Вицеви без наслов 2 дел

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
мама, мама може ли да си поиграме со баба?
може ама после играњето пак закопајте ја..
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Трајко ергенот заминал во Холандија да си најде жена. За кратко време ја нашол жената на својот живот. Без разлика на тоа што жената не разбирала македонски а Трајко не разбирал холандски решиле да се венчаат и да живеат во Холандија!


По некое време Трајко го фатило носталгија и решил да ја земе жената и нејзината мајка и да заминат во Кавадарци на гости кај неговите роднини.
Кога стигнале во Кавадарци роднините го прашале Трајко како се разбира со жена му и тој им одговарил на следниот начин (свирка и покажува со раката дека му се јаде). И во тој момент жената му носи јадење!
Потоа Трајко пак свирнал и покажувал со раката дека му се пие!
Жената му донела ракија, мезе. Сите останале вчудовидени.
Во тој момент дошла жената и пред нив ја извадила ци.ката и ја стиснала.
Тогаш Трајко ја земал баба му (мајка и на жената) и пред сите ја растурил од е.ење и на крајот истурил кофа вода од прозор! Тогаш роднините го прашале Трајко што е работава, а он му одговарил:
'па оваа ми вика оди купи млеко а јас и викам да ти ебам матер нели гледаш дека врне'.

-----------------------------------------------------------------------------------

Го прашува учителката Игорче:
-Игорче,кој е најголемиот борец за кој си слушнал?
-Гоце Делчев учителке.
-Браво.Седи,петка.
Седнува Игорче,вади од под клупа слика и шепнува:
-Извини Рамбо,ама кариера си е кариера.

------------------------------------------------------------------------------------
- Кажи ми мили, што ако паднам во рекава, што би направил за мене?
- Па најискрено, веднаш би отрчал по помош во првото село.
- Но мили, до најблиското село има 20 километри!
- За тебе срцка, би отрчал и многу подалеку!!!

------------------------------------------------------------------------------------
Зошто кога полицаец оди да спие носи со себе една чаша полна со вода, а друга празна?
-Затоа што кога ќе стане на сред ноќ може ќе му се пие вода, а може не.

------------------------------------------------------------------------------------
Една плавуша влегува во пекара и прашува:

- Што имате од пецива?

- Само момент.

- Добро, дајте ми 2 моменти и 1 јогурт!

--------------------------------------------------------------------------------------

Дошол цајкан кај шефот и му вели:
- Шефе, сепак ние цајканите не сме најглупави...
- Зошто?
- Па, го прашувам еден човек колку е часот, а овој ми вика 5 и 5 наместо одма да ми каже 10.

-------------------------------------------------------------------------------------

Полицаец гледа некој студент со ептен дебела книга во рацете. Му приоѓа на студентот и му почнува муабет:
Полицаец: Што ќе ти бе таа книга? Атентати да не извршуеш со неа?
Мислиш дека си паметен а…
Студент: Абе цајко… Знаеш ли што е оваа книга бе човече? Појма немаш. Ова е ТAЈНАТА НА ЛОГИКАТА.
Полицаец: Ауууу… е ај објасни ми ја таа твоја логика.
Студент: Ајде. Имаш ли дома аквариум?
Полицаец: Имам.
Студент: Логички е во него да имаш вода
Полицаец: Да.
Студент: Ако има вода, логички е дека во него мора да има и риби.
Полицаец: Да де.
Студент: Ако имаш риби, логички е дека сакаш домашни миленици.
Полицаец: Да бе да…
Студент: А пошто сопругите сакат миленици, ти сакаш жени, и логички е дека не си педер!
Полицаец: Еј да бе…

Го гледа пандурот студентот и решава да му ја купи книгата. Оди во станица, се живо и диво му се смее. Од најлош затвореник, до министерот за одбрана.
Полицаец: Што се смеете бе празноглавци!? Знаете ли што е ова? Немате појма!!! Ова е ТАЈНАТА НА ЛОГИКАТА!
Началник: Каква бе логика!? Ај објасни ни ја таа твоја логика!
Полицаец: Имаш ли бе ти дома риби!?
Началник: Немам.
Полицаец: Епа логички е дека си педер.

------------------------------------------------------------------------------------------

Направил некој човек дома масакр, си ја убил фамилијата и сега се наоѓа на рочиште на суд:
Судијката: Господине, ќе можете на поротата да и го раскажете целиот настан од почеток?
Обвинетиот: Да, секако.
Се враќам јас дома по деловно патување,влегувам во спалната и ја гледам жена ми со швалер...
Судијката прекинува: И тогаш го направивте злосторниот чин?
Обвинетиот: Не. Си реков, ај, често сум отсутен, греота е жена ми, нека си најде утеха. Нема проблем. Влагам после кај ќерка ми и ја гледам во тројка со непознати...
Судијката повторно прекинува: Тогаш посегнавте по оружјето?
Обвинетиот: Не... Ај си викам млада е, нека истражува. Влегувам потоа во собата на синот и го гледам со шприцот во рака и се фикса...
Судијката пак се умешува: Значи тогаш се налутивте и...
Обвинетиот веќе изнервиран: Не бре жено...Си викам...ај мода е...сите млади го прават тоа денес...

