Влашки вицеви

Vlad II Draculea

Грипосан Врабец
Член од
4 ноември 2005
Мислења
1.590
Поени од реакции
3
Нека не се љутат власите....
еве неколку .. па продолжете..и молам без навреди...

Како настанал гуштерот...
Му дале на Влав крокодил да одгледува..

Кое е омилено животно на Влав, зошто..
Жирафата.. секош јади од дрвото во соседниот двор..
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
3
брат си утнал работа овие вицови се за егејците а не власите :pos: :pos:
 

Vlad II Draculea

Грипосан Врабец
Член од
4 ноември 2005
Мислења
1.590
Поени од реакции
3
PaulvanDyk напиша:
брат си утнал работа овие вицови се за егејците а не власите :pos: :pos:
Појма неам како ги знајте вие.. јас ги знам како влашки.. јебига.. за егејци други знам...:icon_lol:
Јебига Админите нека ја смена во Влашко Егејска Вицотека, темава
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.741
Поени од реакции
30
нема врска, таман си се вицојте, за власи се :)

не се толку скржави егејците ко власите...

ама и двете групи можат вода да им носат на пироќанци...

по легендите, во пирот врзват зрно кафе со конче, и го макат зрното еднаш за слабо кафе, 2 пати за средно, 3 пати за јако :)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.221
Поени од реакции
41
Како се препознава влашка куќа?

На балкон се суши тоалет-хартија, а низ двор кокошката скока на една нога!

Како влав нуди со пиво : „Нејќиш пиво?” АКо се заебе гостинот да рече сакам : „Невесто, дај затворачот!”

Како влав нуди кикирики : „Земете си по една!”
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.869
Поени од реакции
24
Eden covek otisol kaj nekoj vlav na gosti i mu vika:
Prijatel, abe daj stavi od toa rakijata.
Vlavot odgovara: Abe vidi....rakijata e moja i na brat mi, nemozam tuku taka da ti stavam. Ednata polovina od siseto e moja, edna e negova.
Covekov celi: Abe sto ima vrska, po edna casa da e napieme, stavi od tvojata polovina.
Vlavot: Abe, vidi...mojata polovina e od dolu na na sisesto, sega kako ke preturam pola od na brat mi delot, pa posle pak treba da go vrakam....ne biva taka....
Coekot: Epa togas, zemi so cevka i ke srkneme od tvojot del....

i kako kapak na se vlavot veli: Abe ne moze ni taka, skaran sum so brat mi, ne mozam da poroagam od negoviot del.

Vlaska rabota ..... :)

A inaku moze i da ima vistina vo vicovive, zatoa sto ednas so stariot bevme do krusevo vo edna vlaska kuka..... i vecerta kako se ponudija ne znam ni rekoa da ostaneme da spieme i ni ponudija vecera..... bevme jas i tatko mi i tie bea familija od 4 dusi..... i na masa izvadija 10 sarmicki od lozov list za vecera....:pos:

Kako nastanal vlavot?

Galicanecot(mijakot) siluval Evrejka! :)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Има некоја вистина. Јас живејам во егејска зграда. Тоа е нешто што мора да се види! На куќен совет се одлучува дека треба да се ставаат сијалици од 60 вати место од 100 за помалце да трошеле. Светлата можеш да ги запалиш од 8 саат навечер до 5 сабајле, аутоматски е тоа наместено. Збираат по 2 денари за тоа што го фотокопирале, ако не дадеш нема да ти го дадат. Така иде тоа....
 
Член од
26 мај 2005
Мислења
293
Поени од реакции
2
Двајца сметководители власи праат муабет
А: еден и еден колку се бе?
Б: два!
А: тоа многу да не е бе?

Влав , нерасположен ,депресивен, апатичен, доаѓа кај психолог и се жали на својата состојба. Психологот го потпрашува , одоколу , директно и на крај му вика.
тебе проблем ти е што одамна не си потрошил пари, оди потроши пари и дојди на контрола за три дена.
после три дена доаѓа истиот пациент, пее , свирка, подскокнува, весел дури у еуфорија.
Вика :докторе, алал да ти е , и дијагноза ми постави и успешна терапија ми даде!
а докторов го прашува , колку пари потроши?
пациентот вика 12,300 денари
Браво бе , а што си купи ? го прашува докторот.


200 евра докторе
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.321
Поени од реакции
29.050
Офчар, ќе не почастиш со некој виц? :pos:
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Otisol nekoj vlav na beninska.I mu vika na toj so raboti tamu:
-Aj ako sakas stavi mi kapka benzin vo rezervoarot i edna kapka ulje vo motorot.
A ovoj iznerviran mu rekol:
-Da ne sakas i da ti kivnam vo gumata.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Vlasi primile gosti i posle pet saati sedenje domakinov vika:Abe da ne sakate da se osvezite nesto?
Gostite:Daaaa daaaa!!!
Vlavot:Zenoo,aj otvori prozor,vozduh da vleze malce
 

Steve Vai

Guitar Wizzard
Член од
14 декември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
7
Rabotel vlaf na pokrivot od kukjata, i kako so rabotel, skliznuva od pokrivot, se fakja za olukot i visi. Visi podolgo vreme, i koga vekje osekja deka kje padne, ja vika zenata.
-ZENO! NE PRAJ RUCEK! KJE JADAM VO BOLNICA!
 
На врв Bottom