Владо Јаневски

Дали би сакале да го видите Владо Ј. Со концерт во Ск наскоро ?

  • САКАМ !

    Гласови: 103 84,4%
  • неќу !!

    Гласови: 19 15,6%

  • Вкупно гласачи
    122

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Владо ќе биде во четврток во BeTwo 100%. Не дека е некој концерт али добро ќе биде да се види овој човек.

Планирав да отворам тема пред некое време за Владо, после Тоше отсекогаш ми бил Владо, стварно човекот си е ѕвер.
Нешто во стил на концерт Владо Јаневски го видов ова лето на Корали (специјално бев за него) и направи екстра атмосфера, човекот си има доста добри хитови, на друго место тешко да го видиш, или е по дискотеки или на митинг на СДСМ :)

Црно тиквешко, Некогаш и негде, Што и да е ќе помине, Срце преку небото - класики.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Од она што ни остана на македонската сцена Владо е најдоброто :)

За текстовите на песните немам коментар...му нема рамен:pipi:

Бев летово во Милениум кога пееше и беше пренајубаво..вечер што долго ке ја памтам...затоа ке гледам да отидам во b2 ама малце глуп ден четврток :/


А ако има концерт голем
немора ни да се прашува
обавезно сум таму :vozbud:
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Sekoja cest za tekstovite,ali glas mu nevalja ne e ona sto navistina treba da go ispee ne e toa vistinskoto ne me impresionira vo peenje,ali toj sto mu pravi tekstovi sekoja cest za nego :smir:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Nemate pojma sho bilo u Kavadarci, samiot toj prizna, deka vo zivotot podobra publika i atmosfera nemal videno !!!!!
VLADO FOR LIFE...
GLAS NEMAM !!!

INAKU I DZVEZDENO NEBO IMASE :vozbud:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
eden od najdobrite ako ne i najdobar peac vo makedonija i normalno moj naj omilen peac od site so se na makedonskata estrada
ednostavno najdobar e sega i pred nekolku godini koga bese vo kuku lele
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Вчера беше во Кавадарци, К7...Нејќев да одам бидејќи скапо ми беше но ме натераа некако и се исплати сето тоа :)
 
M

MIL

Гостин
Si dojdov vikend doma bev na Vlado Janevski vo k7 sum si pominal prekrasno covekot napravi nesto nevideno sekoja cest za tekstovite me ubija skros :smir: neznam kolku ispiv pa i Crno tikvesko koga ja cuv bese kraj :back:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Нема пропуштање.

На Корали отидов само за него од Скопје, патем и цел виќенд протерав тогаш.

Долго време веќе немал некој поголем концерт, градски летово беше одлично место.

Универзална и саем се мал залак за него.
 
Ј

јовица11

Гостин
Набавив карта за четврток:vozbud:
Концертот во Б2 почнува по 12.
Ќе биде лудило.
Can't wait
 
Ј

јовица11

Гостин
Карти имате во B2, ако има уште, бидејки рекоа дека до вечерва се очекува да се продадат. Побрзајте ако земате.
Инаку 250 денари.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Го сакам најмногу :)
Неговите песни поточно текстовите се самоубивачки :icon_lol: Моментално му нема рамен во Македонија за балади.
Бев во Б2 и нормално си поминав најубаво на цел свет.
И знаев дека има напишано неколку текстови на Тоше али баш сега проверив кои се тие текстови. И се запрепастив. Едни од најубавите текстови на Тоше се токму од Владо. Полско цвеќе, Громови на душа, Малечка, По тебе, Рани на усните, Лошо ти стои, Кој ли ти гризе образи, Слушаш ли и Нај нај.
Се надевам како што кажа дека почнува после турнејата во Канада и Нов Зеланд со подготовка на нов албум. Одвај чекам нови песни :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom