Влијанието на социјалните мрежи во врска или брак? * разведени и сингл жени после 35та

Дали социјалните мрежи имаат улога во еден брак или врска?

  • Да

    Гласови: 67 76,1%
  • Не

    Гласови: 21 23,9%

  • Вкупно гласачи
    88
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Две сам блокираше одкако се искарав со него, а една начекав уклучен фб и сама ја блокнав. Сега појасно е? ;) :)
Ама викаш дека тоа што не го знаеш не може да те повреди, не го препрашуваш кај иде, а си гледала со кои се лајкнува и од негов уклучен ФБ си блокирала. Значи сакаш да знаеш и те интересира.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.394
Ама викаш дека тоа што не го знаеш не може да те повреди, не го препрашуваш кај иде, а си гледала со кои се лајкнува и од негов уклучен ФБ си блокирала. Значи сакаш да знаеш и те интересира.
Па тоа го видов, на фб. А тоа што не го гледам не ме боли. Јас добро пишав, него ти немаш логика.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.316
Поени од реакции
6.758
Па тоа го видов, на фб. А тоа што не го гледам не ме боли. Јас добро пишав, него ти немаш логика.
A ti vaka ljubomorna 24/7 ?
Eh toj tvojot Macho Men mene mi lici na pudlica.
A i ako saga da si gi isprazni jajcata mislish deka tie tri shto si gi blokirala ce svrshat rabota??

Eh zheni, zheni multitasking, ama sepak zatucani
 
Последно уредено:

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.711
Поени од реакции
943
Две сам блокираше одкако се искарав со него, а една начекав уклучен фб и сама ја блокнав. Сега појасно е? ;) :)
И мислиш дека со тоа би го спречила да појди со некоја , ако воопшто сакал да те изневери ? Ова можи да има и контра ефект , т.е. и да не сакал да прави нешто конкретно со тие шо си ги блокирала , сега за инает заради твојата реакција да појди со некоја од нив .
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.394
A ti vaka ljubomorna 24/7 ?
Eh toj tvojot Macho Men mene mi lici na pudlica.
A i ako saga da si gi isprazni jajcata mislish deka tie tri shto si gi blokirala ce svrshat rabota??

Eh zheni, zheni multitasking, ama sepak zatucani
Е арно де, и од мачомен има надмачомен, заменлив е, не е едини, ако шврља отворено, значи не ме цени како жена, нема шо да бараме заедно, прво дома се вршат брачните дужности па после надвор, има за сите :pos:
Љубовта е како птица пушти ја да лета дај и слобода ако ти се врати значи твоја е, ако не ариведерчи! Никогаш и не била.:)
Автоматски споено мислење:

И мислиш дека со тоа би го спречила да појди со некоја , ако воопшто сакал да те изневери ? Ова можи да има и контра ефект , т.е. и да не сакал да прави нешто конкретно со тие шо си ги блокирала , сега за инает заради твојата реакција да појди со некоја од нив .
Широко му поље, ја да се замарав со тоа ехее, кај ќе ми беше крајот.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.316
Поени од реакции
6.758
прво дома се вршат брачните дужности па после надвор, има за сите :pos:
Abe otishol da si soberi apetit, ( Shvabite vikaat Gusta überall hollen , zuhause essen )

A ova "па после надвор, има за сите " . Sama se negirash i toa vo eden ist post!!!
 
Член од
22 август 2022
Мислења
448
Поени од реакции
1.571
Порано многу се замарав, категоризирав луѓе, ама последните години ич не сакам ни да знам каде лајкнал шо лајкнал некој. Пренапорен ми е животот as it is, а за вакви археолошки подвизи треба пола радно време.

Сеа има степени, пример не можам да кажам нешто ако лајкнал слика на Адријана Лима, мислам и ја лајкам Киану Ривс и сл, но ко шо вика joli понашање ко буквално да си во потрага е непочитување кон себе си и партнерот. А то се осеќа.

Неизживеано гојдо само ќе си ги покаже роговите, нема никаква потреба од чепкање. Башка, ја никад не сум човек што брани нешто. Ја само укажувам ако одредено понашање ми смета и дека нејќам ја да палам вештерки туку сакам чоекот сам да си ископа плевелот кајшо треба.

Во себе си давам и себе си и нему рок да среди. Стара песна? Аривидерчи сињоре, не сум му ја пракса за како да се понаша со идната, нема да му давам правила. Ако нејќе да ме изгуби, ќе знае шо да напраи.

Така што овие социјални мрежи се меч со 2 острици, ем за тие што прават, ем за тие што се замараат. Колку ќе влијае зависи од овие 2 острици.

А дечко ни ја нејќам да го објавувам додека не стаи прстен искрено оти толку злоба осеќам од луѓево кога и да се пофалам за нешто осеќам дека ми баксузираат. Само Клетници реторика. Небоднина. Ја си се познавам себе си и знам дека нема да направам глупост и без тоа.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2023
Мислења
432
Поени од реакции
1.743
Две сам блокираше одкако се искарав со него, а една начекав уклучен фб и сама ја блокнав. Сега појасно е? ;) :)
наравоучение: не оставајте уклучен фб кога сте у врска со очајна, ќе ве сахрани, ако шврљате настрана имате vanish mode на месинџерите, имате телеграм, сигнал итн.;);):pos::pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.529
Поени од реакции
17.207
наравоучение: не оставајте уклучен фб кога сте у врска со очајна, ќе ве сахрани, ако шврљате настрана имате vanish mode на месинџерите, имате телеграм, сигнал итн.;);):pos::pos:
Вениш мод пораките исчезнуваат откако ќе бидат видени од другата страна, не ги лажи луѓето, ќе попариш некој :ROFLMAO:
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.359
Поени од реакции
4.712
...социјалните мрежи се прекрасна можност за индивидуата да не се чувствува сама во ова време на се поголема изолираност...се до моментот:
- кога ќе сфати дека е сеуште сам а запознал мал милион виртуелни ликови
- кога ќе осознае дека животот е да го живееш а не да го покажуваш на "излог"
- кога ќе постои само тоа...и ништо повќе
...а за врските и браквите тоа е само уште еден од многуте изговори за нашите стравови,некомпетентности и недораснатости :)
 
Член од
22 август 2022
Мислења
448
Поени од реакции
1.571
наравоучение: не оставајте уклучен фб кога сте у врска со очајна, ќе ве сахрани, ако шврљате настрана имате vanish mode на месинџерите, имате телеграм, сигнал итн.;);):pos::pos:
За некој којшто плука по жениве какви биле, премногу имаш познавање од цаки за дискретно шврљање.:D Мала шала, не се лути.

Ја не чепкам по туѓи телефони.
Не оти сум некој ангел на правдата, туку оти ми е испод чест да трошам време. Барем маживе лесни се за приметување кога прават нешто. Не мал дел се несмасни во криењето, не оти се нешто за греотичка, туку колективна меморија, научени да не мора да кријат или лажат оти машко е, му се може. Со женски деца, нарочито во традиционални и повеќе рестриктивни патријархални фамилии не е така. Знае како да направи совршено алиби од 14 години. Оти, научена е дека, женско е, срамота е. Што е срамота? Па скоро све. Од бордо кармин до дечко пред факултет. Женско си.

Што се прави ќе исплива на површина, не си арчете живци, па некои дури и пари на апликации и чуда за следење. Мажи / жени коишто сајбер шврљаат не вредат за таа мака. Без пасивна агресија, отворено, ми смета селфиња со деколте/шо следиш многу провокативни, сакам да знаеш. Толку. Никому не му изигравајте тренер или учебник како треба. Ако по таква ситуација не знае како треба, не ви го/ ја треба.
 
Последно уредено:

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.394
Abe otishol da si soberi apetit, ( Shvabite vikaat Gusta überall hollen , zuhause essen )

A ova "па после надвор, има за сите " . Sama se negirash i toa vo eden ist post!!!
Како вика Жика, пријатељу добар човјек воли свачију жену, а лош не воли ни своју. Па у тој контекст го напишав тоа:pos: :pos: :pos:
наравоучение: не оставајте уклучен фб кога сте у врска со очајна, ќе ве сахрани, ако шврљате настрана имате vanish mode на месинџерите, имате телеграм, сигнал итн.;);):pos::pos:
Е сега да ти каже тета Очајна како се прави тоа, начекуваш ситуација каде човекот си лежи на кауч полузаспан уморен од работа, и чека кафе да му свариш, чепкајќи нешто на фб, се залетуеш нинџа стил го земаш телефонот, се љути не дека не има реакции ама го мрзи да стане, и така рутинска проверка брзински на месенџер си правиш. Ете така... :cool:
 
Последно уредено:

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.711
Поени од реакции
943
Како вика Жика, пријатељу добар човјек воли свачију жену, а лош не воли ни своју. Па у тој контекст го напишав тоа:pos: :pos: :pos:

Е сега да ти каже тета Очајна како се прави тоа, начекуваш ситуација каде човекот си лежи на кауч полузаспан уморен од работа, и чека кафе да му свариш, чепкајќи нешто на фб, се залетуеш нинџа стил го земаш телефонот, се љути не дека не има реакции ама го мрзи да стане, и така рутинска проверка брзински на месенџер си правиш. Ете така... :cool:
Мене вака да ми направи жена ми ќе ја избркам од дома. Не заради тоа што нешто кријам туку дека е ептен некултурно и сељачки. Ко шо реков и предходно , ниту и чепкам по телефон или нејзини профили или мејл , ниту ме интересира . Истото важи и обратно , нема шо да ми чепка во мои телефони или профили. Ова е така не дека 100 % и верувам или слично , туку едноставно нејзиниот личен живот си е нејзин а мојот си е мој . Ако сака да направи неверство ќе најде начин го направи , без разлика дали ќе ја контролирам или не . Истото важи и за мене . Заклучок , воопшто не се замарам со овие работи , ако се случи ќе се случи ако не нема да се случи .
П.С. Ова шо го вели Хер Шика е скроз точно ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom