Вицеви без наслов

Статус
Затворена за нови мислења.
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Решил ѓаволот да земе за жена невина девојка! И почнал да шета по земјава и да бара невина девојка!!! Идел така од град у град и барал и барал и барал.....и пак барал и никако да најде невина девојка!И готово више кренал раце и седнал да одмори малце на едно место! И му дошла некоја девојка да му побара упаљач!Овој и рекол ти девојко не чини малолетна да пушиш!Оваа му рекла абе не сум малолетна!И овој и рекол ај фурај ме па сеа дури ќе ми речеш и дека си невина!
Па невина сум му рекла девојкава!И овој таков радосен ја земал за жена и ја однел у пеколот!!!

Наравоучение: Е*ете се девојчиња да не ве земе ѓаволот!!!:devil3::devil3::devil3:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Си доаѓа мажот од работа и ја затекнува женаму со друг, го вади пиштолот и ја убива.
- Драги ако продолжиш вака ке останеш без пријатели му рекла жената на мажот.

Отишол Николче во аптека и се издрал на цел глас
- Имате ли кутони!!!!!
- Не викај малечок, чекај на ред како сите други.
Чекал Николче и кога дошол на ред продавачката му рекла.
- Не е убаво на глас да ги изговараш ти зборови, а и тоа не е за деца. А која величина ти треба?
- Нас во школо не учат да одговараме јасно и гласно, и знам дека кутоните не се за деца туку против, а и ми требааат сите величини сестра ми ќе оди на одмор.
 
Член од
19 мај 2006
Мислења
419
Поени од реакции
5
razgovaraat dve prilatelki.
-dali ti sekogas mu kazuvas na tvojot maz koga dozivees orgazam
-ne
-zosto
-pa nesaka da mu se javuvam na rabota.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Отишол некој дечко во аптека да си купи кондоми.
-Дечко,која големина?,го прашала аптекарката
-Па не знам која големина ми треба.
-Епа ај оди во едно сопче таму позади,има една даска со дупки на неа за различни големини.Ќе си пробаш која дупка највеќе ти одговара,значи таа големина треба.
Отишол дечкото и се враќа после пола саат и вика:
-Абе батали кондомите,даскава колку пари е?
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Се спречкала плавуша со мажот и иде она во спалната и си легнува. После кратко време мажот слуша се дере оваа од спалната Помош!!!
Иде мажот и гледа некој по гаќи скока низ прозор и бега, а оваа му вика Кај си ти до сега овој ме силуваше два пати.Па што не ме викна првиот пат а она му вика па првиот пат мислев дека си ти ама кога почна уште еднаш знаев дека нема шанси да си ти!!!
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
Како човекојадците ги нарекуваат атлетичарите?

FAST FOOD
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Учителката у школо им рекла на децата:Ајде деца кој смета дека е глупав нека стане!!!
И така никој не станувал и одеднаш мали Џокица станал!
Учителкава му вика леле мали Џокица ти мислиш дека си глупав!
А овој и вика: Не наставничке само ми беше жал вие сама да стоите!!!:pos::pos::pos:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Eдно утро, Бучковски се спрема да трча во едно село, и така дур се спрема, ги прашува селаните. Што сакаат да имаат?
С1: Јас сакам 100 хектари нива?
Б: Ќе имаш.
С2: Сакам трактор?
Б: Ќе имаш.
-- и така продолжува, стигнува до последниот и го прашува.
Б: А ти што сакаш?
С: Јас сакам две јајца.
Б: Две јајца, зарем само тоа????
С: Па да го комплетирам, тоа што ќе го добијат претходниве.

:kez: :pos:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Која е разликата помеѓу полицаец и свирче
- Свирчето има кликер а полицаецот не.

Како полицајци фаќаат тигар
- ЌЕ фатат мачка, ќе ја тепаат се дури не призане дека е тигар

Седи николче пред куќа и плаче, поминува некоја комшивка и го прашува зашто плаче.
- Татко ми си го удри палецот на прстот, шмрк!!!
- Е па зашто ти плачеш???
- На почетокот се сеев сега плачам!!!
 
Член од
9 мај 2006
Мислења
18
Поени од реакции
2
си бил некој полицаец и се спремал да замини на работа трета смена излегол во дворот се прошетал а потоа излегол на улица и почнал да криви и си рекол зошто кривам сега во дворот кога шетав не кривев? и си продолжил. стигнал кај неговиот колега и колегава го прашува зошто кривиш што ти станало? а овој му вели незнам бе и јас од преѓе се прашувам. ја пали колегава електриката и му свети на нога и мѕ вели -па ти со едната нога си одел на тротоар- затоа си кривел
 
Член од
26 мај 2006
Мислења
158
Поени од реакции
0
Si bil eden lav i si odel po patot i sretnal zajak. I go prasal zajakot koe zivotno e najako na svetot ti si lavu ti si.Prodolzil lavot sretnal hiena i ja prasal hienata koe zivotnoe e najako na svetot ti si lavu ti si i taka odejci stignal do slonot i go prasal abe slonu koe zivotno e najako na svetot.Slonot go fatil go istreskal od zemja i lavot mu rekol abe slonu ako ne go znaes tocniot odgovor nemora tolku mnogu da se lutis.
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
На некое циганче му се приодело на одмор и отишло дома кај татко му и му рекло абе тато ај да одиме на одмор никогаш не сме биле!!!
И татково тука целиот изнервиран почнал да го пцуе да го тера кај што не треба му вика ние немаме пари за леб тебе ти текнало на одмор да идеме!
И детево такво разочарано му рекло на татко му де бе тато па барем малку пооптимистички да ми кажеше у проценти колку проценти би иделе на одмор да се понадевам а не вака да ме разочараш!
И татково му рекол:Епа добро сине 60% ќе идеме на одмор ама 100% не идеме!!!:pos::pos::pos:
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
си биле две муви и се мувале..
дошол Тошо бумбарот
и ги збумбарил
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Koja e разликата помеѓу градската и селската шмизла?
- Градската вика лилааае, а селската - тугоооо.
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Некое детенце си играло со папагалот и го ставило у фрижидер!Ама го заборавило и после неколку саати детево се сетило и го отвара фрижидерот и му вика на папагалот:Кого гледаат моите очиња
а папагалов му вика: пингвин пизда ти материна!!!:pos::pos:

Ја испраќа навечер дечкото девојката и кога стигнале пред зградата дечково се потпрел на зградата и и рекол ај да ми го испушиш на брзина!!
Девојкава му рекла нема смисла ќе видат некои од комшиите!
Дечково пак инсистирал и и рекол ајде бе сите спијат!
Оваа пак му рекла не бе ќе ме види некој и ќе ме каже на татко ми ќе ме утепа!!!
И у тој момент се отвара прозорот и помалата сестра на девојката и вика: Тато рече да му го пушиш ти или ја да се симнам да му го испушам или па мама да се симне да му го испуши само нека ја тргне веќе раката од интерфонот:pos::pos::pos:!!!

Прават муабет Италијанец,Французин и Босанец на кој начин ја доведуваат жената до лудило!
Италијанецов вика: ја почнувам да и ја лижам раката па се качувам до вратот па после тоа се спуштам доле и жената полудува.
Французинов вика: ја коа ќе почнам да и ги лижам прстите на нозете и после полека се качувам нагоре и кога ќе стигнам до местото жената полудува.
Босанецов вика: Абе ја тоа онака просто сељачки бутај-вади!
И овие го прашуваат па кога полудува жена ти?
Босанецов вика:па кога ќе си го избришам од завесата!!!:kez:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom