Влада на Македонија

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.713
Поени од реакции
18.236
Таква омраза како твојата не е нормална за една личност ...:( Мислев да те игнорирам но барем другите што уживаат во глупостите што ги пишуваш да видат колку Бугарите немале ниту култура ниту фолклор.... Кога ја испратија оваа песна до Војаџер, вашиот контакт со фолклорот беше само во српските кафани со турбофолк.


А кога Бугарија има 224 медали од Олимписките игри, да ве прашам вие колку имате ??? Нели немала ниту спорт....
Ги разбирам вашите комплекси, но има лек за тоа и се нарекува - образование

Инаку филм снимен во времето на големиот родољуб и идол на форумските патриоти кој си ја дувна за Будимпешта.

Не е случајна таа омраза, со стап им е всадена. Само админот @Acid не сум сигурен дали треба да превземе чекори за банирање или треба да почекаме уште некој период ваков говор на омраза кривично да почне да се гони?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.133
Поени од реакции
5.872
Не знам колку долго ќе издржи статусов на куртонов пошто партали го имаат направено во коментарите... :icon_lol:


Еве скриншот за секој случај.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.525
Поени од реакции
79.699
Не е така, амандманот не вика - заразените да покажат.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.733
Поени од реакции
8.100
Не знам колку долго ќе издржи статусов на куртонов пошто партали го имаат направено во коментарите... :icon_lol:
Го нема капацитетот малиот. Оваквите како него во во нормални организации се користат како жртвени овци, али зошто интелектуалниот капацитет во нашите партии е комплетно не пропаднат туку кратер направен, и вакви мутави створења излегуваат на површина зошто лојалноста стана најголем и единствен критериум.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.879
Поени од реакции
15.838
МАКЕДОНИЈА ДА Ѝ ИЗЛЕЗЕ ВО ПРЕСРЕТ НА БУГАРИЈА, ПОБАРА ЕВРОКОМЕСАРОТ ВАРХЕЈИ

Зашто мислам дека и сега да "излеземе во пресрет" на Бугарија ќе треба и 10000 пати да "излеземе во пресрет" на Бугарија и Грција во тек на преговори ? Ќе не моделираат како сакаат ...
Грешката е сторена пред 2 години... Ај што се потпиша Преспански договор, НЕ требаше да се прифати ВЛЕЗ во НАТО пред ПОЧЕТОК на преговори со ЕУ....Србија испадна паметна, прогласи НЕУТРАЛНОСТ како Австрија, Ирска...
башка Србија влезе во ЕВРОАЗИЈА... ЕУ се мршти, ама не им го прекинува патот кон ЕУ, само бара ПРЕД финалното чекор за влез во ЕУ да излезат од ЕВРОАЗИЈА....
значи ако си мек секој ќе те гази...
Зошто Блгарија НЕ СМЕЕ да ја блокира Србија за глупости, па и во Србија има споменици на жртвите на блгаарски окупатори, филмови со блгарски фашисти итн....
Блгарија ја блокира за поглаавје правосудство, но за тоа поглавје Србија уште долго ќе биде блокирана и од други, постари членки на ЕУ...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.245
Поени од реакции
21.589

Војо Стојановски направил плагијат на песнава 15+ години пред Глорија да ја испее.
Koja tugja sram me fati na izvedbata ne veruvav deka ke se osmelat za vakov falsifikat, ali ko ke razmislam podobro. Ceda sme na Asparuha gordost najblgarska. Bozee :facepalm:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.381
Поени од реакции
28.489
Само админот @Acid не сум сигурен дали треба да превземе чекори за банирање или треба да почекаме уште некој период ваков говор на омраза кривично да почне да се гони?
Apsolutno se soglasuvam
@Acid molim te baniraj ja voskava.

Prijatno i imaj ubav den.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
831
Поени од реакции
1.919
Apsolutno se soglasuvam
@Acid molim te baniraj ja voskava.

Prijatno i imaj ubav den.
Неколку од нив се веќе банирани, но тие прават нови регистрации и продолжуваат да тролат.
Татарите се како хидри. Им jа сечеш главата и после се поjавуваат две нови. :)
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Koja tugja sram me fati na izvedbata ne veruvav deka ke se osmelat za vakov falsifikat, ali ko ke razmislam podobro. Ceda sme na Asparuha gordost najblgarska. Bozee :facepalm:
Не сакав да ја искоментирам таа строфа.
Али стихот:
Има уште 8 дела за да биде цела. :vozbud::vozbud:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Неверојатно глуп народ е во прашање. Милијарди и милијарди фрлија во Македонија, купија премиери, елити, уметници, попови, регистрираат тролови, пуштаат лажни вести, крадат фолкрор и пак и пак и пак завршуваат со 200 гласа за пробугарската опција на избори и вето за почеток на преговори во ЕУ кое уште дополнително ќе им го намали влијанието тука.
А бе намерно да пушташ луѓе за да го намалуваат влијанието тука ќе згреши некој и ќе привлече некоја структура.
Ги одраа од пари Петар Колев, поповите и Љубчо. Од опинчари ги направија милионери. За што? За 200 гласа на избори и да бидат перцепирани како најодвратен народ од Македонецот. Нека се испоубијат под итно стручњаците во Софија.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
831
Поени од реакции
1.919
Ajде нека кажат татарите овде, кои се тие 8 дела да се смееме малку. :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ajде нека кажат татарите овде, кои се тие 8 дела да се смееме малку. :D
Европа, Азија, Африка, Северна Америка, Јужна Америка, Австралија, Антартик и Месечината. Толку можел да стигне Аспарух. Немал технологија за да оди до Марс но затоа неговиот потомок Елон Масков ќе го стори тоа.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Нема што да се очекува од народ кој е познат во Европа по курвите. Еј, во милион весници се зборува за курви-Бугарки. Кој велелепен срам над срамовите е твојот народ да се поврзува со децении наназад со курвање. И тие некого ќе го освојувале и ќе го преобратувале во Бугари. :pos: Будала е некој од коњ на магаре да се качи, па и дополнително со онакви гнасни негирања и провокации.

Инаку познаник мој бил со жената и децата на летување во Блгарија и на сред бел ден во кафиќ пред жена и децата курви му се нуделе. Оттогаш вика нема шанси моја нога да стапне в'в Болварија. Па видете сега за каква стока од народ се работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom