Виктор Карамарков од Скопје е серискиот убиец - бројот на убиени сеуште непознат!

Статус
Затворена за нови мислења.

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Книгите не се виновни!

Освен "the little terrorist guide book" или "the terrorist cookbook" итн!


Виновно е невниманието, незрелоста, неумешноста два милиона народец да се справи со сам себе и да се наткрене над себеокупацијата и сосебепреопкупацијата и да отвори очи дека не е се вонка розе, како што не е се внутре гнилеж.

Но, самите паѓаме во тињата бидејќи не сакаме да гледаме шо гнилеж и траур има наоколу, туку дремкаме пред секс енд д сити молејќи се богу што кај нас, во нашето мало космосче од семејство немаме таков и таков проблем.

Трајче да му ебам мајче приказнава!
Има во секој клас, јасно! не еден, појќе.

И трајче дрварлчето го тепаа итањаните (од Волшебното самарче), па ...

Но, кога кењаме за семејни вредности, зошто на куроф не се одрази тоа и на основата, а на самото семејство акко единка??
Туку...остај, курвиште, кој знае кој му е татко, така му треба...муабетоф, а?
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Како што ми кажаа прееска другари од маало,Виктор бил поставен на детектор за лаги и ги признал сите убиства...:toe:
"Детекторот за лаги" и не е некој детектор. Зависи од емоционалната состојба на тој што го испитуваат и не секогаш е точен. Со еден збор, не е релевантен доказ :smir:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
За овој не заслужува муабет да се праи бе! А не тема да се отвара!

Ццц ненормална будала еј ... Иди скапи у затвор маме да ти е*бам, да не искочиш од таму.. Умри у тоа келијата ретардирана будало ...
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ако ја отвори некој веста на Сител, кога ќе ја отвара прв пат ќе забележи дека сликите нешто побавно се вчитуваат. Тоа е затоа што тие се 12 мегапиксели. („Десен клик>Прикажи ја сликата“ за цела)
Кој сака можи да му ги број влакната од брадата на овај :tv:
Или да го испечати на голем постер.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Тоа е брат и се кладам дека уште многу време нема да го фатат.И кога ќе го фатат може и да го пуштат со изговор дека немале доволно докази како што прават со повеќето.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Точно пред три недели дојде кај нас на врата наутро кога во куќата нема никој друг освен баба ми дома сама значи.
Со книшка барал пари за неговата болна мајка од рак-тврдејќи дека сите на улицата на која живееме ја знаеле мајка му.Неговата приказна била дека во нашето маало живеел.
Баба ми премногу жалосливо створење-го почастила со пари, зимница и сок.
По тоа он прашал дали може да влезе во вц-на што фала богу баба ми одговорила дека не може.
Не сакам да замислам што би се случило во обратниот случај.

Страшно ептен...
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
/scheise, scheise, unsere ТАUBE weise/

Голубе (бели), а кај ти беа очите да и кажешна класната?? или убо ви беше шо имавте некој за спрдачина или пак сречни бевте што маките се случуваат другему, не вам?

Ништо лично Taube!
Imavme razgovarano zaedno so klasnata.Zosto jas bev pretsedatel na klasot edno vreme..
I pravevme muabet..toj vikase deka ima domasni problemi,i ni vikase da go ostavime na mira..ne znam zosto.
Koga zavrsivme osnovno,mislam deka toj se zapisa na GUC..i se vrtea muabeti deka zapadnal vo loso drustvo..drn drn.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Книгите не се виновни!

Освен "the little terrorist guide book" или "the terrorist cookbook" итн!


Виновно е невниманието, незрелоста, неумешноста два милиона народец да се справи со сам себе и да се наткрене над себеокупацијата и сосебепреопкупацијата и да отвори очи дека не е се вонка розе, како што не е се внутре гнилеж.

Но, самите паѓаме во тињата бидејќи не сакаме да гледаме шо гнилеж и траур има наоколу, туку дремкаме пред секс енд д сити молејќи се богу што кај нас, во нашето мало космосче од семејство немаме таков и таков проблем.

Трајче да му ебам мајче приказнава!
Има во секој клас, јасно! не еден, појќе.

И трајче дрварлчето го тепаа итањаните (од Волшебното самарче), па ...

Но, кога кењаме за семејни вредности, зошто на куроф не се одрази тоа и на основата, а на самото семејство акко единка??
Туку...остај, курвиште, кој знае кој му е татко, така му треба...муабетоф, а?
Не бе не е никој крив за таквиот муабет, само општеството е криво.
Тоа што нема кој да свати дека ако тој не се потруди, нема ни комшијата да се потруди. Е тоа тек е друга приказна
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Да га ебем, од лошо друштво, во психоза, на крај убиство! Таа класната шо не викнала социјалци, барем у комунизмот беше полесно!
 
Член од
29 август 2009
Мислења
30
Поени од реакции
4
Де бе мајку му...како млади невести на чешма сме се собрале па оговараме..шо е толку чудно у америка тоа е добро утро добарден...извршил убиства нека си ја носи казната на грб јбг
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не бе не е никој крив за таквиот муабет, само општеството е криво.
Тоа што нема кој да свати дека ако тој не се потруди, нема ни комшијата да се потруди. Е тоа тек е друга приказна

Дали мила на татенце ме прочита убо???

Кирви се тие што ги прават тие и слични муабети, а потајно се молат на бога од благодарност што не им се случува ним.

Некојпат не можеш сам да се потрудиш, ама ќе потпораснеш и ќе сфатиш што е Стокхолмшки синдром.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Дали мила на татенце ме прочита убо???

Кирви се тие што ги прават тие и слични муабети, а потајно се молат на бога од благодарност што не им се случува ним.

Некојпат не можеш сам да се потрудиш, ама ќе потпораснеш и ќе сфатиш што е Стокхолмшки синдром.
Машко сум мила :tapp:...

А ако не почнеш од негде тогаш ништо не праиш.
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Stvarno se izdvojuvase od drugite..
Ali pamtam samo edna slucka.
Go zadevaa drugite mangupi koi ucea so nas..jas ne bev od taa klapa.
Eden den covekov eksplodira,zede da gi mava so stolici,da gi tepa so kloci,site se zacudivme sto mu stana.Pocna da place i vikase deka ne mozel da zivee poveke..bla bla bla..
No,uste odtogas se gledase deka ne e kako sto treba.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Машко сум мила :tapp:...

А ако не почнеш од негде тогаш ништо не праиш.

Ок милото тоа....почетокот не секогаш е кај жртвата.

Тебе, златно, да те грабнел тато ил мама со ќотек до посер од мало, од бебуш, ќе се развиеш подеднакво молчеливо со секирче в рака како и убицава.


Ајде, на гугл, изгуглај си: the Stockholm syndrome

Потоа ќе лафиме!
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Само две работи:
Кај биле социјалните служби во овој случај?

Полицијата го барала неколку месеци по потерница а он слободно шетал низ цел град(пола луѓе на форумов го виделе или чукал на врата кај некој што го знаат)?
-кај ли го барале само во планина ли?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom