Високи потпетици или нешто полежерно?

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Се зависи до расположението.. Бидејќи сум прилично висока избегнувам да носам високи потпетици.. Ама сепак некогаш е неизбежно да облечам..
Во последно време почесто сум во ниски чизми или патики..:toe:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Отров сандали

За да го заштити од кражба уникатниот пар сандали на креаторот Рене Каовила, чија цена изнесува повеќе од 90.000 евра, познатата британска стоковна куќа “Херодс” го “вработи” најсмртоносниот чувар на светот – египетската кобра!

Скапоценоста на црвените сандали се должи на нивниот луксузен декор во форма на змија, направена од рубини, сафири, дијаманти и бело злато. Портпаролот на “Херодс”, тврди дека кобрата била најмена само за неодамнешната промоција на колекцијата чевли.

”Овој вид на кобра има многу немирен темперамент. Доколку премногу и се доближите таа најверојатно ќе ве касне. Но, затворена во стакленикот, таа не претставуваше опасност за посетителите”, изјавил за медиумите портпаролот на Херодс.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не сум којзнае колкав вљубеник во штиклите. И сакам полежерно нешто, како рамни чизмички, балетанки летно време и слично. Штикли сакам да носам, ама ако знам дека ќе седам, а нема да стојам цела вечер, затоа што ако стојам цела вечер, цела вечер ќе ја поминам во кенкање.
Ама некогаш, кога ќе ме фатат будалите, знам убаво да се средам, па и преку ден да ставам штикла. Значи зависи многу од тоа дали ме мрзи или не. А најчесто ме мрзи. :smir:
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Сакам да одам на штикли и кога излегувам (на пр. сабота вечер)носам штикли. Ама не ми се удобни да ги носам често.Почесто носам патики и нешто друго полежерно
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
78
Поени од реакции
6
Pa u shkolo i preku den nosam patichinja a za iskachanje navecher normalno shtikli i toa doooosta visoki:) 10 , 12 cm obavezno .....ednostavno obozavam shtikli (samo da ne se shpicasti nekoi auuu grdo neshto nikogash ne bi oblekla)
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Pa u shkolo i preku den nosam patichinja a za iskachanje navecher normalno shtikli i toa doooosta visoki:) 10 , 12 cm obavezno .....ednostavno obozavam shtikli (samo da ne se shpicasti nekoi auuu grdo neshto nikogash ne bi oblekla)
И јас не сум миленик на шпицастите ама сепак сеуште не викам дека никогаш нема да облечам такви ...којзнае можеби некогаш ама сега за сега не :helou::smir:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
3
најчесто носам високи потпетици -поженствено ми е.... ама има моменти кога не сакам да излезам од моите патики :)
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Штикли носам само за излегување навечер, а преку ден никогасш не сум облекла висока потпетица. А многу ги сакам, ептен и мн.посекси се чувствувам у штикли, ама поретко ги носам. Нон стоп сум или во балетанки, патики, рамни чизми...
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Се` што се носи на нога ми е омилено. Дали тоа било патика, старка, балетанка, чизма или штикла. Се` зависи од пригодата. Преку ден до сега немам облечено штикли, освен на свадба (што не се рачуна:wink:), денски на факултет или на кафе носам патики, рамни чизми или балетанки (зависно од сезоната), а за вечерно излегување носам обично штилли, но ми се случува и да облечам нешто рамно затоа што сум прилично висока :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Зависи од пригодата, иако највеќе обожавам високи потпетици.. но, за преку ден може да се и патики или балетанки, зошто сепак се најудобни, или пак некои не толку високи и што е најбитно удобни штикли:smir:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Како и кај сите, така и кај мене зависи за каква пригода се работи, но ако треба да бирам, тоа не би биле штиклите, дека да збориме реално, не ми е баш удобно :)

Мој избор се полежерните варијанти .. :pipi:
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
znaci opsesija mi se stiklite i poubavo se custvuvavm vo niv iako i ramni cizmi pocnav da nosam zimovo kako i da e sepak Obozavam stikli vo potemni boi gi imam mnogu doma ...
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...erm...Штикли, што ли беа тоа?...Не, не можам...НЕ ЗНАМ, не сакам да одам на штикли, така да, мојот избор се стално патики, евентуално за некоја по-сериозна пригода рамни чизмички...:)
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Па вака, ја постојано носев патики и прв пат за матура облеков штикли и видов дека убаво ми стојат:vozbud:..па продолжив да носам штикли само во град и еве понекогаш на факултет...а најудобно си се чувствувам во патики
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Zavisi od prigoda, za dnevna prosetka ili za na skolo oblekuvam nesto polezerno, za vecerno izleguvanje ili za nekoja svecena prigoda oblekuvam visoki potpetici.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom