Влада на РМ

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.166
Поени од реакции
12.514
Vistina li rekol Bujar Lopuzar deka popisot ke se pravi i so dijasporata?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.566
Поени од реакции
17.153
Во меѓувреме шоу за магарињата бесплатни
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
7.569
Поени од реакции
12.066
... Б.О. како министер за надворешни работи, лесно дава предлози за „олабавување“ и „ублажување“ на историчарите за македонската историја, да даде така лесно „олабавување/ублажување“ за себе како пример, па наместо да биде Албанец, нека биде Македонец од албанско потекло и да си го сменат етно знамето, да се разликува од туѓа држава, вака совети за туѓи националности малку е траги/комедија нели?

vatasa2-480x316.jpg

мислам ејјј, слушам како министерот за надворешни работи Б.О. ги охрабрува историчарите да најдат олабавување на ставовите и ублажување да си се откажиме од историјата со еден збор, ајде Б.О. биди пример ТИ и откажи се од „албанството“ , „ублажи си ја етноста“ и биди македонец од албанско потекло што утре ако притиска некој дека македонците ќе бидат бугари, автоматски и ти ќе бидеш бугарин, м?

vatashki-masakr.jpg

... кој може да ги избрише овие млади души и да каже дека умреле од „бугарската администрација“???

vatasa00.jpg

... биле убиени од „бугарска администрација“ ? :facepalm:
никој нема право да чепка, да ги буричка коските на овие невини души, ниту на други кои го дале својот живот за подобра иднина на Македонија!
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.334
Поени од реакции
47.302
... Б.О. како министер за надворешни работи, лесно дава предлози за „олабавување“ и „ублажување“ на историчарите за македонската историја, да даде така лесно „олабавување/ублажување“ за себе како пример, па наместо да биде Албанец, нека биде Македонец од албанско потекло и да си го сменат етно знамето, да се разликува од туѓа држава, вака совети за туѓи националности малку е траги/комедија нели?
Господинот Груевски донесе 2011-та закон, со кој како нигде у свет, е скроз легално знаме на друга држава да се вее на државни институции на оваа држава.
Он можеше, заради суверенитет на територија и слични легализми, да побара барем мала вексиколошка дистинкција да има, но не.
И ете, сега, мислам дека сме единствена држава која у закони си има воведено знаме на туѓа држава да се вее пред институции на нашава.

Затоа, од тогаш ми е пресмешно кога некој ќе се побуни, околу тоа, зошто Албанците го веат знамето на Реп. Албанија во приватни прилики.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.090
Поени од реакции
3.106
Господинот Груевски донесе 2011-та закон, со кој како нигде у свет, е скроз легално знаме на друга држава да се вее на државни институции на оваа држава.
Он можеше, заради суверенитет на територија и слични легализми, да побара барем мала вексиколошка дистинкција да има, но не.
И ете, сега, мислам дека сме единствена држава која у закони си има воведено знаме на туѓа држава да се вее пред институции на нашава.

Затоа, од тогаш ми е пресмешно кога некој ќе се побуни, околу тоа, зошто Албанците го веат знамето на Реп. Албанија во приватни прилики.
Берик , друг е муабетот, да не изигравам туѓ адвокат... кога се работеше за албанското знаме и слични нивни барања тогаш не беше Османи вака мек и лесен за преговори, кога се работеше за нив ко пијани за стап беа, една црта не попуштаа а сега, "Абе ајде сега до толку ли ќе ја цедиме, битно е да се интегрираме во Европа", некако многу лабаво, , ептен дволично, гадно лицемерие.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.334
Поени од реакции
47.302
Берик , друг е муабетот, да не изигравам туѓ адвокат... кога се работеше за албанското знаме и слични нивни барања тогаш не беше Османи вака мек и лесен за преговори, кога се работеше за нив ко пијани за стап беа, една црта не попуштаа а сега, "Абе ајде сега до толку ли ќе ја цедиме, битно е да се интегрираме во Европа", некако многу лабаво, , ептен дволично, гадно лицемерие.
Све тоа е точно и знам дека е друг муабетот.
Јас малку застранив со ова, од фокусот на дискусијата.
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2011
Мислења
861
Поени од реакции
480
За бугарскиот окупатор се знае само најлошо да се збори и редовно 3то полувреме да го глеа народот да знае што сме поминале со нив и да не се заборави.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
350
Поени од реакции
345

Malku postara vest, mozebi e i spodelena prethodno, no mi ostavi vpecatok poradi imenuvanjeto na Ljube na istata pozicija.
Covekot nema doneseno nitu edna stranska investicija vo periodot od koga e naznacen, NITU EDNA, a sega pak mu se dava sansa..
Grujo kakov takov stranskite investicii dobro mu odea.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.334
Поени од реакции
47.302

нека каже како они на Косово ги интегрираат
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.415
Поени од реакции
5.659

нека каже како они на Косово ги интегрираат
Таму се веќе интегрирани.. Ниту физички не се разликуваат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.894
Поени од реакции
21.750
Амин, ЕУ дипломати, фала ви.
 
На врв Bottom