Влатко Лозановски

Член од
20 октомври 2011
Мислења
30
Поени од реакции
7
Лозано во емисија неделно попладне посветена на Тоше Проески ја пее неговата песна По Тебе....
 
M

Moon Child

Гостин
Го замразив откако на Бубамара ја унакази Заборављени. Идиот.
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
30
Поени од реакции
7
Вечерва во BACKSTAGE: Лозано со нов хит и видео by Daniel Joveski! 18:30 часот на Сител ТВ!!!
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
30
Поени од реакции
7
Фан клубот на Лозано со искрено писмо до својот идол!

Како и многу други балкански, светски познати музички ѕвезди, и нашите македонски имаат свои фан клубови кои работат на промоција на својот сакан идол. Денес Музика24, на својот маил, доби писмо до фан клубот на Влатко Лозановски, со кое писмо сакаат да му се заблагодарат на нашиот ни Лозано што воопшто постои и што создава и пее толку добри песни, кои по извесен период стануваат хитови. Ние во целост ви го пуштаме писмото кое што денес го добивме, токму од нив, фан клубот на Влатко Лозановски.
-Да се биде голем фан на Влатко Лозановски - Лозано, претставува најубаво и најромантично чувство. Исполнети со чувства што не прави среќни. Понекогаш се прашуваме што не привлекува кај Лозано, најповеќе неговата скромност, неговата мила насмевка и неговата огромна подршка за она што го работиме. Со таа поддршка и со љубовта кон Лозано, ние добиваме поголема мотивација и желба за понатамошна успешна работа и за следење на неговата кариера. Ние како фанови на Лозано, се радуваме на секој негов настап, секоја негова песна, секој негов видео запис, како и на сите досегашни и идни победни на разноразните фестивали. Ние сме среќни на неговите хитови што секогаш ги пееме и уживаме на неговите настапи кои се вистинско доживување. Ти Благодариме што постоиш што за миг ни го разубавуваш нашиот живот со твоите песни. И секаде ќе ја имаш нашата безусловна поддршка. И секогаш ќе бидеме горди што сме твои фанови со една единствена мисла: "Ти си нашето сонце, ти си нашата гордост".
По ова искрено писмо испратено од фановите на Влатко Лозановски до него, не знаме кој не би му позавидил од нашите мак познати фацки и не би посакал сега да е на неговото место, да бидеш познат во Македонија, и истовремено да имаш фанови кои вистински и искрено те сакаат и подржуваат... е тоа е вистинска реткост.

http://muzika24.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=687:2012-05-21-22-55-02&catid=34:2011-10-17-09-03-59
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
30
Поени од реакции
7


Трак листа на песни од новиот албум „Преку седум мориња“
1.Кога мене ке ме немаш
2.Заборави
3.Ако не сум тој
4.Како ден јасно е
5.Со тебе поубав е денот во дует со Анета од Молика
6.Има ли
7.Преку седум мориња
8.Reading the love
9.Нема ден нема ноќ
10.Соба 101
11.Летам кон тебе
12.Како порано што беше
 

Kajgana Shop

На врв Bottom