АМА КОГА СЕ СИМНАВ ДОЛЕ И КОГА ЈА ВИДОВ ПЕЧКАТА УКЛУЧЕНА НА ТРОЈКА...

-----------------------------------------------------------------------------------------

Во шумата чекаат ред животните пред единствената продавница за леб. Бавно оди редот а меѓу нив и зајко, таман дојде зајко на ред, ете го волкот, се протурка, застана пред зајко и го купи последниот леб... зајко изнервиран викна, “Каде бре преку ред...“.
Се сврте волкот и ги одмери со ладен поглед сите и им ја спушти телесната температура за 2 степени. Молк во редицата.
"Кој го рече тоа"- праша волкот.
Молк, сите гледат во земја.
“Прашав кој го рече тоа?!“ . Пак молк. Волкот отплукна, се сврте и си замина.
Зајко се врати дома, седна на фотељата и си отвори едно пиво. По 10 минути отвори уште едно. Пие и молчи. за сат време испи уште 4 пива. Седи намуртен на фотељата и едно време свика
“Јас реков бе, јас реков, пичка ти матер!!“

-----------------------------------------------------------------------------------------

Си биле две желки.... И се возеле во авион.. И паднале во пустина..
Биле многу жедни, па тргнале по пустината да бараат вода... Така барајки наишле на едно вирче. И токму во моментот кога и двете се наведнале да се напијат вода, едната и рекла на другата:
„Еј.., ама немој да пиеш, се гадам од тебе“.. рекла првата желка.
"Па што ќе правиме сега и јас се гадам од тебе????!!!" - рекла втората.
„Па ако не те мрзи оди до дома и земи една чаша“ - и рекла првата на втората
"Ајде еве јас ќе тргнам по чаша само немој да пиеш вода додека не се вратам." -и поставува услов првата желка на втората.
"Додека не донесеш чаша нема да се напијам од вирчето".- рекла втората.

И тргнала едната желка по чаша, а оваа другата ја чекала покрај вирчето ...
И чекала... и чекала 3 години, 5 години, 10, 15, 30, 50, 70, 100, 120, 160, 180, 200.. и и се смачило веќе.. и си рекла:
"Многу време помина откога замина по чаша, дај јас да се напијам од водата, се може да и се има случено по патот".

Решила да се наведне и да се напие од вирчето.. Во моментот кога се наведнала, оваа другава излегува од една грмушка и `и вика:
„Аха!.. Ако се лажеме, поарно е да не тргнувам по чаша“!!!!!!

Му се јавува Црногорец на татко му:
- Стари, го напуштам економскиот факултет. Доста беше десет години, сега ќе одам малку на медицина...
- Како сакаш сине, ама јас и дедо ти остануваме.

-------------------------------------------------------------------

Јордан Пиперката се шетал еден ден низ планина. Во еден момент една огромна карпа паднала врз него и тој се претворил во Страшо Пинџур.

-------------------------------------------------------------------

Стојат две плавуши на две различни страни од реката.
Едната и вели на другата:
Како да дојдам на другата страна?
Другата и вели:
Па од другата страна си!!

------------------------------------------------------------------


Толку од мене :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Се запознава плавуша со Христо Стоичков
-Христо Стоичков...-се претставува познатиот фудбалер
-Вајстина Стоичков -одговара плавушата
------>
Како ќе натераш плавуша да се омажи за тебе?
-Кажи и’ дека е трудна!
------>
Што вика плавуша додека гледа порнич?
-Еј, ене ме!
------>
Зошто е добро плавуша да седи до тебе кога возиш?
- Можеш во секое време да паркираш на место за инвалиди.
------>
Што е разликата меѓу плавуша и маж:
-Плавушата содржи појке сперма
------>
 
S

StormRage

Гостин
Си биле Тарзан и Џејн во џунглата. Ама Тарзан немал појма од секс па Џејн решила да му објасни и му рекла: Тарзан ти то шо го имаш меѓу нозете е „крпче“ а ова јас шо го имам меѓу нозе е машина за перење и сега ти требит крпчето да го испериш... и Тарзан почнал да „пери“ во „машината“ некој 2-3 дена и веќе Џејн му рекла: абе знајш не е убо толку многу перење... можит еднаш на 2-3-4 дена... Поминало 1 месец и Џејн веќе изнервирана го барат Тарзан и го прашвит: абе шо ти реков еден месец не го имаш испрано крпчето, а Тарзан: ееее Тарзан научи да пери на раце :vozbud::vozbud::pos2:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Си биле Тарзан и Џејн во џунглата. Ама Тарзан немал појма од секс па Џејн решила да му објасни и му рекла: Тарзан ти то шо го имаш меѓу нозете е „крпче“ а ова јас шо го имам меѓу нозе е машина за перење и сега ти требит крпчето да го испериш... и Тарзан почнал да „пери“ во „машината“ некој 2-3 дена и веќе Џејн му рекла: абе знајш не е убо толку многу перење... можит еднаш на 2-3-4 дена... Поминало 1 месец и Џејн веќе изнервирана го барат Тарзан и го прашвит: абе шо ти реков еден месец не го имаш испрано крпчето, а Тарзан: ееее Тарзан научи да пери на раце :vozbud::vozbud::pos2:
hahahah
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
-Тато како сум се родил??- прашува синот.
-Добро сине, знаев дека кога тогаш ќе ми го поставиш ова прашање. Еве како се случи тоа.
Јас ја најдов мајка ти на MSN, потоа секоја ден chat-увавме, па потоа следеше copy/paste на нашите слики. Потоа преку e-mail договоривме состанок. Се најдовме во cyber café, малку поразговаравме па отидовме во WC.
Потоа, мама направи неколку download-ди со memory stick- от на тато. Кога тато беше подготвен за up-load приметивме дека немаме firewall.
Но, веќе беше доцна за undo а ни delete веќе не помогна.
Девет месеци подоцна вирусот веќе делуваше….
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Си биле Тарзан и Џејн во џунглата. Ама Тарзан немал појма од секс па Џејн решила да му објасни и му рекла: Тарзан ти то шо го имаш меѓу нозете е „крпче“ а ова јас шо го имам меѓу нозе е машина за перење и сега ти требит крпчето да го испериш... и Тарзан почнал да „пери“ во „машината“ некој 2-3 дена и веќе Џејн му рекла: абе знајш не е убо толку многу перење... можит еднаш на 2-3-4 дена... Поминало 1 месец и Џејн веќе изнервирана го барат Тарзан и го прашвит: абе шо ти реков еден месец не го имаш испрано крпчето, а Тарзан: ееее Тарзан научи да пери на раце :vozbud::vozbud::pos2:


:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
не е виц ама ај не знаев кај да го стам..
Анкета денес на А1 за кого се нашите граѓани Обама или Мекејн.

Репортерот:за кого сте вие,Обама или Мекејн???
Една жена:извини ама не пратам фудбал.

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Се карале Македонец, Бугар и Грк кој може да носи најмногу бостани:
Бугарот:Јас можам 2.. Еден под една мишка друг под друга мишка
Гркот:Јас можам 3.. Два под мишки и еден на К*р ќе го качам
Македонецот:Гола вода сте бе.. Ја можам 5 да носам
Бугарот:Како бе така 5?
Македонецот:Е така.. 2 под мишки и Гркот на к*ров ќе го качам.. И така он може 3 да носи :vozbud::vozbud:
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
не е виц ама ај не знаев кај да го стам..
Анкета денес на А1 за кого се нашите граѓани Обама или Мекејн.

Репортерот:за кого сте вие,Обама или Мекејн???
Една жена:извини ама не пратам фудбал.

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

:pos2::pos2:

Хаха.. ме изнасмеа
 
Член од
23 август 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
SI BIL EDEN POP I SI IMALO EDNO KU4E .KU4ETO UMREL I NAPRAVIL SPOMENIK.NA SPOMENIKOT PISUVALO : SI BIL EDEN POP I SI IMALO EDNO KU4E ,KU4ETO MU UMRELO I NAPRAVIL SPOMENIK NA NEGO PISUVALO :SI BIL EDEN POP....
 
Член од
23 август 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
OTISOL ZETOT NA GOSTI KAJ SVEKRVATA I OVOJ PO4NAL DA MISLI NA NESO I SI VIKA :SO SE DUMAM SO SE MISLAM NA DA GO IZMKNAM NA BABA TA DA GO POKAZAM NA KERKATA DA GO TURAM ....E SO BILO TOA?
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Trpe otisol u Afrika i vleguva u avtobus i vika ABE OVDE NESTO ZAGORELO!
:pos2:
 

The ReD DeviL

Supervisor
Член од
27 јули 2008
Мислења
135
Поени од реакции
15
Си бил некој криминалец и го однеле во судница да му судат за некое дело и судијата му одредил максимална казна и овој криминалецов на излегување му рекол на судијата: - Да ми го пушиш! а судијата му рекол: - И ја на тебе!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom