Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
леее... ме мрзи да објаснувам :(

Дугачка прича.. многу политика замешано. Селото е христијанско (едно од ретките) во околината на Дебар. Во селото имаше само 3-4 фамилии кои таму живееа и не го напуштаа. Сакаа да ги заплашат. Во суштина тоа беше. Официјален извештај е дека куќата се запалила од очакот, т.е. несреќен случај. Детали не сакаш да знаеш.. верувај.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Mene mi se ima slucheno mnogu chudna rabota, samo sega ne mozam da objasnam, vo nekoja druga prilika... Mi se sluchi pred 5 godini, pa ima momenti koga spijam sama da spijam so zapaleno svetlo od uplav... Srekja, toa beshe prv i edinstven pat i se nadevam nema da se povtori...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
FortunE напиша:
Mene mi se ima slucheno mnogu chudna rabota, samo sega ne mozam da objasnam, vo nekoja druga prilika... Mi se sluchi pred 5 godini, pa ima momenti koga spijam sama da spijam so zapaleno svetlo od uplav... Srekja, toa beshe prv i edinstven pat i se nadevam nema da se povtori...
Не ми текнува како беше муабетот ... пиши го побрзо ме копка :?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Re: Ви се случила некоја ЧУДНА работа?

gerard напиша:
Внатре беше прстенот, баш тој на сестра ми. Дури самиот прстен беше поголем (нормално) од оквиорт на шишето...
Ова некако не ми штима, баш сега пробав дома да пикнам прст во шишето со зејтин и тој влегува без никаков проблем. Друга работа, отворено беше шишето? Претходно сте го користеле?
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
абе ај

Да ви еам која језа ми ја напраивте сеа неам гз од соба да искочам дур не се раздени! :shock: :shock: :shock:

Бррр прстен у шише зејтин.. ќе мокрам вечер у гаќи! :D :D :D
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
FortunE напиша:
Mene mi se ima slucheno mnogu chudna rabota, samo sega ne mozam da objasnam, vo nekoja druga prilika... Mi se sluchi pred 5 godini, pa ima momenti koga spijam sama da spijam so zapaleno svetlo od uplav... Srekja, toa beshe prv i edinstven pat i se nadevam nema da se povtori...
Не ми текнува како беше муабетот ... пиши го побрзо ме копка :?
Sum ti kazuvala sigurna sum... Vo vrska so senkata... Sega sum na rabota, ne mozam da pisham, no koga ke imam poslobodno vreme ke objasnam vo detali :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Форчн, и јас сум сигурна дека си ми кажувала, ама имам заборавено затоа ти пишав да објасниш најбрзо да не ме копка :wink:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Re: Ви се случила некоја ЧУДНА работа?

Acid напиша:
gerard напиша:
Внатре беше прстенот, баш тој на сестра ми. Дури самиот прстен беше поголем (нормално) од оквиорт на шишето...
Ова некако не ми штима, баш сега пробав дома да пикнам прст во шишето со зејтин и тој влегува без никаков проблем. Друга работа, отворено беше шишето? Претходно сте го користеле?
Прво треба да ми веруваш во ова што ти го кажувам инаку нема смисла муабетот. Јас можам да те лажам до утре :D
Значи под услов да ми веруваш.. прстенот беше троа поголем и со камче со циркони и такви глупости.. не би го сечеле шишето инаку :)
А зејтин имаше да не претерам 4-5 прста.. што значи помалку од пола литро (од прилика) До тогаш никој го немаше забележано.. Не знам ни од кога бил внатре..

Ова некако не ми штима, баш сега пробав дома да пикнам прст во шишето со зејтин и тој влегува без никаков проблем.
не сваќам што има врска ако прстот влага во шишето?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Aко прстот влегува во шишето без проблем, логички е дека отворот на шишето е поголем од прстенот. Сега кога спомна верување, ќе морам да се поправам и да речам дека: "секој може да си даде разумен одговор на сопствената мистерија", затоа што само себе може да си веруваш.
Незнам, ако нема објаснување за случкава ќе мора да кажам дека "не верувам". :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
Форчн, и јас сум сигурна дека си ми кажувала, ама имам заборавено затоа ти пишав да објасниш најбрзо да не ме копка :wink:
Pred 5 i pol godini mi se sluchi neshto, koe seushte ne mozam da si objasnam shto e toa i den denes imam uplav i ne mozam da spijam ako nema vo sobata i najmala svetlina...
Si legnav vo 03:15 i samo shto pochnav da "tonam" vo son, slushnav kako se otvora vratata i vo istiot moment se pochuvstvuvav ukochena, ne mozev da ispushtam glas ni da prasham koj e... Inache ne mozam da zaspijam na grb ili na strana, znachi legnav na stomak... Krevotot mi e do zid, a samo malku treba da potstanam, za da zapalam svetlo...
Temnica beshe i ne mozev da vidam nishto, no pochuvstvuvav deka neshto se doblizuva do krevetot... Pochuvstvuvav golema tezina na nozete, neshto kako da mi sedna i naednash se spushti vrz mene... Osetiv tolku golema tezina, shto mislev deka ke propadnam vo krevetot... Najteshko mi beshe shto ne mozev da prozboram, a kamoli da viknam ili da stanam... Posle nekoe vreme chuvstvuvav povtorno tezina samo na nozete i neshto naednash me svrte na grb...
Vo sebe si rekov deka mozam da se ispravam i da zapalam svetlo, no koga se obidov, neshto mi ja zatvori ustata i me turna nazad na krevetot... Povtorno bev ukochena, se trudev da prozboram, no ne mozev... Ne znam od kaj sobrav sila, no naednash se ispraviv, ja ispruziv rakata i zapaliv svetlo... Normalno, vo sobata nemashe nikoj, no vratata beshe otvorena...
Istrchav celata isplashena vo spalnata na moite i gi razbudiv celata stresena i so solzi... Mi kazaa deka nikoj od niv ne stanal i ne ja otvoril vratata...
Ne znam kako da si go objasnam toa, ogromen stres beshe toa za mene, utredenta ne otidov na uchilishte (bev 4ta godina) i otidov v crkva...
Shukjur do den denes ne mi se ima toa slucheno povtorno, no se plasham od potpolna temnica :(
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Fortune, мене ми личи дека те нападнал некој манијак :D :wink: :D
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
natasa напиша:
auuu cela se naeziv :( da ne e toa senki sto velat deka gusat vo son :shock:
I mene mi e onaka bez vrska koga zboruvam za toa, no ete najdov malku vreme, za da objasnam...
I jas mislam deka beshe senka i uplav imam golem... Po ulica, koga se vrakjav navecher, celo vreme se vrtev nazad da ne ide nekoj po mene... No, so tek na vreme, se plasham samo koga si legnuvam...
Sum slushala mnogu za tie senki, majka mi mi kazuvashe deka nekoja nejzina shkolska drugarka sekoja vecher bila "maltretirana" i duri imashe modrici...
Na tetka mi i se ima slucheno dodeka beshe bremena da i skoka neshto na stomak i za malku ke imashe spontan...
Zvuchi "ludo", no samo nekoj koj ne pochuvstvuval kolku e grdo ne veruva :(
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
FortunE напиша:
I mene mi e onaka bez vrska koga zboruvam za toa, no ete najdov malku vreme, za da objasnam...
I jas mislam deka beshe senka i uplav imam golem... Po ulica, koga se vrakjav navecher, celo vreme se vrtev nazad da ne ide nekoj po mene... No, so tek na vreme, se plasham samo koga si legnuvam...
Sum slushala mnogu za tie senki, majka mi mi kazuvashe deka nekoja nejzina shkolska drugarka sekoja vecher bila "maltretirana" i duri imashe modrici...
Na tetka mi i se ima slucheno dodeka beshe bremena da i skoka neshto na stomak i za malku ke imashe spontan...
Zvuchi "ludo", no samo nekoj koj ne pochuvstvuval kolku e grdo ne veruva :(
Така е секогаш, никој не верува додека не доживее :?
Ти Форчн, под итно кај бајачка да одиш- ако не си била до сега. Може звучи смешно, но нема друг излез. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom