Влакнести или мазни?

Kakov go obozavate pubicniot mashki/zenski del?

  • Celosno depliran

    Гласови: 265 63,9%
  • Poludepiliran (triagolnice,isfarbano...)

    Гласови: 104 25,1%
  • Ne depiliran

    Гласови: 46 11,1%

  • Вкупно гласачи
    415
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
Јас ја иам и се најдов навреден. Сеа го проектирам тоа на тебе пробувајќи да се осеќам подобро во врска со себеси иако тоа не е твоја кривица, извини поради мојата дрскост.
не очекував таква искреност така да се чевствувам малку лошо
не значи дека си грд како неандертлец едноставно косата по телото не ми се воопшто допаѓа, не е персонално но извини ако те навредив
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
се сеќаваш на OutBoy? :вонзем: Посебен вид мизогинија.
Не се сеќавам Outboy да беше мизогинист. А од каде знаеш ти за него? Од неделава си регистрирана. Некоја реинкарнација си на стар член или? Ако си, потсети ме каде бил таков Outboy према жените? Беше дискриминаторски настроен кон одредени групи хомосексуалци, ама не и жените.

те молам отвори книга по биологија види што е маж, да носе штикли шминка итн сепаќ ќе е маж - мене нивната биологија ме привлекува а не група полови стереотипи кои ги перформираат. За тебе... незнам.
Кај мене во учебникот по биологија мажот беше прикажан со влакна. Ти од каде си учела биологија? 'f/ Homme' магазин? 'Bello' можеби?

Ретко кои мажи имаат такви гени да не се влакнести. Тоа што ги гледаш почесто такви наоколу е ради современа естетска поп култура, или елемент на истата, не дека таква им е биoлогијата или дека такви се родиле итн. Природно, мажите имаат доста влакна, мнозинството од нив. Така да не се работи за стереотипи, туку физички одлики. Влакнатоста во најголем дел зависи од нивото на тестостерон, што го дефинира мажот како маж. Ваљда тоа си го прошла по час на биологија? И јас можеби сум геј, ама голем број од метро-баткиве по градов можат вода да ми носат за изглед на прав маж кога се работи. Кај мене колку-толку има тестостерон, кај нив изгледа како да им го испумпале низ цевка како тестостеронска липосукција да имале.

Точно, и да облече корсет и шминка да лупне, за многумина се уште ќе биде маж, за други "маж" или нешто друго. Ама тука не дискутираме за тоа. Ако сакаш за тоа да се дискутира мислам има тема, слободно ќе ти се придружам таму.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Ja na primer menjam so zelbite i so lichniot izgled.
Sea sum u period tasma, prethodno bev u vlaknest period....ja isto se sreduam po zelba na dotichnata....nekad saka da sum tasma, nekad da
grepkam a nekad e retro raspolozena
Muabet dechki i dogovaranje koj u kakov fazon e u momentot.
 
D

Daedalus

Гостин
не очекував таква искреност така да се чевствувам малку лошо
не значи дека си грд како неандертлец едноставно косата по телото не ми се воопшто допаѓа, не е персонално но извини ако те навредив
Абе се заебавам, стварно иам љубовно тепихче, али не ме навреди.
Мене ќут ми е како ми стои, а ако и се свиѓам на некоја, ваљда тоа нема да и биде императивот дали ќе ја привлекувам сексуално или не.
 
Последно уредено од модератор:
D

Daedalus

Гостин
За ова не сум скрос сигурен али мислам бар од мое искуство, женски после одредена возраст, почнуваат да го мењаат вкусот за тоа кои машки им се свиѓаат, а кои не (созреваат). На пример ако и' сметале влакна, сакала типот да има плави очи итн...послем одредено искуство и време поинаку глеа на сето тоа и други посуптилни карактеристики како шарм, карактерни особини, како и други аспекти од физичкиот изглед стануваат попривлечни.
Исто е и со машките. Вкусот што сум го имал пред 10 години врска нема со тоа што сега го сакам кај женските. Ваљда, такви ствари ко бричени и небричени пјубик влакна на пример се питање на преференца, нормално ако на партнерката и' се допаѓа одредена ствар, ќе гледам да го направам попријатно тоа за нејзе со тоа што ќе и' удоволам (сем ако не се коси со моите принципи), али тоа не се детерминирачки ствари, дали ќе биде скрос мазна, ќе има фризура или џбунче за тоа дали ќе ме привлекува целосно сексуално или не.

Културното влијание исто така игра улога. Порано од што сум слушал од постариве, имало фаци што пиеле хормони за да им расте љубовен тепих, пошто тоа било кул. Факт е дека културата, модата и други ствари диктираат многу од императивите за тоа што е физичката привлечност. Илјадници супер девојчиња завршуваат со проблеми како булимија (за што игра улога и темпераментот до негде) пошто мислат дека машките ќе ги сакаат ако се слаби, со перфектни пропорции и други небулози кои немаат врска со вкусот на просечниот маж. Не кажувам да бидат дебели во екстреми, ама тие идеали кои се презентирани на медијата и покажувааат некои нереални естетики, не го зимаат во предвид хуморот, шармот и илјадници други карактеристики кои девојките треба да ги имаат за да се привлечни, а се и те како битни.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
Не се сеќавам Outboy да беше мизогинист. А од каде знаеш ти за него? Од неделава си регистрирана. Некоја реинкарнација си на стар член или? Ако си, потсети ме каде бил таков Outboy према жените? Беше дискриминаторски настроен кон одредени групи хомосексуалци, ама не и жените.
а кон кои групи хомосексуалци беше најдискриминаторски настроен? Кога пасивите ги нарече женствени/како жени или не се сеќавам што божем сите жени се натурално пасивни... и неам појма како но испаднав на таа стара тема, но тоа е ирелевантно сега.
Кај мене во учебникот по биологија мажот беше прикажан со влакна. Ти од каде си учела биологија? 'f/ Homme' магазин? 'Bello' можеби?...Така да не се работи за стереотипи, туку физички одлики.
а жените немаат влакна? Не се физички одлики и на жените? Кожата им е натурално како на бебешко газе?

И јас можеби сум геј, ама голем број од метро-баткиве по градов можат вода да ми носат за изглед на прав маж кога се работи. Кај мене колку-толку има тестостерон, кај нив изгледа како да им го испумпале низ цевка како тестостеронска липосукција да имале.
“прав маж“ :pos: ех бе шкорпионче јас баш поради ваквите геј “прави мажи“ како тебе не ве подржувам како порано. Ај прочитај што напишав овде за да не повторувам: http://forum.kajgana.com/threads/За-девојките-„Лошо-момче“-да-или-не.71618/page-16

Точно, и да облече корсет и шминка да лупне, за многумина се уште ќе биде маж, за други "маж" или нешто друго. Ама тука не дискутираме за тоа. Ако сакаш за тоа да се дискутира мислам има тема, слободно ќе ти се придружам таму.
лелеее, не е важно дали некои ќе си мислат дека е “"маж" или нешто друго“ според биологијата (хромозоми, полов орган) тој сепак е 100% маж и не ми е гајле ако се бриче повеќе од мене, зар ќе му го снема курот? Ај кажи како ќе стане помалку од 100% маж без да користиш стереотипи. Не ми е гајле за некои идиоти кои изгледа спиеле на час по биологија, полот си е непроменлив без разлика на однесување.[DOUBLEPOST=1404231249][/DOUBLEPOST]
Значи сепак имало лезбејки кои сакаат мажи..само треба да изгледаш колку е можно повеќе ко жена? :eek:Отидов ја по восокот,увек сум сакал да плеснам лезбејка
толку многу идиоти... :facepalm:
лезбејките исклучиво сакаат жени, дури и травеститите кои се “чувствуваат како жена“ и такви глупости би ги одбиле, а ако не тогаш не се лезбејки. Колку неразвиен треба да ти е мозокот ова да го помислиш незнам...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
а кон кои групи хомосексуалци беше најдискриминаторски настроен? Кога пасивите ги нарече женствени/како жени или не се сеќавам што божем сите жени се натурално пасивни... и неам појма како но испаднав на таа стара тема, но тоа е ирелевантно сега.
Да, пасивците биле жени, а активците гееви со мачо комплекси. Само групата во која он беше сјаеше ко пример за совршени :D

а жените немаат влакна? Не се физички одлики и на жените? Кожата им е натурално како на бебешко газе?
Во споредба со мажите, ако ние сме горили, за споредба, вие би биле делфини, да доловам онака сликовито (се надевам, без да го сфатиш тили или друга дама тоа навредливо).

“прав маж“ :pos: ех бе шкорпионче јас баш поради ваквите геј “прави мажи“ како тебе не ве подржувам како порано. Ај прочитај што напишав овде за да не повторувам: http://forum.kajgana.com/threads/За-девојките-„Лошо-момче“-да-или-не.71618/page-16
Ме заебаваш? Кога машко нејќе да ти помогне во миење садови затоа што стаил крема пред пола саат, или кога ќе скокне до таван ако види лебарка, тоа се уште важи за машко? Да не зборам па ако треба да работи на велосипед или нешто во двор, да не ги испрља случајно рацете со уље или нечистотија. Примериве се се' хетеро-ол-д-веј, али имаат такви метро-жички во врска со изгледот и понашањето. Според твојов опис, тебе тие те привлекуваат. Значи ова иде подлабоко од само површинска, естетска проценка. И карактерно им се губи машкоста полека-полека.

Инаку баш ми е жал што не не' подржуваш како порано. Твојот глас ја носи разликата помеѓу имање или немање LGBTI права во државава, така да ептен сме погодени сите до еден ...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
Ме заебаваш? Кога машко нејќе да ти помогне во миење садови затоа што стаил крема пред пола саат, или кога ќе скокне до таван ако види лебарка, тоа се уште важи за машко? Да не зборам па ако треба да работи на велосипед или нешто во двор, да не ги испрља случајно рацете со уље или нечистотија. Примериве се се' хетеро-ол-д-веј, али имаат такви метро-жички во врска со изгледот и понашањето. Според твојов опис, тебе тие те привлекуваат. Значи ова иде подлабоко од само површинска, естетска проценка. И карактерно им се губи машкоста полека-полека.
почнувам да мислам дека многу си смотан. https://en.wikipedia.org/wiki/Male
https://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_dimorphism#Humans ако ги исполнува овие услови тогаш маж е. Ќе ја негираш биологијата поради твои предрасуди?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
почнувам да мислам дека многу си смотан. https://en.wikipedia.org/wiki/Male
https://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_dimorphism#Humans ако ги исполнува овие услови тогаш маж е. Ќе ја негираш биологијата поради твои предрасуди?
И јас сум смотана ондак.
Според биологијата, машко е ако има машки полов орган меѓу нозе, точно.
Али чекај, машко кое има такво меѓу нозе, издепилиран насекаде (раце, нозе, чупани веѓи, се тоа со ред), се однесува ко женско (никаква физичка работа не го занима, се плаши од лебарки ... ), знае која боја на пудра повеќе ми одговара, тоа според тебе е сепак машко?
Би го зела таков некој да ти биде дечко, па и сопруг?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
И јас сум смотана ондак.
Според биологијата, машко е ако има машки полов орган меѓу нозе, точно.
Али чекај, машко кое има такво меѓу нозе, издепилиран насекаде (раце, нозе, чупани веѓи, се тоа со ред), се однесува ко женско (никаква физичка работа не го занима, се плаши од лебарки ... ), знае која боја на пудра повеќе ми одговара, тоа според тебе е сепак машко?
Би го зела таков некој да ти биде дечко, па и сопруг?
ај објасни ми како некој “се однесува ко женско“ без да користиш стереотипи кои воопшто не се базирани во никаква наука
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
ај објасни ми како некој “се однесува ко женско“ без да користиш стереотипи кои воопшто не се базирани во никаква наука
Имаш дообјаснување во загради доколку не ти е јасно кое е женско, а кое е машко однесување.
И не ми одговори на прашањето.
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Мазни што може повеќе. Сакам да ебам цивилизиран човек, а не неандерталец.
А кога ќе подникне "цивилизираниов" у еж ќе се претвори или? :cautious:
 
S

sramezliviot blesavko

Гостин
sredena frizura na dundeto e sto pati poseksi od skroz depilirana partnerkava moja ne saka da mi go vidi ako sum gi pokosil site vlakna od dole
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Треба да има барем триаголниче... културно средено...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ало луѓе! Темата е „Влакнести или мазни“. Ве молам држете се до неа.

Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom