Вицеви без наслов

Статус
Затворена за нови мислења.

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Отишол момак некој на бербер,седнал на столче и му вика-од десна страна ке ми напраиш стрелка една ко гром,позади три дупки дијагонално распоредени и различни по големина,од лева страна две испрекинати линии кои се вкрстуваат а од напред ке ми ја направиш косава како гребло.
Го гледа збунето берберов и му вика-извини дечко,не знам дали ке те погодам баш.
Му се врти овој и му вика-А прошлиот пат можеше да ме погодиш,маму ти ебам ќорава!!! :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
На излезот, на еден хотел, се разминуваат маж и жена.. и мажот случајно ја удира по гради. За да и се извини и вика:
-"Госпоѓо, ако срцето ви е меко како и градите, ќе ми простите за ова што го направив!"
a жената на тоа:
- "Господине, ако вас играчката ви е тврда како и лактото, ќе ве чекам во соба 307! "

Сончев, пролетен ден. Таткото го изнел своето синче на прошетка но брзо се покајал бидејќи на секои две минути покрај нив проаѓале згодни девојки. Во еден момент, на таткото му се испуштило?
- Ауууу, каква пичка!
- Што рече тато?
- Овај, реков: каква 'птица'
- Каде е птицата, тато?
- Ене ја на она дрво.
- А која птица е тоа, тато?
- Канаринец.
- А каква боја има канаринецот тато?
- Жолта.
- А цел ли е жолт, тато?
- Не цел, крилјата му се црвени.
- А зошто му се црвени?
- Затоа што јаде стоногалки.
- А стоногалките навистина имаат сто нозе, тато?
- Немаат баш сто ама имаат многу.
- А колку е тоа многу, тато?
- Сине... реков пичка!

The`bItCh напиша:
На излезот, на еден хотел, се разминуваат маж и жена.. и мажот случајно ја удира по гради. За да и се извини и вика:
-"Госпоѓо, ако срцето ви е меко како и градите, ќе ми простите за ова што го направив!"
a жената на тоа:
- "Господине, ако вас играчката ви е тврда како и лактото, ќе ве чекам во соба 307! "
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Влегува човек во продавница за брави:
Имате ли патент брави?
Немаме.
A имате ли магнетни брави?
Немаме.
А имате ли било каква брава?
Немаме никакви брави.
Па,што тогаш не ја затворте продавницата!
Па како да ја затворам - нели ти реков дека немаме брави!

Трпе сакал да зафркава луѓе по телефон, па се јавува и вика:
Ало, добар ден.
Добар ден.
Ви работи фрижидерот?
Да, работи.
Епа, дајте му плата!

Решил Исус да се симне на Земјата да види како живеат луѓето и се симнал во Ерусалим да види таму што праат луѓето и отишол таму и сите луѓе му се поклонувале, му бакнувале раце, нозе, се молеле, спремале миси и сите почести...
Си рекол Исус да одам јас во Лондон да видам таму како живеат и отишол во Лондон и таму иста слика... го почитуваат луѓето, му се поклонуваат, му бакнуваат раце, нозе, се молеле, спремале миси итн итн...
И си рекол Исус дај да одам во Македонија да видам таму што праат... и отишол во Македонија и гледа никој не го ферма, не го ни забележува и дошол до некоја запуштена црква и видел внатре некој човек и му рекол: „Еј каде се луѓето, зашто никој нема?“, а човеков не забележал со кој збори и се врти да види кој е и се дере на цел глас „Мммммајјјјјјстоооооррррр Милеее донесии две шајки овој пак се откачил од крстот...“ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Ме потсети вицов со педерите на еден друг со кој душа му вадевме на еден колега,кој меѓу другото у едно лошо време беше медицински брат :)

Си одат тројца педери по улица и првиов вика-Што би сакал да бидам ружа у парк.
-Зошто бе баш ружа?-го прашуваат другите.
-Па знаеш,се одмараш на сонце,дојде мажиште некое,те скине,те искористи и те фрли.
-Ја сакам да бидам фармерки у бутик-вика вториот.Доаѓа мажиште некое,те земе од полица,те натегне,се профрцка со тебе и згужван те врати.
-Ја сакам да бидам возило за брза помош-вика третиот.
-Добро бе,зошто баш тоа?
-Абе ти се јавуваат итно да дојдеш,те отвараат од позади,ти бутаат нешто долго,те затвараат а ти цело време викаш виу-виу
:D :D :D
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Horoskop za msesc Avgust:

Zdravje: zvezdite vi se smeat
Rabota: zvezdite vi se smeat
Ljubov: Zvezdite vi se iskinaa od smeenje :lol: :lol:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Абе сум слушнал алигатори да летаат,али пајаци коли да дигаат прв пут слушам :D
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Kako stanale crnogorcite mrzlivi?
Bosancite rekle :slusajte crnogorci da vi objasnime sega nie nesto na vas :lol: :lol: :lol:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Кој го измислил штрафцигерот?

Џон Штрафцигер

:D :D
Најдобар виц што сум го слушнал летово!!
 
Член од
16 јули 2005
Мислења
39
Поени од реакции
1
Кога македонците стават чисти Бугари ? Като излезнат от Ц'рното море.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
petrichanec напиша:
Кога македонците стават чисти Бугари ? Като излезнат от Ц'рното море.
Знаеш дека пропагандава на интернет всушност успева.
Ете ти виц! :lol:
 
Член од
15 мај 2005
Мислења
134
Поени од реакции
0
Az znam edin po cinichen vic za makedonci. moze li da go razkazha tuka ? :D :D :D nali nema cenzura i ogranichenia ? chul sum go ot srbi zapochva taka :

- pa sta je Makedonac ?
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
shovinist напиша:
Az znam edin po cinichen vic za makedonci. moze li da go razkazha tuka ? :D :D :D nali nema cenzura i ogranichenia ? chul sum go ot srbi zapochva taka :

- pa sta je Makedonac ?
Го изнакажавте тој виц неколку пати веќе. Не мора и со вицеви да спамирате и флодирате. Ако си за дружба со луѓето, дружи се, ако ти е целта само да навредуваш и негираш, на погрешна врата тропаш.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
shovinist напиша:
Az znam edin po cinichen vic za makedonci. moze li da go razkazha tuka ? :D :D :D nali nema cenzura i ogranichenia ? chul sum go ot srbi zapochva taka :

- pa sta je Makedonac ?
А што е ГЛУП човек???
Незнам, али како и да е ти смрдиш на ОГРАНИЧЕНОСТ И ДЕГЕНЕРАЦИЈА.....А зашто???
За да докажеш нешто што не постои, нации.......
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Шетал џандар и видел колега како носи четка за WC во рака! Се поздравиле и заминале. Утредента, на работа, повторно се среќаваат и овој, првиов, го рпашува тој со четката како му се допаднала и дали врши работа?
Вториов одговорил:
Убаво чисти, ама повеќе ми се допаѓа обична тоалет хартија, помалку ме боли газот со неа кога се бришам!!!! :lol: :lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom