Влада на Македонија

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Vistina li rekol Bujar Lopuzar deka popisot ke se pravi i so dijasporata?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
Во меѓувреме шоу за магарињата бесплатни
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... Б.О. како министер за надворешни работи, лесно дава предлози за „олабавување“ и „ублажување“ на историчарите за македонската историја, да даде така лесно „олабавување/ублажување“ за себе како пример, па наместо да биде Албанец, нека биде Македонец од албанско потекло и да си го сменат етно знамето, да се разликува од туѓа држава, вака совети за туѓи националности малку е траги/комедија нели?

vatasa2-480x316.jpg

мислам ејјј, слушам како министерот за надворешни работи Б.О. ги охрабрува историчарите да најдат олабавување на ставовите и ублажување да си се откажиме од историјата со еден збор, ајде Б.О. биди пример ТИ и откажи се од „албанството“ , „ублажи си ја етноста“ и биди македонец од албанско потекло што утре ако притиска некој дека македонците ќе бидат бугари, автоматски и ти ќе бидеш бугарин, м?

vatashki-masakr.jpg

... кој може да ги избрише овие млади души и да каже дека умреле од „бугарската администрација“???

vatasa00.jpg

... биле убиени од „бугарска администрација“ ? :facepalm:
никој нема право да чепка, да ги буричка коските на овие невини души, ниту на други кои го дале својот живот за подобра иднина на Македонија!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
... Б.О. како министер за надворешни работи, лесно дава предлози за „олабавување“ и „ублажување“ на историчарите за македонската историја, да даде така лесно „олабавување/ублажување“ за себе како пример, па наместо да биде Албанец, нека биде Македонец од албанско потекло и да си го сменат етно знамето, да се разликува од туѓа држава, вака совети за туѓи националности малку е траги/комедија нели?
Господинот Груевски донесе 2011-та закон, со кој како нигде у свет, е скроз легално знаме на друга држава да се вее на државни институции на оваа држава.
Он можеше, заради суверенитет на територија и слични легализми, да побара барем мала вексиколошка дистинкција да има, но не.
И ете, сега, мислам дека сме единствена држава која у закони си има воведено знаме на туѓа држава да се вее пред институции на нашава.

Затоа, од тогаш ми е пресмешно кога некој ќе се побуни, околу тоа, зошто Албанците го веат знамето на Реп. Албанија во приватни прилики.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.875
Поени од реакции
7.744
Господинот Груевски донесе 2011-та закон, со кој како нигде у свет, е скроз легално знаме на друга држава да се вее на државни институции на оваа држава.
Он можеше, заради суверенитет на територија и слични легализми, да побара барем мала вексиколошка дистинкција да има, но не.
И ете, сега, мислам дека сме единствена држава која у закони си има воведено знаме на туѓа држава да се вее пред институции на нашава.

Затоа, од тогаш ми е пресмешно кога некој ќе се побуни, околу тоа, зошто Албанците го веат знамето на Реп. Албанија во приватни прилики.
Берик , друг е муабетот, да не изигравам туѓ адвокат... кога се работеше за албанското знаме и слични нивни барања тогаш не беше Османи вака мек и лесен за преговори, кога се работеше за нив ко пијани за стап беа, една црта не попуштаа а сега, "Абе ајде сега до толку ли ќе ја цедиме, битно е да се интегрираме во Европа", некако многу лабаво, , ептен дволично, гадно лицемерие.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Берик , друг е муабетот, да не изигравам туѓ адвокат... кога се работеше за албанското знаме и слични нивни барања тогаш не беше Османи вака мек и лесен за преговори, кога се работеше за нив ко пијани за стап беа, една црта не попуштаа а сега, "Абе ајде сега до толку ли ќе ја цедиме, битно е да се интегрираме во Европа", некако многу лабаво, , ептен дволично, гадно лицемерие.
Све тоа е точно и знам дека е друг муабетот.
Јас малку застранив со ова, од фокусот на дискусијата.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 53418

Гостин
За бугарскиот окупатор се знае само најлошо да се збори и редовно 3то полувреме да го глеа народот да знае што сме поминале со нив и да не се заборави.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635

Malku postara vest, mozebi e i spodelena prethodno, no mi ostavi vpecatok poradi imenuvanjeto na Ljube na istata pozicija.
Covekot nema doneseno nitu edna stranska investicija vo periodot od koga e naznacen, NITU EDNA, a sega pak mu se dava sansa..
Grujo kakov takov stranskite investicii dobro mu odea.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287

нека каже како они на Косово ги интегрираат
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

нека каже како они на Косово ги интегрираат
Таму се веќе интегрирани.. Ниту физички не се разликуваат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Амин, ЕУ дипломати, фала ви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom