Влада на Македонија

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
На денешен ден 11.01.2019 Република Македонија стана СЕВЕРНА!
Муртинското говедо со неговата багра во соучество со останати гниди....81 предавник, го притиснаа зеленото копче во Собрание и нашата држава стана Северна, а ние станавме "//////"!
Да живее РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА !!!!!!
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347

no shit
Ima li nesto sto ne se unistuva vo drzavata? Sve se onisti, Prespansko ke go snema a Ohridskoto koe milioni godini go ima i e nasa gordost, i toa li ke go dokrajcat? Zalno, ne ja zasluzuvame taa zemja kako nacija.

 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.332
Поени од реакции
22.635
На денешен ден 11.01.2019 Република Македонија стана СЕВЕРНА!
Муртинското говедо со неговата багра во соучество со останати гниди....81 предавник, го притиснаа зеленото копче во Собрание и нашата држава стана Северна, а ние станавме "//////"!
Да живее РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА !!!!!!
Za vakov ljubilej si trebal da gi tagnes kopilinjata od forumot sto mu davaa poddrska na murtinecot...
Автоматски споено мислење:

Ima li nesto sto ne se unistuva vo drzavata? Sve se onisti, Prespansko ke go snema a Ohridskoto koe milioni godini go ima i e nasa gordost, i toa li ke go dokrajcat? Zalno, ne ja zasluzuvame taa zemja kako nacija.

Zasto be eve gledaj @PIRATIC sto ti vika. On ustvari e neopredelen ama glasa za sdsm posto mu se posimaticna opcija.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Ima li nesto sto ne se unistuva vo drzavata? Sve se onisti, Prespansko ke go snema a Ohridskoto koe milioni godini go ima i e nasa gordost, i toa li ke go dokrajcat? Zalno, ne ja zasluzuvame taa zemja kako nacija.
Definitivno, narodot e otruen od SDS i VMRO, bez obzir na se ke gi podrzuvaat na izbori...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Според мене топ листа најдобри влади/премиери

1. Груевски
2. Црвенковски втор мандат
3. Георгиевски
4. Заев
5. Црвенковски прв мандат
6. Бучковски
Шеќеринска, Хари, Спасов,Димитриевски се исклучени поради краткиот период и специјализирани влади.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Според мене топ листа најдобри влади/премиери

1. Груевски
2. Црвенковски втор мандат
3. Георгиевски
4. Заев
5. Црвенковски прв мандат
6. Бучковски
Шеќеринска, Хари, Спасов,Димитриевски се исклучени поради краткиот период и специјализирани влади.
Со една третина од населението на работ на сиромаштија (невработеност, минимална плата, социјални случаи), другата третина пензионери со макс 300 евра месечни примања за сметки и леб и солца. Овие што си ги набројал како најдобри пермиери би ги наденал на колец и гаврани да ги колваат дур не се распаднат.
Не ме јеби најдобри премиери ми набројуваш у северна македонија, стај ги сите у од-лош-полош и чиста работа.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Со една третина од населението на работ на сиромаштија (невработеност, минимална плата, социјални случаи), другата третина пензионери со макс 300 евра месечни примања за сметки и леб и солца. Овие што си ги набројал како најдобри пермиери би ги наденал на колец и гаврани да ги колваат дур не се распаднат.
Не ме јеби најдобри премиери ми набројуваш у северна македонија, стај ги сите у од-лош-полош и чиста работа.
Може обратно да ја гледаш листата и да добиеш најлоши влади. Конкуренцијата за најлош беше жестока дефинитивно. Се убив од мислење кој да биде последен. Сега кога ќе размислам може Црвенковски прв мандат треба на последно место ама му дадов поени бидејќи дел од условите беа вон негова контрола.
ПС ја заборавив првата влада на Македонија таа на Кљусев која не беше политичка...ако од оваа перспектива гледам дефинитивно една од подобрите ако не и најдобра. Мој пропуст.
Автоматски споено мислење:

Топ листа најлоши влади во опаѓачки редослед
7. Кљусев
6. Груевски
5. Црвенковски втор мандат
4. Георгиевски
3. Заев
2. Црвенковски прв мандат
1. Бучковски
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764
Kljusev padna na edna obicna izjava deka masinite za perenje ke stanat luksuz.....a na toa nasednaa vmrovcite i glasaa za pađanje na vladata..

Ejjjj....što sve ne zgrešija ponovive premieri, pa vlakno ne im fali
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136

Foreigners face ban from Amsterdam’s cannabis cafes

Foreigners face being banned from Amsterdam’s cannabis coffee shops as part of wide-ranging plans to discourage organised crime.
"Amsterdam is an international city and we wish to attract tourists – but for its richness, its beauty and its cultural institutions,” the mayor said, adding that the cannabis market was too big and had too many links to organised crime.
:гик:

Нека се слее сега фино лепо организираниот криминал навака :pos:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Vleze MVR vo Vevcani da ucestvuva na karnevalot, ke glumele policija. Neka vlezat vo Aracinovo da ja pobaraat ukradenata marihuana. Ne smeat pa aj pokazi sila na Makedoncite.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
Илиевски: Дипломата на Заев сѐ уште не е проверена, со дипломата на Мицкоски сѐ е во ред
.. Зеко има завршено во Грманија, на факултет Барон Минхаузен.... а друга е работата со Зекири, Ахмети и други кој завршија индијански факултети...
па јасно е зошто се што е способно ќе напушти и Македонија а и сите овакви квази држави....
Проблемот е што има премногу доброплатени работни места каде не се бара никаква стручност и знаење.... и рамковнми и нерамковни...
 
M

Macedon1um

Гостин
Vleze MVR vo Vevcani da ucestvuva na karnevalot, ke glumele policija. Neka vlezat vo Aracinovo da ja pobaraat ukradenata marihuana. Ne smeat pa aj pokazi sila na Makedoncite.
Не ме чуди ако поради ова имаат влезено, не дека толку им е важно за маски и некаква епидемија

1.png
2.png
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Не ме чуди ако поради ова имаат влезено, не дека толку им е важно за маски и некаква епидемија

Прегледај го приврзокот 280864
Прегледај го приврзокот 280865
Sekoja sega ima vistinska pozadina. Bugarija ima fasisticka tradicija, izgleda do denes. Ne veruvam inace deka e poradi toa, kje bide poradi korona valjda. Isto pravo za site - a ne samo udri po Makedonci. Pa specijalci vlegle vo Vevcani. Uste vojska sto ne pratile ama ok, tie valjda gi cekaat cizmite od donaciite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom