Високи потпетици или нешто полежерно?

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
имам 2-3 пара штикли со високи потпетици и нив ги носам само за вечерни излегувања, инаку за преку ден нешто пониско и покомотно
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Јас сум па обратна. Високи потпетици носам само ако можам да заработам пари од нив, односно исклучиво денски за на работа. На работа и онака претежно седам, така што не ми е тешко и преживувам. За искачање навечер си облакам патичиња за журкање и целовечерна забава.
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
преку ден и на фах во патики или балентанки, а за излегување, ако се оди во дискотека , штикли, и тоа 10-12ка али ептен ми е тешко да одам и едвај чекам да ги соблечам!!!!
 
Член од
29 март 2009
Мислења
110
Поени од реакции
1
Би сакала да носам високи штикли ама многу висока ќе излезам и вака сум превисока за моите години не со штикли
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Штиклите изгледаат многу поелегантно и поубаво,ама баш сега на оваа возраст не планирам да почнам да носам.:)
Има време и за тоа башка доволно сум висока.:pipi:
Сега за сега се доволни патики и ниски балетанки со машна.:icon_lol:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Со оглед на тоа дека имам само 14 години и сум прилично вискока ... преферирам патичиња или балетанки ...
за штикли ми е се уште рано .. иако премногуууу сакам да носам :pipi:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Пред се зависи од типот на облека и дестинацијата :)
Ако е за вечерно излегување, тогаш дефинитивно високи потпетици.
Ако се работи за одење на шопинг или прошетка, тогаш би облекла нешто полежерно.
Таман сум висока, но ако треба да излезам со некое момче кое на пример е пониско од мене, не сакам да го омаловажувам и не носам многу високи потпетици.
Во дискотека сум секогаш со потпетици, а во кафич можам и со некои фенси патичиња ..и двете ми се прифатливи, за одредени ситуации се разбира :smir:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
обожавам да носам високи потпетици и навикната сум немам никаков проблем
 
Член од
25 март 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
секојдневно носам балетанки од сабајле до вечер... два пара балетанки ми се како со мали потпетици а останатите ми се ниски..иако многу сакам да носам високи потпетици :D
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Аххх колку ги сакам.Ама пустинскине ни еден сат неможам да ги носам.Многуууу ме болат нозеве од високи штикли.
Колку пак поубо изгледат,тесни фармерчиња,горе едноставна блуза со каиш на половина,косава позади во репче и плуш штиклите.Мх мх мх омилена комбинација ми е ова :)
Еве некои слики од штикли.


 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Уфф високите потпетици ми се слабост, едноставно ги обожавам. Се имам навикната да ги носам и не ми е проблем се чуствувам удобно во нив. Нешто полежерно најчесто носам кога излегувам на брзина, до некоја кратка релација.
 
Ч

Чај

Гостин
Високи штикли и црни сјајни хулахопки моја најомилена комбинација :pipi: :pipi: Обожавам високи отпетици :vozbud:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Вистина е убаво кога женско ќе облече високи потпетици во комбинација со тесни фармерки, кратко фустанче или кратки шорцеви, ама секое нешто има негативна и позитивна страна,така да од носење штикли негативната страна е што после носење болат нозете, а тоа најмногу го мразам. Штикли носам само кога сакам да изгледам поелегантно т.е на свадби, забави...:pipi:
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
За на факултет патики, за излегување штикли.
Главна грешка е купување неудобни штикли. Инвестирајте во добар пар кожни штикли на пример од Биана, ем удобни ем долго време ќе ги имате. Не сфаќам што е поентата од имање пет рала различни и неудобни. Секогаш би избрала удобни :)
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
54
Поени од реакции
73
Штикли сакам. Ги носам само за вечерно излегување.
А преку ден, до кафе и сл. секако патичиња :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom