Влијанието на социјалните мрежи во врска или брак? * разведени и сингл жени после 35та

Дали социјалните мрежи имаат улога во еден брак или врска?

  • Да

    Гласови: 67 76,1%
  • Не

    Гласови: 21 23,9%

  • Вкупно гласачи
    88
Член од
5 март 2018
Мислења
15.522
Поени од реакции
17.198
Абе душички, мене не ми е страв од него, повеќе се плашам од "тие" околу него, од спротивен пол, веќе спомнав, пред вереникот флертуваше со мм( и велам јас му го проверувам месенџерот, и ме гледа ми вели ааа стварно? )имаше и други ситуации кај што флертуваа со него, пред мене, де пијачки бараат да им сипа, де пици да делеле со него а ја присутна пази, не знам кои се тие со сумљив морал, си немаат мака женичкиве, се поштена до поштена. Со крст на чело се џанам.
Види, ако не ти е страв од него нема ни да му го проверуваш месинџерот да не се лажиме :)
Не знам шо подразбираш под флерт, не е флерт секогаш ако некоја делела пица на маса со него, пример, излегуваме друштво, мене ми се јади паста, на другарка моја пица, и ако дечко ми сакал исто пица не гледам причина зошто не би ја делеле, аман ако фаќаме такви кусури треба сите сингл да видиме.

Не гледам и простор за паника ако мани лајк на некоја рандом слика на инста, ова зборам во зависност од содржината на сликата и до особата.
И јас мавам лајк ако ми се допадни некоја слика, дали било маж или жена без разлика, е сега друго е ако го сталкираш некој/а на секое.
На пример ако маж ти лајкува слики од некои рандом тетки на инста, тогаш да не доликува и треба да се разговара.
Штом лајка такви слики значи бара нешто шо не го поседуваш ти, си шара од страна, таков не ти треба.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.892
Абе душички, мене не ми е страв од него, повеќе се плашам од "тие" околу него, од спротивен пол, веќе спомнав, пред вереникот флертуваше со мм( и велам јас му го проверувам месенџерот, и ме гледа ми вели ааа стварно? )имаше и други ситуации кај што флертуваа со него, пред мене, де пијачки бараат да им сипа, де пици да делеле со него а ја присутна пази, не знам кои се тие со сумљив морал, си немаат мака женичкиве, се поштена до поштена. Со крст на чело се џанам.
Ако си сигурна во него, нема зошто да се плашиш. А ако он дозволува други жени да флертуваат со него па дури и пред тебе, може и си ја има мувата на капата, па тогаш треба да се запрашаш со кого си во врска.

Времето што го трошиш замарајќи се со глупости на социјални мрежи може себе да си го посветиш. :)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.392
Види, ако не ти е страв од него нема ни да му го проверуваш месинџерот да не се лажиме :)
Не знам шо подразбираш под флерт, не е флерт секогаш ако некоја делела пица на маса со него, пример, излегуваме друштво, мене ми се јади паста, на другарка моја пица, и ако дечко ми сакал исто пица не гледам причина зошто не би ја делеле, аман ако фаќаме такви кусури треба сите сингл да видиме.

Не гледам и простор за паника ако мани лајк на некоја рандом слика на инста, ова зборам во зависност од содржината на сликата и до особата.
И јас мавам лајк ако ми се допадни некоја слика, дали било маж или жена без разлика, е сега друго е ако го сталкираш некој/а на секое.
На пример ако маж ти лајкува слики од некои рандом тетки на инста, тогаш да не доликува и треба да се разговара.
Штом лајка такви слики значи бара нешто шо не го поседуваш ти, си шара од страна, таков не ти треба.
Ако си сигурна во него, нема зошто да се плашиш. А ако он дозволува други жени да флертуваат со него па дури и пред тебе, може и си ја има мувата на капата, па тогаш треба да се запрашаш со кого си во врска.

Времето што го трошиш замарајќи се со глупости на социјални мрежи може себе да си го посветиш. :)
Добро за тебе не е флерт можеби да бараш да делиш пица со нечиј маж, мене ми личи на флерт.
Не бе каков лајк нема инстаграм, абе јас доверба во никој немам, тоа ми е професионална мана. Кое замарање кој рече дека се замарам, па јас не проверувам само со жени дали пишува проверувам и со пријателите што пишува, повремено де...:)
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.892
Добро за тебе не е флерт можеби да бараш да делиш пица со нечиј маж, мене ми личи на флерт.
Не бе каков лајк нема инстаграм, абе јас доверба во никој немам, тоа ми е професионална мана. Кое замарање кој рече дека се замарам, па јас не проверувам само со жени дали пишува проверувам и со пријателите што пишува, повремено де...:)
Абе аман среќо, и јас бев изгорена убаво и тешко ми беше да научам да верувам пак во нечии други намери, ама затоа си давав простор да се рехабилитирам психички, па после простор подобро да го запознаам човекот што сака нешто посериозно со мене. Ако јас правев споредби со бившиот, веројатно никогаш немаше да погледнам маж во животов.

И не ме интересира што прави на социјалните мрежи се додека не ми дава причина за тоа.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.840
Поени од реакции
23.417
Не испаѓа ова баш вака во пракса, поготово во брак. Ене ги се полетаа и по скопјево да се разведуваат со родени дечиња, па сега освен за ебење, никој не ги прибира за ништо озбилно, и мора да шетаат како шугави магарици со филерите и диазепамите. Кутрите мислеа дека некој пукна да чува туѓо дете на распуштеница со поминат рок.
Нобеловецот Семјуел Бекет во една од неговите книги ќе каже:

1706547460767.png

Е сега некогаш постојат исклучоци од првата реченица од овој цитат за кои втората реченица не секогаш важи потполно.

Доста често девојките/жените имаат нешто што јас го викам најдобар "геј" другар. Тој другар не е стварно геј ама што би рекле енглезите he might as well be. Тоа е типот кој секогаш е тука за неа да ја теши, да и биде потпора, да и се наоѓа за добро и зло, ја има видено и во долна облека оти оваа уопште не го ни перцепира како сексуално битие од кое треба да се срами кога се пресоблекува. Секако, тој геј другар ја сака повеќе од другарка т.е. романтично од дно на душа и би ја гледал како вода во очи. Од друга страна она за него ќе каже дека е срцка, душа, злато од човек и пресреќна ќе биде таа што ќе му биде девојка/жена ама не и она оти го гледа само како другар.

Знам неколку случаеви каде што на крај, кога ќе се поминат сите курови што требало да се поминат и кога нема каде и дното е допрено тој геј другар и станува маж. Ете една од тие што ги знам ми е бивша. Другарка и нејзина исто. Се фукаше со муслиман и свесно му беше швалерка, она знаеше дека си има он регуларна жена пошто нели муслиманската логика е каурките се курви за ебење а нашите муслиманки се за венчавање. И тоа и двајцата овие точно им го знаеа целокупниот историјат и на двете, нели како нивни најдобри другари. Џабе. Они цел живот ги чекале нив. И сега ги добиле. Останатото за нив не е воопшто битно. Не мора да кажувам дека и двајцата се многу океј дечки. Баш такви срцки, душа од луѓе. И место да им ја запееле онаа познатата од Дејан Матиќ тие ги оженија.

И да не се тие најдобри геј другари секогаш ќе биде тука Станко од Финки. Десет нула нула просек, пример за сите мајки како треба да биде едно дете, не се начукал во животот, интроверт, социјално смотан и неискусен, не знае што е "шибицарење" ни во буквалната ни во преносната смисла на зборот. Немал контакт со уличната школа која му била испод част. Класичен пример како оние од Биг Бенг Тиори, не за џабе сите 4ца се стеротипирани баш на тој начин, не му се сонило на некој продуцент таму баш такви да ги направи, се е тоа патерн од реалноста. Се разбира од женска видел само на Порнхаб. Е кога Станко ќе стане сениор бекхенд форхенд куротреселопер во некоја ајташка фирма и ќе почне да прави некои 4 цифри во евра месечно таквите курви пред пензија кои сакаат да се скрасат пошто начукале 30 го решаваат во 2 потега. Ни Пајтон, ни Ц++, ни Свети Ц++ не ти помага кога експертка уличарка ќе те начека тебе социјално туп а сексуално напатен од неебитис.

Пациенти секогаш има. Во овој сегмент секогаш е полесен проблем кога си женско.

Дејане hit it...


 
Последно уредено:
Член од
5 март 2023
Мислења
432
Поени од реакции
1.743
Нобеловецот Семјуел Бекет во една од неговите книги ќе каже:

Прегледај го приврзокот 405236

Е сега некогаш постојат исклучоци од првата реченица од овој цитат за кои втората реченица не секогаш важи потполно.

Доста често девојките/жените имаат нешто што јас го викам најдобар "геј" другар. Тој другар не е стварно геј ама што би рекле енглезите he might as well be. Тоа е типот кој секогаш е тука за неа да ја теши, да и биде потпора, да и се наоѓа за добро и зло, ја има видено и во долна облека оти оваа уопште не го ни перцепира како сексуално битие од кое треба да се срами кога се пресоблекува. Секако, тој геј другар ја сака повеќе од другарка т.е. романтично од дно на душа и би ја гледал како вода во очи. Од друга страна она за него ќе каже дека е срцка, душа, злато од човек и пресреќна ќе биде таа што ќе му биде девојка/жена ама не и она оти го гледа само како другар.

Знам неколку случаеви каде што на крај, кога ќе се поминат сите курови што требало да се поминат и кога нема каде и дното е допрено тој геј другар и станува маж. Ете една од тие што ги знам ми е бивша. Другарка и нејзина исто. Се фукаше со муслиман и свесно му беше швалерка, она знаеше дека си има он регуларна жена пошто нели муслиманската логика е каурките се курви за ебење а нашите муслиманки се за венчавање. И тоа и двајцата овие точно им го знаеа целокупниот историјат и на двете, нели како нивни најдобри другари. Џабе. Они цел живот ги чекале нив. И сега ги добиле. Останатото за нив не е воопшто битно. Не мора да кажувам дека и двајцата се многу океј дечки. Баш такви срцки, душа од луѓе. И место да им ја запееле онаа познатата од Дејан Матиќ тие ги оженија.

И да не се тие најдобри геј другари секогаш ќе биде тука Станко од Финки. Десет нула нула просек, пример за сите мајки како треба да биде едно дете, не се начукал во животот, интроверт, социјално смотан и неискусен, не знае што е "шибицарење" ни во буквалната ни во преносната смисла на зборот. Немал контакт со уличната школа која му била испод част. Класичен пример како оние од Биг Бенг Тиори, не за џабе сите 4ца се стеротипирани баш на тој начин, не му се сонило на некој продуцент таму баш такви да ги направи, се е тоа патерн од реалноста. Се разбира од женска видел само на Порнхаб. Е кога Станко ќе стане сениор бекхенд форхенд куротреселопер во некоја ајташка фирма и ќе почне да прави некои 4 цифри во евра месечно таквите курви пред пензија кои сакаат да се скрасат пошто начукале 30 го решаваат во 2 потега. Ни Пајтон, ни Ц++, ни Свети Ц++ не ти помага кога експертка уличарка ќе те начека тебе социјално туп а сексуално напатен од неебитис.

Пациенти секогаш има. Во овој сегмент секогаш е полесен проблем кога си женско.

Дејане hit it...


Screenshot from 2024-01-29 19-02-17.png

да се надоврзам на текстов
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.293
Поени од реакции
40.074
Не испаѓа ова баш вака во пракса, поготово во брак. Ене ги се полетаа и по скопјево да се разведуваат со родени дечиња, па сега освен за ебење, никој не ги прибира за ништо озбилно и мора да шетаат како шугави магарици со филерите и диазепамите. Кутрите мислеа дека некој пукна да чува туѓо дете на распуштеница со поминат рок.
Очајна сака да се разведе, но не е свесна дека ќе и праат букаке де еден де друг и никогаш нема да најде некој што ќе ја прибере.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.522
Поени од реакции
17.198
Очајна сака да се разведе, но не е свесна дека ќе и праат букаке де еден де друг и никогаш нема да најде некој што ќе ја прибере.
Демек ако си разведена одма по автоматизам курва си и само за ебење ќе те бараат ?
Еден куп ги познавам шо се разведени и ене ги повторно имаат фамилија.
Обично тие кои ги спомнуваш со букаке не ни им е проблем дали се во брак или треба да се разведат
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.137
Поени од реакции
21.775
Нобеловецот Семјуел Бекет во една од неговите книги ќе каже:

Прегледај го приврзокот 405236

Е сега некогаш постојат исклучоци од првата реченица од овој цитат за кои втората реченица не секогаш важи потполно.

Доста често девојките/жените имаат нешто што јас го викам најдобар "геј" другар. Тој другар не е стварно геј ама што би рекле енглезите he might as well be. Тоа е типот кој секогаш е тука за неа да ја теши, да и биде потпора, да и се наоѓа за добро и зло, ја има видено и во долна облека оти оваа уопште не го ни перцепира како сексуално битие од кое треба да се срами кога се пресоблекува. Секако, тој геј другар ја сака повеќе од другарка т.е. романтично од дно на душа и би ја гледал како вода во очи. Од друга страна она за него ќе каже дека е срцка, душа, злато од човек и пресреќна ќе биде таа што ќе му биде девојка/жена ама не и она оти го гледа само како другар.

Знам неколку случаеви каде што на крај, кога ќе се поминат сите курови што требало да се поминат и кога нема каде и дното е допрено тој геј другар и станува маж. Ете една од тие што ги знам ми е бивша. Другарка и нејзина исто. Се фукаше со муслиман и свесно му беше швалерка, она знаеше дека си има он регуларна жена пошто нели муслиманската логика е каурките се курви за ебење а нашите муслиманки се за венчавање. И тоа и двајцата овие точно им го знаеа целокупниот историјат и на двете, нели како нивни најдобри другари. Џабе. Они цел живот ги чекале нив. И сега ги добиле. Останатото за нив не е воопшто битно. Не мора да кажувам дека и двајцата се многу океј дечки. Баш такви срцки, душа од луѓе. И место да им ја запееле онаа познатата од Дејан Матиќ тие ги оженија.

И да не се тие најдобри геј другари секогаш ќе биде тука Станко од Финки. Десет нула нула просек, пример за сите мајки како треба да биде едно дете, не се начукал во животот, интроверт, социјално смотан и неискусен, не знае што е "шибицарење" ни во буквалната ни во преносната смисла на зборот. Немал контакт со уличната школа која му била испод част. Класичен пример како оние од Биг Бенг Тиори, не за џабе сите 4ца се стеротипирани баш на тој начин, не му се сонило на некој продуцент таму баш такви да ги направи, се е тоа патерн од реалноста. Се разбира од женска видел само на Порнхаб. Е кога Станко ќе стане сениор бекхенд форхенд куротреселопер во некоја ајташка фирма и ќе почне да прави некои 4 цифри во евра месечно таквите курви пред пензија кои сакаат да се скрасат пошто начукале 30 го решаваат во 2 потега. Ни Пајтон, ни Ц++, ни Свети Ц++ не ти помага кога експертка уличарка ќе те начека тебе социјално туп а сексуално напатен од неебитис.

Пациенти секогаш има. Во овој сегмент секогаш е полесен проблем кога си женско.

Дејане hit it...


Iskustvoto mi kazuva deka niti edno zensko tuka na forumot nema da ti stavi lajk. Dali kolegijalnost, dali gi vregja vistinata ali bitno niti edno nema da ti ja poddrzi teorijata, da reci da taka e, se slozvam. Srekja tvoja sto so postot ne navleze vo anima mundi teritorijata, pa da imase napliv od emocii ;)
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.260
Поени од реакции
4.490
Се фукаше со муслиман и свесно му беше швалерка, она знаеше дека си има он регуларна жена пошто нели муслиманската логика е каурките се курви за ебење а нашите муслиманки се за венчавање
Имав една таква колешка на работа. Абре картичката шо добива плата му ја дала на некој мрсулав смрден циган близу Истанбул. И пред 10 мажи на работа од никој прашана го кажува ова, демек она без предрасуди ајде пријдете и. Ако пред тоа мислеа дека само зборува без престан од никој прашана, сеа ко ретардирана ја гледаа по признаниево, со стап не би ја допрел никој од 100 метри. Дали си женет го прашувала? Преферирам да не одговарам на тоа прашање и рекол.

Па глупачо како шо ти оговараш, така и тебе пола Скопје те знае дека си без мозок, немаш две чисти у глава и уште со гордост изјавува дека е преглупа несвесна дека ќе остане канта за Албанци и турци
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.522
Поени од реакции
17.198
Абе ајде, сигурно и во менопауза е женава. Триесет и пет години замисли, поминал животот. Уште некоја година и пензија.
Јас почнав за гуша да се фаќам сега, триста шубиња ми напрај овај курајберот :ROFLMAO:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
уште едно интересно прашање на кое што претпоставувам ќе следи контроверзно, но сепак мое мислење.

според мене, проблемот е повторно во секуларизмот, т.е во одвојување на религијата од животите на луѓето како и влијанието на религијата врз животите на луѓето како и врз институциите на државата.

со самото дистанцирање на религијата и нејзиното влијание од животите на луѓето, се јавуваат двете денешни детриментални појави во општеството - профитирање на човековите импулси, корпорации на кои што примарен фокус им е профитот што е легитимно, но притоа истите не се замараат со влијанието кое што нивните одлуки кои имаат цел да го максимизираат профитот го имаат врз општеството и меѓучовечките односи, а од друга страна промискуитетот.

или да дадам пластичен пример кој секојдневно станува порелевантен - целта на вештачката интелегенција денес не е да ги замени мнозинскиот дел од работниците и да се створи нов систем во кој што луѓето нема да работаат ирелевантни работи со кои што немаат никаква контрибуција во општеството, да имаат време да се пронаоѓаат самите себеси, да работаат самите на себе и слично, туку истата се користи за полесно контролирање на популацијата, пронаоѓање на нови импулсивни pattern-и кај луѓето, максимизирање на профити без воопшто да се води сметка за долготрајното влијание на глобалната популација, намалување на платите на пазарот на трудот и слично.

резултатот на секуларизмот е евидентен во секоја сфера на општеството, од образование без духовност и етика, градежништво без естетика, максимизирачки профити без внимавање на општото добро, бракови/врски без почит, разводи од смешни причини, промискуитет, промовирање и нормализирање на сексуални девијации, сликарство кое е фрлање кофи боја на платно, музика која промовира и поттикнува негативни појави во општеството, итн, итн.

доколку морам да ти го одговорам прашањето директно - двајцата треба да се шамараат иако одговорноста делумно не е скроз кај нив (hate the game, not the player), едниот бидејќи гледа да го максимизира профитот (што е легитимно) без воопшто да води сметка за општото добро и влијанието кое што го има во општеството, а другата личност поради општо ширење на дегенеризам и евентуално станување причина за булинг на нејзините деца во иднина поради тоа што телото на ,,моделот" како и интимните делови и коштаат неколку долари за да бидат видени.
-шо зборува бе овој!?!
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
чим не разбираш, добро е.

и онака не е наменето за луѓе кои што на giphy search-аат keyword tito и пробуваат да се нешто смешни.
Јоли, кул дечко си, со високи морални и етички принципи!
Многу често се согласувам со тоа што ќе го напишеш…
Меѓутоа никако не испушташ прилика, да промовираш некаква си религиозност, црква, ова-она…
Епа тогаш биди спремен и на контра-аргументи.
Сакав да ти напишам еден подолг пост за Ајатолахот во Иран, и времето на Франко во Шпанија…
Небитно.
Една слика од Тито со пура те побива повеќе него ли ѕид од 1000 зборови…

Да зависела човековата еволуција од религијата.. сега уште по дрвја ќе се качувавме!
 
J

joli1

Гостин
Јоли, кул дечко си, со високи морални и етички принципи!
Многу често се согласувам со тоа што ќе го напишеш…
Меѓутоа никако не испушташ прилика, да промовираш некаква си религиозност, црква, ова-она…
Епа тогаш биди спремен и на контра-аргументи.
Сакав да ти напишам еден подолг пост за Ајатолахот во Иран, и времето на Франко во Шпанија…
Небитно.
Една слика од Тито со пура те побива повеќе него ли ѕид од 1000 зборови…

Да зависела човековата еволуција од религијата.. сега уште по дрвја ќе се качувавме!
не е никакво промовирање на истото, туку изнесување на сопствено мислење на прашање поставено спрема мене од друг член.

немам во план никому тука да влијаам или да му менувам мислење иако самиот сум отворен моите ставови да бидат ставени во прашање и да бидам ставен во размислување за истите, но ставање на слика на диктатор и пишување коментар одоздола ,,што зборува овој" е класично ругање на нечиво мислење и воопшто ниту контрибуира во темава, ниту пак ќе ме замисли за мојот став, ниту ми го пробива мојот став, ниту било што, ако ништо друго има само негативен придонес во темава.

јас сум спремен на контрааргументи, но кога истите се изложени и за истите можеме да дебатираме, вака твојот пост одозгора воопшто не остава простор за никакво дебатирање.

сликата на диктаторот и убиец не ми ги пробива аргументите, ако ништо друго само го зацврстува мојот аргумент дека во општество каде што нема религија најчесто и нема естетика во градежништвото, што е и случајот со бруталистичкиот стил на градба во Југославија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom