За девојките: „Лошо момче“ - да или не?

Член од
27 март 2011
Мислења
348
Поени од реакции
151
Пост на место. (y)

Саншајн, бед бој не е некој кој ќе те ошамара, изневерува и ќе те третира ко ѓубре. Тој ти е говедо више.

Бед бој ти е некој многу шармантен, харизматичен и ужасно привлечен, али знаеш дека нема ти да бидеш таа што ќе му го сврти светот. Нити таа пред тебе, нити таа после тебе. Во 100 ако се најде некоја, добро е.
Што знам, моја дефиниција, може и врска да нема ова.
daa,badboy e tipac so e fraer na mesto i samouveren ama da drzi voda toa sto go zbori i pravi. po nego site zenski se vrtat i mu go cicaat za bezpari ama toj niedna ne ja saka i site mu se za zabava. se dodeka ne se zaljubi pa taa da mu go svrti umot i da go kazni za site devojki so gi odbil i so placele za nego so gi odbil
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Eптеен ми се секси.:love:
Али сигурна сум дека не би имала некој посериозен љубовен однос со некој таков, ради тоа што не сакам да бидам некоја уште една во низата, а да се трудам да остане крај мене со сите сили и да го менувам, нее неам нерви за такво нешто.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Секси ви се а потоа се жалите кога ќе завршите со некој од нив. Што е најлошо некои уживаат во малтретирањето и продолжуваат да се во врска со тие момци... Кој стрес ли го имаат?
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Значи коа ќе прочитам као некоја ќе пише нешо у стилум "правите мажи денес се ендемски вид" ме фаќа најтешката серка икада. Радо би ги читал оние Стојмир Марсовците у мистерии.
Го дрвите курот се поише со секој пројден ден откако се као демек еманципиравте.
Ако е фин, е мекуш, ако не е, е грубијан. Ако не гледа фудбал е женче, ако гледа не ви обраќа доволно пажња.
Кога ви ги читам когнитивните дисонанци шо ви се дешаваат у глава стварно не ми е чудно како мужите ве гледаат само као контејнери за сперма.
Ја се кладам дека нема две жени шо можат да дадат иста дефиниција за "вистински маж".
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
Ја се кладам дека нема две жени шо можат да дадат иста дефиниција за "вистински маж".
Шокантни вести: сите жени се различни!
ПС. не постои "вистински" маж/жена. Според органите кои ги имаш се одлучува тоа. Ти да се облечеш на пр. во сукња и штикли ако имаш XY хромозоми, кур, јајца и се такво сепак си 100% маж, никој глупав стереотип нема да го смени тоа, па и да си го исечеш курот нема да постанеш жена, ќе бидеш маж со исечен кур. Зар си спиел на часовите по биологија?
Во врска со темата: не, имам стандарди.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Значи коа ќе прочитам као некоја ќе пише нешо у стилум "правите мажи денес се ендемски вид" ме фаќа најтешката серка икада. Радо би ги читал оние Стојмир Марсовците у мистерии.
Го дрвите курот се поише со секој пројден ден откако се као демек еманципиравте.
Ако е фин, е мекуш, ако не е, е грубијан. Ако не гледа фудбал е женче, ако гледа не ви обраќа доволно пажња.
Кога ви ги читам когнитивните дисонанци шо ви се дешаваат у глава стварно не ми е чудно како мужите ве гледаат само као контејнери за сперма.
Ја се кладам дека нема две жени шо можат да дадат иста дефиниција за "вистински маж".
Ако си мушко дис ис д его токинг..
Интересен ти е концептот како ти како единец "вистински маж" се оградуваш од тоа дека ги гледаш жените како контејнер за сперма.
Некако чудно е...
Жената ти е убава и комплексна фигура, ја откако се одкажав да се трудам да сфатам што, како, зошто животот ми е за 10пати бољи...Се додека е секси, убава, згодна и ти го праи меракот не те обврзува на кој му е гајле шо мисли она?

А ако си женско пиши што е за тебе "вистински маж"

ПС. Интересен е фактот дека обично мажите се тие што кажуваат што е вистински маж индиректно алудирајки на себе...

ППС. I'm the BAD in the BadBoy...that's how bad I'm.....NOT
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
брате види го коментарот над твојот. Глуп термин.
Го видов сестро и мене ми е јасно шо сакаш да кажеш али примерот твој е деликатна тема пол и род. Пол е биолошки, а род е социално создадена улога. Може да биде 100% маж/жена полово, а родово обратно. Како и да е секоја жена си има стандарди, али како што е случајот кај нас јака пичка, гз и цицки на неодоливо ниво, така и кај вас секад пали тој бедбој стил, згоден типац што би го посакала на една вечер, така?
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Kako dete go znaev ovoj shtos i si ostanav bad boy...
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Шокантни вести: сите жени се различни!
ПС. не постои "вистински" маж/жена. Според органите кои ги имаш се одлучува тоа. Ти да се облечеш на пр. во сукња и штикли ако имаш XY хромозоми, кур, јајца и се такво сепак си 100% маж, никој глупав стереотип нема да го смени тоа, па и да си го исечеш курот нема да постанеш жена, ќе бидеш маж со исечен кур. Зар си спиел на часовите по биологија?
Во врска со темата: не, имам стандарди.
Мене ми е сосем јасна твојата очигледна поента али тука станува збор за терминологија и принцип на нејзино формирање.
Коа нешто карактеризираш како "вистинско", ондак не можеш истото да го субјективизираш. Сите жени се различни, жити све?
(Истовремено изненадувачки е колку социолошки феномени делиш (Како и сите останати луѓе.) со многу други жени на планетава, така да комотно може да се уфрли на темава и

)

Ондак нема простор за концепт на вистински мажи кој е влијаен од лично мислење туку вистински маж по дефиниција ќе биде објективен концепт, ист за сите жени.
Али пошто од старт заклучивме дека тоа не е така, мојов пост е скоро исто толку редундантен колку и твојот.[DOUBLEPOST=1404204800][/DOUBLEPOST]
Ако си мушко дис ис д его токинг..
Интересен ти е концептот како ти како единец "вистински маж" се оградуваш од тоа дека ги гледаш жените како контејнер за сперма.
Некако чудно е...
Жената ти е убава и комплексна фигура, ја откако се одкажав да се трудам да сфатам што, како, зошто животот ми е за 10пати бољи...Се додека е секси, убава, згодна и ти го праи меракот не те обврзува на кој му е гајле шо мисли она?

А ако си женско пиши што е за тебе "вистински маж"

ПС. Интересен е фактот дека обично мажите се тие што кажуваат што е вистински маж индиректно алудирајки на себе...

ППС. I'm the BAD in the BadBoy...that's how bad I'm.....NOT
Со оглед на тоа дека имам кур и јајца у гаќите, апропо дефиницијата за маж на Андроаскеднмљњерк ја навистина сум вистински маж. Али нигде не е наведено дали вистински маж мора или не мора да ги третира жените ко контејнери за сперма.
Жената е убава и комплексна фигура колку што е и мажот. Може да биде мистериозна и загадочна исто колку и мажот. Јака муда.
У глобала луѓето се далеку попрости и попредвидливи отколку што сакаат и егото им дозволува.
Ондак чуму романтизирање и ставање на непотребни срања на пиедестал.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
(Истовремено изненадувачки е колку социолошки феномени делиш (Како и сите останати луѓе.) со многу други жени на планетава, така да комотно може да се уфрли на темава и

)
ај не ме ставај во група со идиоти кои кажуваат вакви глупости особено ако мозокот не ти е доволно развиен да разбереш што кажувам.
тоа "сите жени се различни" беше одговор на овоа: "Ја се кладам дека нема две жени шо можат да дадат иста дефиниција за "вистински маж"." не зезај?
Ондак нема простор за концепт на вистински мажи кој е влијаен од лично мислење туку вистински маж по дефиниција ќе биде објективен концепт, ист за сите жени.
маж е веќе објективен концепт. Концептот за "вистински" маж е глупав. "Вистински" маж наспротив што? Имагинарен?
Али нигде не е наведено дали вистински маж мора или не мора да ги третира жените ко контејнери за сперма.
добрите луѓе не третираат никој како контејнери за сперма не се прај сељак.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
ај не ме ставај во група со идиоти кои кажуваат вакви глупости особено ако мозокот не ти е доволно развиен да разбереш што кажувам.
тоа "сите жени се различни" беше одговор на овоа: "Ја се кладам дека нема две жени шо можат да дадат иста дефиниција за "вистински маж"." не зезај?

маж е веќе објективен концепт. Концептот за "вистински" маж е глупав. "Вистински" маж наспротив што? Имагинарен?

добрите луѓе не третираат никој како контејнери за сперма не се прај сељак.
Не е темата LQG не се секирај, не збориш нешо комплексно.
For the sake of argument, рецимо имаш сериски убиец шо жени третира со најголема почит. Дали тој е добар човек?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.753
Поени од реакции
24.443
Не е темата LQG не се секирај, не збориш нешо комплексно.
For the sake of argument, рецимо имаш сериски убиец шо жени третира со најголема почит. Дали тој е добар човек?
Зависи каква му е агендата. :icon_mrgr:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Зависи која му е агендата.
Сомалиски пират емигрира во Франција, живее во гетата и се бави со ситен криминал. Досега убил 7-8 луѓе во кои има и невини, сите мажи.
Битно е дека не ги третира жени како контејнери за сперма, in fact е џентлеман.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
Не е темата LQG не се секирај, не збориш нешо комплексно.
For the sake of argument, рецимо имаш сериски убиец шо жени третира со најголема почит. Дали тој е добар човек?
Зависи... кого убива? :cautious:
Се сетив на една жена која уби 30 мажи - педофили и насилници. Овие идиотиве наместо да ја слават ја ставиле во затвор ебати неблагодарните.
ПС. Ова е мн. оф-топик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom