Вицеви без наслов

Статус
Затворена за нови мислења.

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
cyberlady напиша:
Otisol Malio Dzokica eden den na uciliste i dignal raka.
- Aj kazi - mu rekla ucitelkata.
- Vcera dedo mi cepese drva, edna cepenica skokna, go bapna vo madinjata i mu gi napravi kajgana.
- Lele, Mal Dzokica - rekla ucitelkata - Nemoj tolku prosto da zboruvas. Kruzi, znaes, odokolu, odokolu.
- Dobro, ucitelke, ke probam. Vcera dedo mi cepese drva, i edna cepenica skokna, pocna da kruzi okolu kukata, da kruzi okolu drvata, go bapna vo madinjata i mu gi napravi kajgana.
:)
Браво сајберка!:pos::pos::pos::pos:
Зелено од мене за вицов.:wink:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Перо во војска и умрела мајка му и му кажуваат на водникот да му соопшти на перо на лошата вест но да внимава да не ја каже веста директно.
Водникот.Зобор сите во редица.
се постројува војската
Водникот. сите шо имаат мајки еден чекор напред
водникот.Перо каде ти
 

SeXpIsToLs

Punk is not dead!
Член од
4 декември 2005
Мислења
72
Поени од реакции
0
Некој човек седел на клупа и си го галел "врапчето" и поминала некоја девојка и го видела...и тој брзо го покрил "врапчето" со весникот до него.девојката седнала на клупата и го прашала што прави, а тој и кажал дека си го гали "врапчето".девојката го прашала дали ќе може и она да го погали малку и човеков.. супер, може..девојката го галела "врапчето" го галела и човрков заспал...кога станал шо да види! "врапчето" модро :icon_lol:после некое време човеков се сретнал со девојаката и ја прашува од кај модро "врапчето"? а таа вика абе ја го галев го галев И КОГА МЕ ПЛУКНА ГО ЗГАЗИВ ОД МАВАЊЕ!!!:pos: :pos: :pos:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Хумористично прашање:

Доколку се на еден брод среде Атлантик заедно Бучко, Бранко, Пенов и Ахмети и истиот брод има хаварија и потоне, кој ќе се спаси?
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
Mandrak напиша:
Хумористично прашање:

Доколку се на еден брод среде Атлантик заедно Бучко, Бранко, Пенов и Ахмети и истиот брод има хаварија и потоне, кој ќе се спаси?
македонскиот народ ќе се спаси :icon_lol:
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
SeXpIsToLs напиша:
Некој човек седел на клупа и си го галел "врапчето" и поминала некоја девојка и го видела...и тој брзо го покрил "врапчето" со весникот до него.девојката седнала на клупата и го прашала што прави, а тој и кажал дека си го гали "врапчето".девојката го прашала дали ќе може и она да го погали малку и човеков.. супер, може..девојката го галела "врапчето" го галела и човрков заспал...кога станал шо да види! "врапчето" модро :icon_lol:после некое време човеков се сретнал со девојаката и ја прашува од кај модро "врапчето"? а таа вика абе ја го галев го галев И КОГА МЕ ПЛУКНА ГО ЗГАЗИВ ОД МАВАЊЕ!!!:pos: :pos: :pos:
Варјанта на овој виц:
Седат фамилија нудисти на плажа и детето го прашува таткото тато што ти е тоа меѓу нозете. И таткото му вика „Тоа ми е врапчето, син татин“
Заспува таткото на плажа и се буди во болница. Г прашува синот кој стоел покрај него и овој:
- А бе тато седнав да си играм со врапчето и тоа ме плука. Јас му го скршив вратот, му ги скршив јајцата и му го исчупав гнездото.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Carlito Brigante напиша:
- А бе тато седнав да си играм со врапчето и тоа ме плука. Јас му го скршив вратот, му ги скршив јајцата и му го исчупав гнездото.
:pos::pos::pos:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
si sedele u bar crnec i belec i belesov se nachukal i pochnal da vika site oboeni da so idat od barov ovoj bar e samo za neoboeni luge!! i crnecov trepel 5 10 pati i stana i mu rekol vaka abe slushaj ti sega vaka da te prasham kogo si na sonce crveneesh li belecov vika da koga ke te fati zenati so druga poplavuvash li ovoj vika da koa ke te zasramat pocrvenuvash li ovoj vika da koga sere koa se napinjash poljiljakovuvash li ovoj vika da epa togash pizdra ti materna koj e oboen
ps vicov mi go kaza najdobroto drugarche on e crnec :):):):):):):)
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
влегол крадец у стан, пребарува насекаде и одеднаш слуша некој пискав глас: Бог све гледа! бог се гледа!
Се уплашил чоекот и се врти и глеа папагал.
Кој си ти бе? И папагалов вика Ја сум Анѓеле. А крадецот: Тоа многу чудно име за папагал бе и папагалот вика епа и Бог е чудно име за ротвајлер!
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Отишол другарот Тито во посета на една фабрика и го прашал работникот колку железни ваљаци произведува дневно:
- Пет другар Тито.
- Само пет, па ја би направил најмалку триесет на ден.
- Вие би направиле другар Тито, вие сте бравар, а јас сум дипломиран екоnomist
 

SeXpIsToLs

Punk is not dead!
Член од
4 декември 2005
Мислења
72
Поени од реакции
0
мечката во шумата (дека она главна, ова она:)) им кажала на животните да си направат вецеа во куќите и таму да вршат нужда зошо ако видела некој да врши нужда надвор од дома готов е :) и еден ден зајко ете го си трчка ваму-таму и му се присрало, ама бил далеку од дома и немал кај да сере па клекнал до едно дрво и почна да сере, кога од таму мечката се појавила..Зајко незнаел шо да праи па ги покрил гомната со рацете.мечката застанала до него и му вика: трги ги рацете да видам што криеш?зајко: пеперутка фатив мецо пеперутка!мечката: тргај рацете да не те јадам!зајко: ама ако ги тргнам ке ми избега мецо.мечката: тргај рацете или готов си!!!зајко ги тргнал рацете и се издрал:ЕЕЕЕЕЕЕ СЕ ПОСРАЛА!!!

:pos: :pos:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Го прашува еден човек Господа:
-Господе зошто е жената толку убава?
Господ:
-Да ја сакаш!
-А зошто некои се толку глупи?
-За да те сака!
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Supermen napisal na zgrada:
- Betmen e peder!
Betmen napisal:
- Supermen e Klark Kent.



Vicoteka rulez.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Deckoto i se javil na devojkata i i rekol:dojdi kaj mene nema nikoj.
Devojkata se spremila,otisla..i stvarno nemalo nikoj

Mali Dzokica vo skolo dobil zadaca da napise mala pesnicka(nekolku stiha) so rima.
Mali Dzokica posle nekolku minuti zadovolen kreva raka da go procita svoeto delo:Vidite gnjurca,voda mu do kurca.
Nastavnickata normalno mu rekla deka toa se sramotni raboti i mu rekla do krajot na casot da napravi neso novo.Posle nekoe vreme Mali Dzokica pak diga raka(ko demek ja popravil pesnickata)i cita:Vidite gnjurca,voda mu do kolena!
Nastavnickata prasuva:A gde je tu rima?
M. Dz.-Bice rima kad bude plima!!

Kradec(ubica) provaluva vo kukja igi naogja vnatre mazot i zenata,i i vika na zenata:Kako se vikas? -Eleonora! -Eeeeejjjjj ne te ubivam tebe,majka mi se vikase Eleonora. Mu se vrti na mazot i mu vika:A ti kako se vikas?
-Abe jas se vikam Pero ama drugarite me vikaat Eleonora!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom