Влакнести или мазни?

Kakov go obozavate pubicniot mashki/zenski del?

  • Celosno depliran

    Гласови: 265 63,9%
  • Poludepiliran (triagolnice,isfarbano...)

    Гласови: 104 25,1%
  • Ne depiliran

    Гласови: 46 11,1%

  • Вкупно гласачи
    415

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во ред е за тие што се спортисти или фотомодели како што кажа Форца милан ама останатите бе ... Дај ако не кога веќе земате мазохистички работи како депилација и пораѓањево земето го, среќни ќе сме да го споделиме :D
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Сите машки што се мазни не значи дека се педери. Има спортисти, фотомодели и други кои тоа смета сакаат мазно тело.
не збориме за мазни

стана тренд да се бричат нозе, зошто е тоа така не контам. ниту се некои спортисти, ниту се некои на кои тоа им е работа
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Теретана, тежок филм дека се спортисти или којзнае што.
Само не знам како не ги боцка или чеша после бричење. Ја жив ќе се одерам. Ај на места каде кај што мора да се води хигиена се трпи некако, ама на нозе не.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
S

staycalm

Гостин
JOJ темава врв, само мишки и интимни делови бричам редовно, друго не бричам/депилирам највеќе од мрза (не сум ни многу влакнест по телово, онака пристојно) А и најголем дел од геј мажите нејќат целосно тело мазно :icon_mrgr:Мене па, зависи од личноста, на некои поише ми се свиѓа коа имаат така краткички влакна средени со машинка, други мазни, трети влакнести, али у глобала никои не ми се одбивни (освен на грб влакна, недај боже)
Тоа го прават затоа што имаат малку повеќе женски хормони за да бидат педерастични.
Коа не си успеал да завршиш факултет медицина па глумиш научник на форум :pos:[DOUBLEPOST=1518480880][/DOUBLEPOST]
И јас сум смотана ондак.
Според биологијата, машко е ако има машки полов орган меѓу нозе, точно.
Али чекај, машко кое има такво меѓу нозе, издепилиран насекаде (раце, нозе, чупани веѓи, се тоа со ред), се однесува ко женско (никаква физичка работа не го занима, се плаши од лебарки ... ), знае која боја на пудра повеќе ми одговара, тоа според тебе е сепак машко?
Би го зела таков некој да ти биде дечко, па и сопруг?
Ма јок бре жена е тоа, остај шо кажва биологијата дека е роден ко маж и он шо се дефинира ко маж, битно е што сте кажале ти и другиве твои истомисленици на форумов и он еднставно не е маж и еве одма ќе се смени и у учебници ќе се учи истово, за никој од другиве мажи да не се осмели на такво нешто за да стане „МАЖ“ ! :pos:
 
Последно уредено од модератор:
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Влакнести мишки кај машко не значи нехигиена. И бричени има па мирисаат или мокра им е маицата на тој дел. Не бричам па ниту мириса, ниту ништо. Па во Америка ретко кој бричи, сите ли немаат хигиена хахах, посебно познатите.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
^Може не значи нехигиена ама ептен грдо изгледа ко палма да имаш под мишка. Па ако се залепени со пот.. :sick:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.550
Поени од реакции
9.110
Гласав за полудепилирана па ќе видиме...
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Депилирана женска. Не можам да ја смислам ако има влакна на рацете (а има и такви) значи фуј
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Не ме привлекуваат машки ако имаат депилирани нозе и раце.
За грб и стомак океј сум ако не се рунтави ко мајмуни.
За интима не претпочитам прашума.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.732
Не ме привлекуваат машки ако имаат депилирани нозе и раце.
За грб и стомак океј сум ако не се рунтави ко мајмуни.
За интима не претпочитам прашума.
1670159474241.jpeg


на времето во голден 60/70 па и 80, девојките и жените свршуваа на рунтавите гради на Том Џонс, пиша еден напис и хрватската новинарка Рудан... а Том Џонс ги имаше тогаш осигурано влакната од градите на 5милиони $
( а носеше стално на концертите златен крст)
..тој имиџ го превземаа и Присли и Хампердинк...
всушност ова почна од 1969-70, пред тоа ББЦ на пример дури ги цензурирапе клиповите со тесни панталони ( да не се оцртува органот)..
Денес нормално е друга мода... полека полека сите жени се тасмосуваат, а почнаа и мажи :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom