava.
Podobro eden den lav odkolku cel zivot ovca.

Не забегувај од темата ТМРО, муабетот ни беше за новинарите кои биле про-западно ориентирани, се сеќаваш ? Остави ја мобилизацијата за некоја друга тема. Што се однесува до Танушевци, точно 40 дена цела меѓународнат јавност не советуваше да си го решиме проблемот сами и да демонстрираме власт на своја територија, ама ние се чудевме и чекавме „терористите„ да се трансформираат во „борци за човекови права„ !? Тогаш, ако се сеќаваш Фрчко во колумна или интервју беше не се сеќавам, предупреди дека ако за седум дена не го решиме проблемот, ќе го решаваме на срамната зелена маса, што и се случи.:toe:
 
С

Спенсер

Гостин
ТАКА Е ЗАТОА НАПУШТИ ЈА ДРЖАВАВА
КЛОШАР

ЗОШТО ЉУБЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ???

1.ЗАТОА ШТО НЕ Е ФАКУЛТЕТСКО КРЕМЧЕ
КОЕ САМО КЕ ФИЛОЗОФИРА.
2.КОГА КЕ БИДЕ ПОТРЕБНО(наскоро) ПОВТОРНО КЕ ЈА БРАНИ ДРЖАВАТА
СО ПУШКА А НЕ ОД ФОТЕЉА КАКО ФРЛЕ.
3.ЛЕЖЕШЕ ЗАТВОР ЗА НАС МАКЕДОНЦИТЕ - ТРЕБА ДА МУ СЕ ОДДОЛЖИМЕ
4.ГО САКА ВМРО ПОВЕЌЕ ОД ЃОЛЕ
5.ЗАТОА ШТО Е МНОГУ ПОСПОСОБЕН ОД СИТЕ ТЕРОРИСТИ
КОИ СЕ МОМЕНТАЛНО ИНФИЛТРИРАНИ ВО НАШИОТ СИСТЕМ
(собрание,влада,мвр,арм,јавна администрација)

ЕВЕ ВИ ПОЧИТУВАНИ
САМО ПЕТ ПРИЧИНИ ПОРАДИ КОИ КЕ ГЛАСАМ
ЗА БРАТ ЉУБЕ

е да,јбг али сево ова е вистина, у 2001та беше секаде,а не као некои од фотеља да кажува приказни..... иако неможам да гласам,за Љубе сум ја,а оној ѓорѓе појма си нема од командување на вооружени сили според мене,
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
ПЕТ ПРИЧИНИ ЗОШТО ЉУБЕ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ГЛАСА:
ТАКА Е ЗАТОА НАПУШТИ ЈА ДРЖАВАВА
КЛОШАР

ЗОШТО ЉУБЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ???

1.ЗАТОА ШТО НЕ Е ФАКУЛТЕТСКО КРЕМЧЕ
КОЕ САМО КЕ ФИЛОЗОФИРА.
2.КОГА КЕ БИДЕ ПОТРЕБНО(наскоро) ПОВТОРНО КЕ ЈА БРАНИ ДРЖАВАТА
СО ПУШКА А НЕ ОД ФОТЕЉА КАКО ФРЛЕ.
3.ЛЕЖЕШЕ ЗАТВОР ЗА НАС МАКЕДОНЦИТЕ - ТРЕБА ДА МУ СЕ ОДДОЛЖИМЕ
4.ГО САКА ВМРО ПОВЕЌЕ ОД ЃОЛЕ
5.ЗАТОА ШТО Е МНОГУ ПОСПОСОБЕН ОД СИТЕ ТЕРОРИСТИ
КОИ СЕ МОМЕНТАЛНО ИНФИЛТРИРАНИ ВО НАШИОТ СИСТЕМ
(собрание,влада,мвр,арм,јавна администрација)

ЕВЕ ВИ ПОЧИТУВАНИ
САМО ПЕТ ПРИЧИНИ ПОРАДИ КОИ КЕ ГЛАСАМ
ЗА БРАТ ЉУБЕ

 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Мислам дека нашава ајанта има добро сетило за мирис..:) шемата и држи вода..... , ако некој може да уприличи "државен удар" овде, во сегашниов момент... тоа ти е само Бранко Ц. никој друг..сите останати се третокласни марионети..., а убедителен е , а народ е гwуп...па се е можно...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom