Виктор Карамарков од Скопје е серискиот убиец - бројот на убиени сеуште непознат!

Статус
Затворена за нови мислења.

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
ејј и ја го знам. го молеше еднаш шоферот да влезе без карта и овој го пушти. седна до мене и ми збореше како нејќел да плаќа карта и дека со тие пари поубаво со женска ќе искочел и ќе ја почастел. Втор пат знам цигара ми бараше и коа му реков дека неам ми вика ај ако те видам дека пушиш ќе те згазам и ја таков мхм океј и си продужив.
Инаку имал стварно тешко детство,ни самата негова мајка незнаела кој му е татко. Израснал без него,мајка му курва,пијаница. Бил фино дете,културно.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Само две работи:
Кај биле социјалните служби во овој случај?

Полицијата го барала неколку месеци по потерница а он слободно шетал низ цел град(пола луѓе на форумов го виделе или чукал на врата кај некој што го знаат)?
-кај ли го барале само во планина ли?

епа неможат од толку луѓе да знаат кој е убиецот патем тој се пазел имал временски период од 3 месеци и повќе кога не убивал, и се во различни населби...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Е јасно дека имало и ќе има, ама кога развиваме дискуја на форум, доаѓа модератор и прави сеир??? на шо личи после!


Он топик - Не ви е чудно што називот на полициската акција и досие е еднаков и се совпаѓа со идолот на убицава??

Полицискиот фајл и кација - code name Раскољников!

Типево - идол Раскољников!


Е сеа, старици, секира, јасно, може и некој џандар читнал нешо, или Гроцка Јанкуловска како кафе куварица во Мин. за финансии слушнала нешо за Раскољников па им наредила така да ја крстат акцијата, ама......
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
ај бе што се заебаете со овој будала се дрогирал типот и што може да се очекува од него добро шо не искасапил пола ѓорче да му ебам психопатот мајкта негова нека скапе сеа у затвор наркоманиште ретардирано мајка му била у шок три саати ццццц
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Само две работи:
Кај биле социјалните служби во овој случај?

Полицијата го барала неколку месеци по потерница а он слободно шетал низ цел град(пола луѓе на форумов го виделе или чукал на врата кај некој што го знаат)?
-кај ли го барале само во планина ли?

Кој интервенирал кај социјалните служби? Ја до сега такво нешто не прочитав... Или можда тоа тетките у "социјалното" имаат магични кугли па секој ден си гледаат кој што прави.
Каде биле наставничките, професорите... сите оние кои треба, освен за образованието, да се грижат и за воспитувањето на детето додека е во образовен процес. Поготово што истите при секое поинакво однесување на детето се должни да поразговараат со родителот и истовремено да видат каква личност е тој и доколку потфрла во улогата да интервенираат на друго место.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Најдовте вие да зборите . На 2 минути некој плукате по Чек Дис Аут . ве молам . Без Коментар . Замисли баба да ти била убијената! :toe:
Чек дис аут е наменет за сеир, ти текнуе? Има разлика од сериозна тема за сериски убиец кој убивал низ Скопје и Хајфајв ремет линкови...

Иначе, да не бидам оф топик... Добро е што го фатија, барем ќе се спречат натамошни несакани настани. Тешкото детство и околината во која растел си го направиле своето...
 
I

Intex

Гостин
Wow, од првенец на генерација до сериски убиец. Да бидам искрен, сериските убијци ми се интересни како појава и интересен случај ми е батката.
Ме чуди, како толку интелигентен, а не ги касапел жртвите. Сеуште сумњам дека некој згрешил нешто во истрагата, ама може јас сум грешка. :)
П.С. Не го вреѓајте човекот, едноставно неговата психа е направена да размислува вака и да мисли дека тоа е исправно.
 
S

StormRage

Гостин
има несаглам народ јасно ми е... ама овој. отсега на врата излегвење со сачмарка
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Претерувајте, па од крајност во крајност. Сега ако не се деси некој од паника да утепа асли просјак, еве на!
 
?

..........

Гостин
Sekogaш имало по некој ваков изрод кој убива луге од задоволство......

виновни се и општеството и самиот тој ......на многумина од нас не ни е млеко и мед ама тоа е:toe:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
50-50 сериски убица! Две од четири!
Уште џоинт и секира и таман си!

Сигурно не бил на Џоинт....

За вакви дела само смртна казна, дали првенец или Достоевски...не е више битно за блиските на тие жртви.

Апсолутно сум против смртна казна во конкретниот случај...
Ваквите луѓе најчесто психолозите ги користат како експериментални глувци...На нив тренират зошто, како, кога и тн....Инаку дечкото е можеби и најмалку крив за тоа што се случило , најмногу врз него дејствувала околината , значи живеел во исклучително лоши социолошки услови...

Sekogaш имало по некој ваков изрод кој убива луге од задоволство......

виновни се и општеството и самиот тој ......на многумина од нас не ни е млеко и мед ама тоа е:toe:

Секоја индивидуа не е иста, на некој тешкиот живот го зајакнува, на некој го фрла во депресија, најчест излез се алкохолот и дрогата , а ако нема кој да ти подаде рака , или сам страдаш или во најекстремни случаи своите фрустрации ги искажуваш преку „секира„...

Ок милото тоа....почетокот не секогаш е кај жртвата.

Тебе, златно, да те грабнел тато ил мама со ќотек до посер од мало, од бебуш, ќе се развиеш подеднакво молчеливо со секирче в рака како и убицава.


Ајде, на гугл, изгуглај си: the Stockholm syndrome

Потоа ќе лафиме!
Појасни го ако сакаш со свои зборови Стокхолмовиот Синдром, бидејки мислам дека апсолутно не е во контекст на темата и тоа што овде го зборуваме...
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
немам доверба во македонската полиција и искрено не верувам дека типов е убиец
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ниедна социјална служба не треба да сноси одговорност за некој што не побарал помош. Они не гледаат на гравчиња дали имаш родители и какви ти се. Шо демек, нас по дома све ни цвета... Нема оправдување, едноставно нема! И не можам да поверувам дека добар дел од вас барате оправдание. Тоа што бил првенец на генерација, можел да го искористи малку пософистицирано отколку во планирање убиства. Беспомошен бил, душиче, курци палци... Тоа бабите ни еднаш не ги сожаливте. Господе боже.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Да утепам 5-6 души треба да сум удрен од господ па пола Македонија живее бедно ако гледаме и што сега решението е тоа секој да тепа по 5-6 души ???Да се казни најстрого што може ако тој е тој убиец ако не фатиле погрешен чоек !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom