Влијанието на социјалните мрежи во врска или брак? * разведени и сингл жени после 35та

Дали социјалните мрежи имаат улога во еден брак или врска?

  • Да

    Гласови: 66 75,9%
  • Не

    Гласови: 21 24,1%

  • Вкупно гласачи
    87
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
А јас се чудам зошто деновиве е тивко во темине за украина и израел.
Мене нешто друго ми фали у темава…
Да чуевме некоја дискусија и од другарот @kano и другарката @Darling :rolleyes:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.669
Чудно како Очајна и Бијонс ретко пишуваат во иста тема. Едната си држи едни теми, другата други теми.
Не заебавај брат, не се иста личност. Бјонс за Очајната е Алберт Ајнштајн.

Нејзе природно и иде да биде доминирана, но новата мапа што и е инсталирана вика друго, и тука доаѓа до гличови у женската глава. Пошто тоа што го прави е неприродно скроз.
А кој ти е крив кога машките се депилираат и наместо да и стропа, да и стави до знаење дека е маж тој ќе ќути ко пичка и ќе остави да го доминираат?

На жените не им истекнал феминизмот и сите тие фини термини како мизогинија и слични не им паднале од небо, некој дозволил да им се случат и да ги применат врз него, а тој да ќути и да голта. Ебате латентните педери ебате. Сите за вгаз се ебење.

Ако е маж, прво и основно ќе и стави до знаење дека ТАА за него е најбитната жена во животот и нема побитни и НИКАКВИ други - што ќе се подразбира по неговото однесување и почитта која и ја дава, а не да шврља наоколу, да пише на фб на тинејџерки и ОСОБЕНО не да дозволува некоја со интелегенција колку собна температура секојдневно да го проверува кај бил, со кого бил, со кој пишел на чат и на листа на френдови дали има жени.

Самите „мажи“ се криви што се измеќари во машко - женските односи пошто не знаеле прво да ги почитуваат жените, а потоа и основно/најглавно да се почитуваат себе си.

Во здраво семејство, жена не паламуди, жена не ти се става на глава за секоја ситница и жената не ти дава дозвола за буквално се'. Не го прави тоа ни мажот, туку двата од темел градат заедница на рамноправност со главна основа почит. Било што останато е само изговор за сопствена нереализираност и за немање свое јас - од било која страна.


Мене господинот, на времето ми ги знаеше сите шифри. Погодете кој на кого најде скриен профил кога се обидуваше да отвори фејсбук страна од веб страница на којашто работевме со неговиот службен меил на којшто детал дотичниот заборавил? Затоа никогаш не се замарам да следам, откривам, изигрувам детектив.
Баш тука е проблемот и маката. Твојот случај и причините кои довеле до тоа не е битен да го анализираме пошто е приватност па нема да поставуваме прашања зошто си дозволила тоа, но многу други има кои дозволуваат таков вид на „првична контрола“ која потоа преминува во параноја - од едната страна, а најчесто после и од двете.

Дали причините се, ајде го засакав па нека проверува не ми пречи, после тоа секако следуваат плачки кога ќе се преминат сите мерки на нормално понашање. Исто, дали причините се ајде нека проверува за во иднина и јас да можам да го проверувам (си давам изговор) или пак некоја сосема трета причина - е комплетно небитно.

Тоа што јас тебе ќе те проверам со кој пишиш во слободното време не значи дека:
1. Ако ти не пишиш со никој утре нема со некој да се изебиш зад мој грб;
2. Ако ти пишиш со 20 лице, дека со сите или барем еден од нив вараш.

Луѓе кои влегуваат во сериозна врска или во брак треба да се реализирани и да гледаат на истото како сопствена инвестиција.
Сум го инвестирал своето време, нерви, емоции, посветеност и живот да го делам со партнер.

Во тој партнер треба да имам природна доверба и кон него природни граници за да можам да го почитувам и да ме почитува како таков.

Болната љубомора, опсесијата и пранојата се нешта кои се занимаваат со психата, а кога таа не е чиста тогаш нема простор таму за иднина.
Кога тогаш таа нездрава средина ќе пукне и најчесто тој кој дозволува да го проверуваат ќе биде на крај „виновникот“ т.е. ќе му се преречи дека е кабает за крајот на врската.

Мене нешто друго ми фали у темава…
Да чуевме некоја дискусија и од другарот @kano и другарката @Darling :rolleyes:
Првиот ќе ти речи СДС е крив за сичкото, а втората ПОД МАЧ БАТО. :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
22 август 2022
Мислења
431
Поени од реакции
1.514
@Генерал ,младост лудост, брак со прва сериозна врска, плус порасната во малку традиционална фамилија и не бев сигурна за дозволените граници, што укажува дека закачување на бројач на жените за поминати врски е многу погрешна тактика, напротив искуство во овој вид односи (во поглед на комуникација де) е клучно. Си мислев така треба, ме мислел, ме сакал, а и си викав шо има везе и така нема шо да види. Грешка е и самата сум свесна за тоа, имаше и други слични моменти, поентата ми е дека од искуство знам дека кога некој премногу контролира тој треба да е контролиран.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.456
Поени од реакции
22.855
Мене нешто друго ми фали у темава…
Да чуевме некоја дискусија и од другарот @kano и другарката @Darling :rolleyes:
ne koristam soc mrezi osven linkedin. smetam deka moze da sjebat brak.

so darling obicno se slagame iako i odam na nervi od vreme na vreme a deka e livadarka, livadarka e 100%. :icon_mrgr:

i da mater im ebam na sdsm i levica so vikase cacko ljubov bez pari nema, toa komunjarite go izmislile samo...
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.209
Поени од реакции
10.733
Без разлика какви сте и од кој пол сте, језиво е тоа што се навредувате врз основа на психичко здравје. Тоа не смее никако да биде навреда. Избројте до десет. Не е океј.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.669
@Генерал ,младост лудост, брак со прва сериозна врска, плус порасната во малку традиционална фамилија и не бев сигурна за дозволените граници, што укажува дека закачување на бројач на жените за поминати врски е многу погрешна тактика, напротив искуство во овој вид односи (во поглед на комуникација де) е клучно. Си мислев така треба, ме мислел, ме сакал, а и си викав шо има везе и така нема шо да види. Грешка е и самата сум свесна за тоа, имаше и други слични моменти, поентата ми е дека од искуство знам дека кога некој премногу контролира тој треба да е контролиран.
Те разбирам, сите сме поминале низ некој вид на срања во врските за да знаеме како понатаму и да можиме да препознаеме што е вистинска посветеност, а што не.
Штета шо во денешно време такви крактерни фалинки се наметнати (без разлика од кој пол) како нешто „нормално“ во една врска / брак.
 

Поздрав_од_Бугарија

Питат ли ме деj зората...
Член од
9 јануари 2022
Мислења
142
Поени од реакции
131
Не го мотивирајте бугарот да се размножува бе нормални ли сте.
Нема таква опасност. Изклјучително голем емоционален будала сум. Ако некое девојче почне да ми испраќа сигнали дека има интерес кон мене - нема да ги забележам. А ако во прав текст ми каже дека ме сака - ќе решам дека се шегува. :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.131
Поени од реакции
16.233
Не знам Џонтра, можеби ама и од машка страна не коментираат баш нормални ликови, чест на исклучоци.
Види го Рон, се залета без лично да ме познава зошто не сум му родила дете на мУж ми, сум се замарала со Атлетико ...
Не мора јас да сум, ама тука се коментира мајчинство шо за некои знае да биде многу болна тема, настрана шо се драпаме за типот на муабети " оди во кујна ти е местото" или слични коментари ама треба граница да се има.
Ako dobro pamtam, bas ti bese edna od tie sto pisuvase na edna clenka kako ne smeela taa majka da bide. Ama po tug grb sto stapa ne bolat.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.382
Поени од реакции
2.319
@Генерал се сложувам дека бијонс е попаметна од мене, само тешка будала може тебе да ти реплицира и зарем мислиш дека сите имаат толку време како тебе да ти ги читаат километарските реферати,
ај па нешто паметно да научи човек па да си рече вредеше, ама се гледа дека си стар исфрустриран ерген, одиш накај 50 не си женет, и ти сега најде да делиш совети како требало во брак да се однесуваат луѓето.:tapp:
Оди фрли се од камени најубаво.
Џабе ми ласкаш, ти си очајна не просечна :icon_lol:
За тебе сум исподпросечна не ме регистрирај ич. Бркај си работа(y)
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Не ја задевајте @cholismo !
Попрво пиво би пиел со неа и би го гледал Љоренте.. против факинг Рајо Ваљекано
Отколку да ја барам смислата на животот у Фонтана и шо к*р сакал Линч да каже со тоа дрвото што лета :rolleyes:
Кафка ми беше доста и у средно…
Сега сакам да им се чудам на тоа умрените судии у серија А како судат за Милан, и кој к*р се замишљава Мањан!
Таму е “Процес” брате.. јебеш Кафка :rolleyes:

И за крај…
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.623
Поени од реакции
6.057
ne koristam soc mrezi osven linkedin. smetam deka moze da sjebat brak.

so darling obicno se slagame iako i odam na nervi od vreme na vreme a deka e livadarka, livadarka e 100%. :icon_mrgr:

i da mater im ebam na sdsm i levica so vikase cacko ljubov bez pari nema, toa komunjarite go izmislile samo...
amazatoa ljubov sopari i azijatkijni odthailend ima, samоtoae vistinska lubov
Автоматски споено мислење:

не се заебавам, едно пукало од 94ри години ни дојде в банка, Швајцарец, женет скоро за Азијаткијна од 35 год. Ова го чека да рикни, тоа е таа азијска лубов, кој пробал знае, ја неznam, ne sum probal ни she_males I swear. Како Азијатка шо че те сака европејка никош. Само права лубов бебе.

Јако че е ни цент да не и остај, уште не беше толку дементен, ај кој знај можи навреме пишел тестамент
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
4.067
Поени од реакции
12.368
Уште у феудално општество, кралеви и кралици. Немаше вака у Југославија.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.382
Поени од реакции
2.319
Na temana so pogovorki go imam pishano istovo samo od ustata na edna hrvatka (i bash odgovara na temava) zvuci:

Ne kudi konja koji te nije jahao! :D
Автоматски споено мислење:


Nejziniot e shvaba be , zatoa taa taka se peteli
Автоматски споено мислење:



Exit se i Shahov slabo ti odi, Znajsh deka mozhi i kralica da si izvadish so piunceto?
Погрешно си информиран, за швабо, воопшто не се петелам, баш сум скромна на темава. Обврските во домот треба да се поделени, кого тоа го боли негов проблем.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.456
Поени од реакции
22.855
amazatoa ljubov sopari i azijatkijni odthailend ima, samоtoae vistinska lubov
Автоматски споено мислење:

не се заебавам, едно пукало од 94ри години ни дојде в банка, Швајцарец, женет скоро за Азијаткијна од 35 год. Ова го чека да рикни, тоа е таа азијска лубов, кој пробал знае, ја неznam, ne sum probal ни she_males I swear. Како Азијатка шо че те сака европејка никош. Само права лубов бебе.

Јако че е ни цент да не и остај, уште не беше толку дементен, ај кој знај можи навреме пишел тестамент
sve ima za pari. i ti se prodavas sekojdnevno kako edna obicna kurva taka da uzivaj... razlikata e sto nekoj ebe i se zabavuva drug pisuva postovi za prdezhite sto gi slusa od komsikata siptarka i mu go beri gajleto na nekoj svajcarac....

aj opisi ni gi pak saunite kade te ebat random evropjani ili ti povise po ovie novite evropjani od afrika bese i stavi slikicki od toa kako e da vidis bazen ili da jades leb sto bil kako torta...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom