Влада на Македонија

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.276
Поени од реакции
16.292

Секој ден да водите полемика со претседател на Влада, е пркос кој не е дозволен. Хиерархијата треба да функционира. Стојко Пауновски ми е пријател, но станува збор за принцип. Сметам дека има основа за негово разрешување. Очекувам службите да отворат постапка“, порача Заев.

:facepalm:
Хохо, баш забавно.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Кај смее да трпи критика режимот? :icon_lol:
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
21 септември 2011
Мислења
670
Поени од реакции
1.889
Стојко не е од струмичките села, од Тетово е, знае со кого си има работа...ако не се лажам синот пред домот му го нападнаа пред неколку месеци.
Ама на кого да кажеш, на телето муртинско.:mad:

Поддршка за Стојко Пауновски.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.276
Поени од реакции
16.292
Стојко не е од струмичките села, од Тетово е, знае со кого си има работа...ако не се лажам синот пред домот му го нападнаа пред неколку месеци.
Ама на кого да кажеш, на телето муртинско.:mad:

Поддршка за Стојко Пауновски.
Од тетовските села е, не од Тетово.
Инаку пред некоја година им беше инцидентот со син му за паркинг место.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Таман ќе помислиш до тука може говедово,оно само себе се демантира..Како може бе,не знам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Нека го разреши. Добро знае дека оваа раја што труби по социјалните мрежи и сега глуми изненадена и негодува ќе го заборави ова за 2-3 дена , а и секако тоа не им значи ништо кога ќе дојде време за гласање и тогаш други математики се. Треба уште построго и поголемо курчење кон рајата.

Подршка за премиерот Зоран Заев во разрешувањето.
 
J

joli1

Гостин
Член од
22 април 2021
Мислења
131
Поени од реакции
459
-Велат дека сакале да работат во Пазарен инспекторат, да.
-Господин премиер, нека ги земе некоја друга институција, каде што ќе бидат соодветни според образованието. Ми давате 35 луѓе за во Тетово, Гостивар, Кичево и Струга, а таму немаме потреба од нови вработување, туку во Струмичкиот Регион и во источна Македонија.
-Пауновски, ти си мој пријател, но ова е пркос којшто е недозволен, хиерархијата треба да е поставена за да функционира успешно.
-Зоки, нашата работа е на улица, на терен, а не во канцеларија, немаме потреба ние од администрација...
-(нервозно, крева глас) Абе ти со мене ли ќе се препукуваш сега?! Јас и Али кажуваме дали некој од тие што ти се понудени може да се вработи или не може... Мене коалицијата ми се ниша, ти ми држиш предавања за принципи и морал!!!

Имало потреба или не, има да потпишеш рамковни вработувања или ќе леташ од работа.
Во Нашата Земја нема место за чесни и одговорни директори, туку за послушници.
Јас носам закони,
Јас тужам,
Јас судам!
Дали има нешто што не ти е јасно?

Што Северна?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Прегледај го приврзокот 293309


Убаво вели "стисни ги уште појко, набркај ги" :icon_lol:
Не знам зошто непотребно често се споделуваат вести од шизофреници што немаат никакво значење во државава. Саше поликлинико, овој, Арсовски, сите твитер куртони... Значи тотално небитно ми е нивното постоење, а не па мислење.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.344
Поени од реакции
37.033
Не бе стап по грб е награда за овој Неџат. Толку да немаш самопочит, достоинство и малку образ и да се замислиш што пишуваш по социјалниве мрежи.

Алал да му е на Заев, шупакот му чист како солза од вакви лизачи што 24/7 лижат и не даваат ништо да капне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom