Влашки вицеви

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Mnogu mi se smesni vicovite za Vlasi se iznesmeav epten, imam edna drugarka sto e Vlainka i stvarno e takva i si priznava :pos2::pos2: ama super e:) Go znam toj vic koga otisle a gostli kaj Vla i mu kazale otvori nesto i ovoj otvoril prozor:pos2:
 

RePrEsEnT

Until The End Of Time
Член од
26 септември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
126
Зошто влав се нервира кога ке го затвори фрижидерот ?

Не знае дали свети ламби4ето внатре :vozbud:
 
Член од
19 февруари 2007
Мислења
20
Поени од реакции
0
Kako stavaat Vlasite pari na muzicari?
-na harmonikata ke pominat ednas so kartickata ako se nekoi poveke "jaki" pominuvaat dvapati
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
а стварно власите (мислам не сите) се толу скржави?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
како влав лече запек?
ќе фрле денар у шоља и ќе чека да му зине г`зо
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
како може да распознаете влашко село??? :)
влегувате во селото, и гледате употребена тоалетна хартија како се суши на жица :pos2: :pos2: штедачи тоа е :)
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
се фатиле влавот и ѓаволот да бидат партнери во работата..
и сега се договориле да садат жито и влавот му вели на ѓаволот
-ајде годинава јас да го земам делов што е над земја а ти земиго му вели на ѓаволот делот што е под земја и на тоа ѓаволот се соглаис...кога дошло втеме за жетва влавот си го ожнал житото а ѓаволот останал со празни раце...
Другата година пак се договориле да садат заедно но следната година се договориле да садат компири..
и тогаш ѓаволот му рекол на влавот..
-ајде годинава јас да го земам делот над земја а ти земиго делот сто ке ти остани под земја и пак се договориле..
и на крајот и ѓаволот кренал раце од тие пусти ВЛАСИ
СО ВЛАСИ НЕМА ИГРАЧКИ
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
А бе имаме ние близу охрид Пештанци.ними ни Власи не им се рамни за скржавост.Ќе ви дам примери:
Ко ќе појдет гости ке некој Пештанец,тој викат:Eeeeee пред 15 минути јадевне.Како не дојдовте порано ќе касневте и вие!

Ко ќе си ојт гостин од Пештанска куќа домаќинот на вратата му велит:да останеше имавне рипчиња ќе спржевне!
Абе ајде како не... Охрид-Пештани сејм шит
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Се качиле двајца власи, татко и син на авион, ама пусто скапи картите и решиле да се ценкаат со пилотот! Овој сетил што е работата и им вика
- Ќе ве земам без пари ама прво ќе ве качам на авион и ќе правам акробации, ако било кој испушти некаков крик, ќе ви земам пари, а ако не писните, без пари ќе ве возам!
Власите нормално се согласиле. Тргнал пилотот и почнал да вози лудо, горе-долу, под рачна го врти авионот:)pos2:), изведува некои опасни трикови. Слуша цело време, ама никако да слушне глас.
Слетал и оди да му честита за тоа што не пуштиле глас и му вели на таткото
-Браво бе, ова до сега никој го нема направено кога возам јас, како издржавте да не писнете?
-А бе ќе викнев за малку кога испадна син ми од авион ама издржав - рекол таткото:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Власи

Доколку некој знае некој виц за власите, некој вистина, нека напше овде.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Зошто влашките вести се во недела?
-Затоа што тогаш струјата е евтина:pos2::pos2:
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
1
Зошто власите имаат големи носеви??
-Затоа што воздухот е бесплатен.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom