Влијанието на социјалните мрежи во врска или брак? * разведени и сингл жени после 35та

Дали социјалните мрежи имаат улога во еден брак или врска?

  • Да

    Гласови: 67 76,1%
  • Не

    Гласови: 21 23,9%

  • Вкупно гласачи
    88
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Ја не сум рекла дека иселување е најголем дострел, си ме помешал со друг, не потценувам никого, само пишувам факти, нашите жени балканките се ценети надвор за вајф материјал на тоа мислев, да имам бугарски пасош, имам бугарски предок, и не се срамам од тоа, прадедо ми работел за бугарската држава,зборувал бугарски и имал бугарска самосвест, ете нека ме напаѓаат колку сакаат гајле ми е, ја сум горда на своето потекло, не се нациите чисти и тука се мешале народите бугари со македонци, а исто така немам никакво негативно искуство со бугарската држава, власт и чиновници баш напротив многу ми помогнале, и ги сакам, и во Германија ми помогнаа бугарските власти, и тоа на едно многу многу важно и чувствително прашање за мене.
Не им се носи темата за бугарски пасоши туку препрочитај што сум напишал и не ми беше поента да осудувам некој ниту ми е гајле дали некој извадил бугарски пасош. Пола и повеќе другари имаат бугарски пасош и ниту ми е гајле ни пак ми е тема на разговор освен некоја зафрканција на нивна сметка.
Немаш никаков факт напишано туку обични провокации на ниво на тетка муабети.

На цена биле во Германија :icon_lol: :icon_lol:
Јакото е тие балканки по Германија биле вајф материјал и се женат за Ханс од Германија пошто нели Ханс е хасбенд материјал и се женат за него од љубов. :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.398
Поени од реакции
17.012
А не приметуваш дека само очајни и повредени жени коментираат и се расправаат на темава?

Не дека има кујзне колку жени на форумов ама најгласни се баш тие 2 3 што некој сељак им ја пореметил психата.
Не знам Џонтра, можеби ама и од машка страна не коментираат баш нормални ликови, чест на исклучоци.
Види го Рон, се залета без лично да ме познава зошто не сум му родила дете на мУж ми, сум се замарала со Атлетико ...
Не мора јас да сум, ама тука се коментира мајчинство шо за некои знае да биде многу болна тема, настрана шо се драпаме за типот на муабети " оди во кујна ти е местото" или слични коментари ама треба граница да се има.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.698
Поени од реакции
8.688
Не знам Џонтра, можеби ама и од машка страна не коментираат баш нормални ликови, чест на исклучоци.
Види го Рон, се залета без лично да ме познава зошто не сум му родила дете на мУж ми, сум се замарала со Атлетико ...
Не мора јас да сум, ама тука се коментира мајчинство шо за некои знае да биде многу болна тема, настрана шо се драпаме за типот на муабети " оди во кујна ти е местото" или слични коментари ама треба граница да се има.
Те зеза Рон и генерално такви коментари се увек заебанција...многу нервоза у тебе у задње време, прошли пут пцуеше како кочијаш.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.398
Поени од реакции
17.012
Те зеза Рон и генерално такви коментари се увек заебанција...многу нервоза у тебе у задње време, прошли пут пцуеше како кочијаш.
Како можи заебанција на таква тема? То е муабетот, има други теми за заебанции.
Ко сега јас да земам да заебавам некој болен од рак оти бил ќелав
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.747
Како можи заебанција на таква тема? То е муабетот, има други теми за заебанции.
Ко сега јас да земам да заебавам некој болен од рак оти бил ќелав
Ako go zaebavas licno, toa ne e vo red i treba da se sankcionira od moderator.
Ako e onaka opsto ne gledam pricina bilo koj licno da si go sfakja oti sekogas ke se najdi nekoj/nekoja sto ke se prepoznae i ke se pocustvuva navreden/a . Ako e toa pravilo togas aj za nisto da ne zborame oti nekoj ke se prepoznae.
Znaci opsto ok.
Licno ne e ok.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.398
Поени од реакции
17.012
Ako go zaebavas licno, toa ne e vo red i treba da se sankcionira od moderator.
Ako e onaka opsto ne gledam pricina bilo koj licno da si go sfakja oti sekogas ke se najdi nekoj/nekoja sto ke se prepoznae i ke se pocustvuva navreden/a . Ako e toa pravilo togas aj za nisto da ne zborame oti nekoj ke se prepoznae.
Znaci opsto ok.
Licno ne e ok.
Па мене лично ми се обрати, нема везе не се љутам јас, само кажвам дека не во ред да се зеза некој на такви теми.
Иако не му беше намерата да навреди некој
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.663
Поени од реакции
9.255
Жените вака жените така, според ова што ве читам гарантирам дека надвор од форумот пола сте папучари и сус седите пред жените а останатата половина пичка со око немате видено, еве прецизно и концизно од моја гледна точка :pipi:
На кој основ го заклучи ова дека можеби кај тебе дома е така?
Автоматски споено мислење:

Многу сте нежни, една заебанција квичите. :kafence:
И ти ли знаеше да се заебаваш...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.747
Па мене лично ми се обрати, нема везе не се љутам јас, само кажвам дека не во ред да се зеза некој на такви теми.
Иако не му беше намерата да навреди некој
Opsto zboram, ne striktno za tebe.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.407
Поени од реакции
2.384
Вие жените ја отфрлате вашата природна улога и се мешате у машки работи. Ви го опраа умот со тој феминизам. Место да раѓа деца да му гледа на мужот она со атлетико мадрид се замара.
А која е нашата природна улога? Ај просветли не, да му переме нозе на свекорот во лаворче со ружина водичка, додека на свекрвата и печеме пипер за пинџур??
Абе се сте мамини мази, под мамина сукња скриени, кој живее сам од вас тука?
Никој!!!! Ниту еден. Зеро нада.

Сите живеете со родителите, како тие ќе ви свират така мора да играте, неосамостоени, финансиски и економски и психички зависни од мама и тато до 60 години, додека смртта не ве раздели, и вие најдовте да наоѓате мани на жени, жените се далеку посамостојни од вас, вие сте загреови, пред монитор многу јаки сте.
Автоматски споено мислење:

Не им се носи темата за бугарски пасоши туку препрочитај што сум напишал и не ми беше поента да осудувам некој ниту ми е гајле дали некој извадил бугарски пасош. Пола и повеќе другари имаат бугарски пасош и ниту ми е гајле ни пак ми е тема на разговор освен некоја зафрканција на нивна сметка.
Немаш никаков факт напишано туку обични провокации на ниво на тетка муабети.


Јакото е тие балканки по Германија биле вајф материјал и се женат за Ханс од Германија пошто нели Ханс е хасбенд материјал и се женат за него од љубов. :icon_lol:
Па знам ја оти и ти имаш а само се просераваш ваму, епа на таквите како тебе треба да им се одземе пасошот бугарски, ајт клоците вгас, и да те видам после како ќе квичиш, како куче пред касапница, ама неееее во Бугарија химната ќе ја пееш ти вака само тука пред монитор јак си.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
441
Поени од реакции
1.552
Феминизмот сите го зборат, ама има еден момент. На дел од маживе коишто се пасивизирани денес, многу добро им дојде, како кец на десетка. Еве ја жена од колега трудна, мж ѝ модерен вика ааа до осми ќе работиш не ме интересира. Среќа кафе бев подмирена инаку ќе кажев збор два. За жените е тешко, се очекува и да рмбаат дома и да носат плата и да бидат секогаш во топ форма и деца да раѓаат и све, за маживе баш стана комфорна зона. Ако се врати старото време, баш ме интересира кој прв ќе успее да се прилагоди на тие свои исконски улоги.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.663
Поени од реакции
9.255
За жените е тешко
Не за сите жени. Не ја врти воденицата...
Автоматски споено мислење:

Ако се врати старото време, баш ме интересира кој прв ќе успее да се прилагоди на тие свои исконски улоги.
Подеднакво ќе се прилагодиме затоа што тоа ни е веќе генетски код...
 
Член од
22 август 2022
Мислења
441
Поени од реакции
1.552
Не за сите жени. Не ја врти воденицата...
Според очекувањата, тие се за сите жени. Сега секоја има право на избор за нивно исполнување.

За вртење воденица сум последна. Особено, за женско машки односи и нивни разлики. Може да се каже дури дека во мое друштво сум со најтрадиционални сфаќања на темава.

Знам и сум зборела на долго и широко за нашите недостатоци како и за супер особини на мажите коишто треба да знаеме да ги цениме.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.185
Поени од реакции
39.908
Вие модерниве жени од сиот тој брејнвош што ви го прават имате загубено допир со реалноста. Сте заборавиле да бидете жени и да ја играте вашата улога. Сакате главна улога. Али не иде тоа така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom