Влатко Лозановски

Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
108


Трак листа на песни од новиот албум „Преку седум мориња“
1.Кога мене ке ме немаш
2.Заборави
3.Ако не сум тој
4.Како ден јасно е
5.Со тебе поубав е денот во дует со Анета од Молика
6.Има ли
7.Преку седум мориња
8.Reading the love
9.Нема ден нема ноќ
10.Соба 101
11.Летам кон тебе
12.Како порано што беше
Оваа многу ми се бендиса по едно слушање,иначе кај може да се купи албумот?
Еве една песна од албумот
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
30
Поени од реакции
7
Албумот може да се купи во сите трафики низ македонија тобако и тугедр салоните и бензиските пумпи...
 
Член од
25 март 2007
Мислења
143
Поени од реакции
1
ќе може некој да ги постира песните од новиот албум ако ѓи има ?
 
В

влијателен

Гостин
ќе може некој да ги постира песните од новиот албум ако ѓи има ?
Прв дел
http://youtu.be/MRIEQzIGVtc
Втор дел
http://youtu.be/M97efkgz3Cg
Трет дел
http://youtu.be/2BaDE7KzTOM

Ова е промоција на албумот и на сите песни на радио Хит, поединечно на јутјуб ги има само оние песни кои се веќе излезени
http://www.youtube.com/user/wwwLOZANOcommk/videos
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
30
Поени од реакции
7
--- надополнето: 29 јуни 2012 во 13:41 ---
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
30
Поени од реакции
7

--- надополнето: 5 август 2012 во 20:16 ---
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
30
Поени од реакции
7
Според информациите од неофицијални извори на интернет порталот „БезПардон“, блиски до Македонската Радио Телевизија....најсериозен кандидат за претставник на Македонија е поп пејачот Влатко Лозаноски – Лозано. Дали е
вистина останува да видиме....

http://www.primetime.mk/se-znae-makedon ... zija-2013/
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
30
Поени од реакции
7
Лозано и Есма ќе ја преставуваат Македонија на Евровизија!!!

Есма
Реџепова и Влатко Лозаноски ќе бидат македонски претставници на
Евровизија 2013. Македонската радио телевизија ја објави донесената
одлука, но не се откриени детали за песната со која нашите музичари ќе
се претстават наредната година во Малме, Шведска.
 
Член од
11 август 2011
Мислења
83
Поени од реакции
34
Влатко е единствената светла точка на македонската музичка сцена!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom