Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.881
Поени од реакции
7.322
Ај и јас да си пишам...како што е редот:icon_mrgr:
Си влагам во зграда накај 2 ноќта/сабајле и си се качувам по скали ,одам да запалам светло ,се пали и за некои 5-6 секунди ми се гаси самото...а наместено е да се гаси на минута,продолжувам да го уклучам на следната врата и таман да притиснам ми се пушта самото...си викам што е ова да му се невиди ќе одам со лифтот,притискам на копчето и не слушам да се движи...имаше уште еден спрат до мојот стан...си се утрчав по скалите и се качив до горе ,одклучувам врата и глеам лифтов ми застанува на мој спрат...а јас го викнав доле...цел се наежив у пм!(n)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.834
Поени од реакции
14.195
Не бе ја више не ја читам темава се ежам цел у пм.
Се е до психата според мене тоа со слушање гласови,чекори и такви работи иначе верувам во духови и натрпиродни работи
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Не бе ја више не ја читам темава се ежам цел у пм.
Се е до психата според мене тоа со слушање гласови,чекори и такви работи иначе верувам во духови и натрпиродни работи
и јас верувам. а да знајте на училиште се случи многу чудна работа. сега не можам да кажам ќе кажам по после
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Нема ни да најдеш верувај, многу души сигурно ке ги наполнат гаките ако им се деси вакво нешто јас сакам пак да се деси за да поверувам 100%... у постовите милам дека имам пишано дека не верувам 100% дека се духови ама има нешто а не тврдам со сигурност дека се духови пошто уште не сум уверен дека е дух тоа на сликата ама зошто баш рака :LOL: зошто не е обична сенка како таа на десната страна е тогаш ќе бидам повеќе смирен...
абе рака со четири прсти?
 
S

Shellshock nam67

Гостин
vaka pred edno 3 godini sedam doma trebase da izleguvam imav kupeno prsten
koj go imav staveno na televizorot i se spremav za izleguvanje kog so svoj oci vidov kako prsteno pagja od televizorot znaev deka ima nesto nekoja energija koja vo tie migovi sakase da me spreci da izlezam da me predupredi sto i posle navistina se pokaza taka
 
B

Black Guard

Гостин
vaka pred edno 3 godini sedam doma trebase da izleguvam imav kupeno prsten
koj go imav staveno na televizorot i se spremav za izleguvanje kog so svoj oci vidov kako prsteno pagja od televizorot znaev deka ima nesto nekoja energija koja vo tie migovi sakase da me spreci da izlezam da me predupredi sto i posle navistina se pokaza taka
Дај жити се што се случи после???

Мене 3 пати ме враќаат во живот уствари 3 пати добивам епилептични напади од моите замислени експерименти вршени врз мене и тоа на хардкор ниво на издржливост.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
Темава почнав да ја читам (од почеток ~ 1 пост) од пред 4 месеци, и дур сега стигнувам на крајот (секој ден по малку :P)
Навистина интересни (морбидни) приказни
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не знам дали ова е натприродна работа и можеби ќе ме помислите за лудача ,ама пред 3 години,легнав да спијам и како веднаш да заспав(инаку спиев во иста соба со брат ми,ама он во моментот кога си легнував не беше во таа соба). Неколку минути откако заспав почувствував како гушење од кое не можев да се одбранам,а што беше најтрагично не можев ни да се разбудам ,ниту да го помрднам телото.По долго гушење,почувствував само едно лесно ослободување и мислејќи дека сум веќе будна станав од креветот,но кога станав телото остана да ми спие т.е. се гледав себеси како спијам , а не можев на никаков начин да си влијаам. Мислејќи дека сум умрела веќе ,отидов во дневната ги видов моите и брат ми,се обидував да им сигнализирам дека сум тука(инаку гледаа една серија ) ,но тие не ме забележуваа ,односно како да бев дух.Исплашена тотално и мислејќи се што ќе правам понатаму се вратив во собата седнав до сопственото тело и плачев молејќи се повторно да си го вратам духот во телото.Не поминаа ни неколку секунди се разбудив ,гушејќи се и плачејќи , а кога отидов во дневната сите што беа дома беа во потполно истите позиции како и пред неколку секунди и ја гледаа истата серија.Не ми е јасно како можеше да спијам,да се чувствувам дека умирам ,духот да ми се одвои од телото,да шетам по станот и едвај да се вратам назад.
Ептен забеган пост,срамота.:pop:
Кошмар, ноќна мора, луциден сон...
Ми се случувале и убави сонови, од кои не сакам да се разбудам, свесна сум, ама спијам, исто како и страшни, од кои сакам да се разбудам, ама не ми успева :)
Нормално е тоа, нема ништо надприродно тука.
--- надополнето: Oct 15, 2011 1:22 AM ---
Mi sluchuvaat natprirodni raboti od tipot na :
slozheni deja vu momenti, telepatija,eden kup drugi fenomeni
kako na primer izmeneta realnost, grizha na sovest, nedostig na zhivotna
energija, slabost, osetlivost, cudni sonista, prepoznavanje na lugje.
Imam problem vo kontakt so lugjeto, chustuvanje na duhovi,
imam poinakov nachin na komunikacija so okolinata (prirodata),
chitanje misli (lugjeto-prirodata reagiraat na moite misli),
imam problem
so ochite, ne diopterski tuku mi se pojavuvaat podvizhini fotoni-mali chestichki
koi pochnaa da mi se javuvaat uste pred dve godini i 3 meseci, bas koga mi
pochna sostojbata.
Imam i uste telesni problemi, ama mislam deka gi kazhav glavnite.
Ovie raboti se sozdavaat ili Gospod ili od prirodata,
Nekoj (za nas nevidliv ) gi kreira i sozdava ovie nadrealni nastani.
Sum se konsultiral so mnogu lugje od najrazlichna profesija:
gataci, bajaci, vidoviti, bioenergetichari itn, no ne sum nasol resenie.
A ovaa sostojba imase i uvertira prvo postepeno od 2007ma letoto, pa pozabrzano od
2008ma.
Тоа не се професии. Како прво.
А како второ, додека си давал пари на лажачи, си можел да посетиш 1 психолог. И помалку ќе те коштало.
Чуден народ е овој, нормално е да оди по врачеви, ненормално кај некој кој реално може да му помогне...
--- надополнето: Oct 15, 2011 1:24 AM ---
Ne e toa. Samiot go zakluciv toa, a se konsultirav i so lugje od razni struki so golemo iskustvo.
-
Да погодувам што ,,стуки,, ќе да се тоа?
--- надополнето: Oct 15, 2011 1:28 AM ---
ne e nishto strashno, sosema normalno e vo denesno vreme.
toa ti se slucuva e darba, ne e losho dokolku naucish kako da go kontrolirash
--- надополнето: Sep 2, 2011 8:20 PM ---
Еј, сериозно сега.
Колку и да ми се допаѓаат некои твои мислења, дај не поттикнувај народ на такви работи.
Мислам... нема потреба. Има посериозни работи од тоа.
Верувам дека некому сериозно нешто му се случува и има сериозен проблем, ама човеков е далеку од тоа.
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
24
Поени од реакции
12
Кога излегувам...... строго после полноќ, ништо не памтам! :oops:
Дупка. Темница. Аш.
Решение, рака на срце, не сум ни побарала.
Ама викаат дека изгледам ко да не ми ни треба. (y)
Им верувам. :sneaky:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Кога излегувам...... строго после полноќ, ништо не памтам! :oops:
Дупка. Темница. Аш.
Решение, рака на срце, не сум ни побарала.
Ама викаат дека изгледам ко да не ми ни треба. (y)
Им верувам. :sneaky:
Дали тоа значи дека утре ќе треба да си го препрочиташ постов за да се сетиш дека си пишала?
Или бидејќи е веќе 4, проклетството помина? o_O
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
24
Поени од реакции
12
Дали тоа значи дека утре ќе треба да си го препрочиташ постов за да се сетиш дека си пишала?
Или бидејќи е веќе 4, проклетството помина? o_O
Ти се молам биди внимателна.
Јасно наведов дека проклетството ме прогонува исклучиво кога излегувам.... :cautious:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ти се молам биди внимателна.
Јасно наведов дека проклетството ме прогонува исклучиво кога излегувам.... :cautious:
А денес излезе и сега си доаѓаш?
Еј закон работа. Искачаш, се глупираш, доаѓаш дома, спиеш, утре ништо не памтиш.
И мене еднаш така... ама бев многу пијана.
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Еј, сериозно сега.
Колку и да ми се допаѓаат некои твои мислења, дај не поттикнувај народ на такви работи.
Мислам... нема потреба. Има посериозни работи од тоа.
Верувам дека некому сериозно нешто му се случува и има сериозен проблем, ама човеков е далеку од тоа.
za ovoj slucaj si vo pravo... poradi nekoi od simptomite pomisliv deka se raboti za neshto drugo... megutoa deckovo ima seriozen problem
 

Kajgana Shop

На врв Bottom