Влада на Македонија

Член од
3 мај 2019
Мислења
16.942
Поени од реакции
8.865
...аман, направивте циркус од Македонија, потсмев беа мустаќите на Јанкуловска, ама сега овој габарит за министер(ка) за одбрана само ќе ни е слика и прилика за потсмев дали воопшто сме држава, Бог да чува, човек и да сака да биде сериозен и да има почит кон институции ова е веќе повеќе за потсмев и жалење :несвест:

Прегледај го приврзокот 319048

ејјј министеркава за одбрана на МКД пратеничката Славјанка Петровска споредбено со руски министер за одбрана :vozbud:
Ај немој да бидеш лоша, што има врска како изгледа, барем досега си сфатила дека физичкиот изглед не игра голема улога(само потсети се на Меркелка)..бррррр.
Шеќерка за вработените во одбрана направи доста, им го покачи стандардот, им даде плус по 8000 ден на секој вработен како закупнина за стан...
Така да, греота е за женава да се исмеваш, да видиме како ке функционира како министерка..па не оди на модна писта де.;)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.229
Поени од реакции
32.085
razgolena-Angela.png

Angela Merkel родена 1954 година, Славјанка Петровска родена 1982 година,

Slavjanka-2.jpg images.jpgџдр.jpg petrovska-slavjanka-B.-J.-CIVIL.jpg

... нормално дека ќе и' дадеме шанса (од првата фотка од шарена револуција) за уште едно 20 кила :icon_lol: со само 38 години, а ти ми ја споредуваш со Меркелка која е дама бреее, човекот треба да има и харизма и став за функција, а не карикатура, преставителноста е важна за да те сфатат сериозно за професионалното ангажирање, посебно за министер за одбрана, да одбрани што од позиција на министер(ка) за внатрешни органи стана „по заслуга“ за надворешни органи т.е за одбрана? :facepalm:

slavjanka.jpg

...штом службено на терен излегува со Штрумфета блузичка како министер за внатрешни работи ќе ја биде и за надворешни работи упсссс за одбрана,

271755092_10224264247986864_5621446369460025906_n.jpg 271753210_10224264250946938_8531110956810911838_n.jpg

исто како Гаргамелот наш бугарски преговарач!:vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
16.942
Поени од реакции
8.865
Прегледај го приврзокот 319051

Angela Merkel родена 1954 година, Славјанка Петровска родена 1982 година,

Прегледај го приврзокот 319055 Прегледај го приврзокот 319058

... нормално дека ќе и' дадеме шанса за уште едно 20 кила :icon_lol: со само 38 години, а ти ми ја споредуваш со Меркелка која е дама бреее, човекот треба да има и харизма и став за функција, а не карикатура, преставителноста е важна за да те сфатат сериозно за професионалното ангажирање, посебно за министер за одбрана, да одбрани што од позиција на министер(ка) за внатрешни органи стана „по заслуга“ за надворешни органи т.е за одбрана? :facepalm:

Прегледај го приврзокот 319057

...штом службено на терен излегува со Штрумфета блузичка ќе ја биде, исто како Гаргамелот наш бугарски преговарач!:vozbud:

Прегледај го приврзокот 319060 Прегледај го приврзокот 319061
Merlkelka bila dama:pos::pos:daj ne me zezaj.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.581
...аман, направивте циркус од Македонија, потсмев беа мустаќите на Јанкуловска, ама сега овој габарит за министер(ка) за одбрана само ќе ни е слика и прилика за потсмев дали воопшто сме држава, Бог да чува, човек и да сака да биде сериозен и да има почит кон институции ова е веќе повеќе за потсмев и жалење :несвест:

Прегледај го приврзокот 319048

ејјј министеркава за одбрана на МКД пратеничката Славјанка Петровска споредбено со руски министер за одбрана :vozbud:
Да проценуваш дали некој ќе биде успешен или не врз база на физичкиот изглед е крајно мизерна работа... Без разлика кој е...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.229
Поени од реакции
32.085
Да проценуваш дали некој ќе биде успешен или не врз база на физичкиот изглед е крајно мизерна работа... Без разлика кој е...
...ти според таков изглед ги нарекуваш луѓето „дебили“ ти најде мене да ми замериш на мој благ и коректен опис :facepalm:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.229
Поени од реакции
32.085
Кого сум нарекол дебил според изгледот?
...не е тема за тебе, па ќе дебатираме, свртев некој пост, па се присетив на твојот шарен ентузијазам, таму ти прочитав таков епитет и се сетив на твоите постови и пофалби за шарената власт, некако не се реализира ветуваното според твоето поранешно пишување, интересно ќе беше да се цитира твои постови, бифор анд нау, ама нема таква соодветна тема!
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.581
...не е тема за тебе, па ќе дебатираме, свртев некој пост, па се присетив на твојот шарен ентузијазам, таму ти прочитав таков епитет и се сетив на твоите постови и пофалби за шарената власт, некако не се реализира ветуваното според твоето поранешно пишување, интересно ќе беше да се цитира твои постови, бифор анд нау, ама нема таква соодветна тема!
Пошто има таква опција на форумот, направив сега брзо пребарување на моите постови. Зборот "дебил" го имам употребено само три пати претходно. Два пати се однесувало за две јавни личности (ниту еден од нив политичар) а еднаш за член на форумот кој претходно се закануваше со смрт на мене и моето семејство за што беше известен и администраторот на форумот по што членот беше баниран извесно време.

Во ниту еден случај ова не се однесувало на нечиј физички изглед, зашто "дебил" не е физичка особина па не може да биде употребено како навреда во тој контекст.

А во врска со мојот "шарен ентузијазам", ниту некогаш сум криел дека сум излегувал на протести тогаш ниту сум се покајал. Така да не верувам некој мој став да бил нешто поразличен тогаш и сега. Освен што како и секој жител на земјава сум критикувал секојдневни појави во општеството. А сето тоа е небитно за оваа кратка дискусија. Од твоите постови е очигледно дека си хардкор вмровка ама тоа не ти дава за право да се исмеваш со нечиј физички изглед само поради тоа што е од спротивната политичка партија.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.229
Поени од реакции
32.085
Пошто има таква опција на форумот, направив сега брзо пребарување на моите постови. Зборот "дебил" го имам употребено само три пати претходно. Два пати се однесувало за две јавни личности (ниту еден од нив политичар) а еднаш за член на форумот кој претходно се закануваше со смрт на мене и моето семејство за што беше известен и администраторот на форумот по што членот беше баниран извесно време.

Во ниту еден случај ова не се однесувало на нечиј физички изглед, зашто "дебил" не е физичка особина па не може да биде употребено како навреда во тој контекст.

А во врска со мојот "шарен ентузијазам", ниту некогаш сум криел дека сум излегувал на протести тогаш ниту сум се покајал. Така да не верувам некој мој став да бил нешто поразличен тогаш и сега. Освен што како и секој жител на земјава сум критикувал секојдневни појави во општеството. А сето тоа е небитно за оваа кратка дискусија. Од твоите постови е очигледно дека си хардкор вмровка ама тоа не ти дава за право да се исмеваш со нечиј физички изглед само поради тоа што е од спротивната политичка партија.
...не си давај значење и не давај сопствени заклучоци за друг член,
инаку од понеделник почна масовно доделување на решенија за постојано вработување на медицински персонал превземени од приватни ординации и аптеки во државни клиники, болници и Здравствен Дом, дури има примери да работеле во приватна лекарска ординација, а земале дополнително по рамковен плата со договор на дело во државна установа, но највпечатлив пример доделување на решенија за вработување од претходно дваесет години добивање плата седејќи дома, така да медицинска сестра со свои 26 години до 46 години си добивала на конто плата без еден работен ден и сега истата се чуди како ќе работела,
ниеден портал, ниеден новинар, никој не коментира, сите со наведнати глави се прифаќа таков бран на неедуциран, неписмен кадар , а сите со дипломи во раце, ќе биде интересно да се следат ваквите вклопување во такви моменти на пандемија, што прави владата?
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
5
Zdravo jas sum nova na forumov me interesira postot na promethus alpha jas i ti imame zaednicki predok hristofor serafimov jas mnogu malku znam za moeto poteklo bidejki sum posvoena a mnogu licam na pradedomi fizicki dali moze da dobijam kontakt so vas bidejki sme rodnini
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
5
Прадедовци двајца служеле во бугарска армија,
Чичко на баба бил Христофор Серафимов - Аѓутант на Цар Борис.
Што повеќе?
I mene hristofor serafimov mi e pradedo mnogu licam na nego dali moze da dobieme kontakt bidejki sme rodnini inaku jas sum posvoena
Автоматски споено мислење:

Прадедовци двајца служеле во бугарска армија,
Чичко на баба бил Христофор Серафимов - Аѓутант на Цар Борис.
Што повеќе?
 
Член од
5 март 2022
Мислења
103
Поени од реакции
175
Ne znam zašo ama retko kaj političarive vo Makedonija ubavi lugje. Sve se so škembinja stomaci I svinski glavi. :icon_lol:
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.251
Поени од реакции
942
Ne znam zašo ama retko kaj političarive vo Makedonija ubavi lugje. Sve se so škembinja stomaci I svinski glavi. :icon_lol:
Бранко Тито петковски, Илче гебелс од бишка па обратно се среди, се обратно е кај него, 2те бемки добро стојат…
 

Kajgana Shop

На врв Bottom