Викторија Бекам - Модна икона !?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
ragazza напиша:
ама има стил..
Не ли би било грев жена "тешка" стотици милиони евра да нема што да облече? Јас лично сакам да видам жени со скромен буџет, но секогаш средени, и со права комбинација на облеката. Тоа е жена со стил!

А ме интересира само да ли навистина ја гледате Викторија "Пош спајс" Бекам како со саати седи пред парче хартија и креира облека? Нејзините "креации" се најмалце нејзина заслуга, освен што ете се нашло нејзиното име као "бренд" на фармерките. Зарем Париз Хилтон и Џеј Ло навистина направиле своја линија на парфеми?
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Пари и стил не одат по дефолт, има многу докази за тоа ..
А за неа како дизајнер , мози не црта на ливче ама гарант има што да кази околу колекцијата , испаднав ко потпарол на ВБ а не ми беше тоа цел , сакав само да казам дека има осет за мода и дека има совршрен стил, сега прам оттука налево круг хихи
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
За Бекамовци

Е сега за стилот секоја и чест значи ми се свиѓа како се облекува или поточно каква облека носи.Ама воопшто не можам да ја смислам нејзината бебешка тежина и коските што и стрчат од под облеката.Ми личи на подвижен костур.А за Дејвид нема врска за тоа како и што научил од неа зашто забележете ги сите па и нашите познати фаци на некои фотки ископани од некаде од минатото и ке забележите каква разлика има не само во стилот на облекување туку и во самиот надворешен изглед.Нормално е да се забележат промени од кога одредена личност ке стане јавна.Всушност тоа кај сите се забележува.Ама жена му под итно да ја прати на дохранување!!!:zver:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Iskreno ne mozam da ja podnesam.A ziti modnata ikona ima duri 30 kila so sto im dava mnogu ubav primer na mladite devojki koi sledat takvi kako nea za reper.
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Има стил,али не ми е убава.И шо и е бе,како може да биде толку слаба?!Кога ја глеам страв ми е да не се скрши,одвратно.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
За убава не е убава. Модна икона? Па.. може да се каже.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Не викам дека не е убава Али МНОГУ Е СЛАБА!!!
Недај боже да се лизне од тие огромните штикли што ги носи - коскозглобна Охрид не и бега :)
 

bad_girl

The girl you can't have
Член од
21 февруари 2007
Мислења
216
Поени од реакции
4
што ако е мајка на 3 деца кога има направено 500 операции за да изгледа вака ама добро сеа си има пари жената може да прави што сака
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
MaRiNa`Oh напиша:


Сега приметиф.. ЛЕЛЕ НОЏЕЕЕЕ!!!!
Јас би рекла, ЛЕЛЕ ПРОПАЛИЦА!!! Ни убава, ни икона, ни ништо ... част и чест на некои ретко погодени слики и моменти, ама знаат да се случат кај секого, ништо посебно ...:salut:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Emma напиша:

Јас не би го нарекла ова одлична форма.
Која и` беше професијата на женава? Освен тоа што е сопруга на Дејвид Бекам?
Никогаш не сум слушнала една паметна изјава од неа и речиси на секое прашање одговара со "да" или "не". А, секако не заборава да го спомене фактот дека покрај својата автобиографија која ја напишала на дванаесет годишна возраст (wow...:tapp: ) има прочитано само уште една книга, со што бескрајно се гордее. Ниту ми е убава, ниту ја сметам за модна икона. Благодарам. :wink:
Да си се цитирам... Жената ми е тотално антипатична. Не разбирам зошто ли, о зошто побогу... Луѓето ја сметаат за убава/згодна?!?:nervoza:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Бекамица е новата водителка на NBC
Викториа Бекам потпишала договор тежок 10 милиони фунти со мрежата NBC за свое реално шоу.

Информацијата се пробила во јавност на забавата на Елтон Џон одржана по доделувањето на Оскарите, каде гостинка била и Бекамица.

- Американците сакале Викториа да добие свое шоу само моравме да ги договориме условите. Вистинската понуда ја имаше NBC - рекол бившиот менаџер на групата Spice Girls, Симон Фулер.

Шоуто ќе биде за доаѓањето на Бекамови во Америка, а сопругот Дејвид не сака многу да се појавува бидејќи сепак Викториа е во прв план.

Освен тоа ниту нивните три деца нема многу да бидат изложени пред камерите.

- Она е многу интересна личност и во ова шоу тоа ќе се докаже - рекол Фулер.​
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Точно.
Не е згодна,не е ништо посебно убава,не е ни нешто приближно до интелектуалец,ама е модна икона да се разбереме. Модна икона е, не оти јас го почитувам нешто посебно нејзиниот стил, туку оти таа се смета за модна икона.
И модните икони не ги одредуваме јас или вие,туку ја одредуваат надлежни личности за тоа,преку свои мислења истакнати во медиумите или пошироко.

Инаку освен што е прогласена за една од поважните модни икони,туку и таа престанува да биде мајката-домаќинка.
Способност е што знае да ја искористи славата,парите и сите нивни врски,за да го дуплира сето она што го има досега. Сигурно сте слушнале дека досега објавила две книги: првата нејзината автобиографија,втората нешто во врска со модата и нејзината примена кај „обичните смртници’’. Друго,ете погоре прочитавте дека ќе има свое реално шоу,има своја линија на парфеми,фармерки,ташни и сенешто.

Јас лично,не и се восхитувам како личност или како карактер или како модна икона. Убаво се тоа што работи,што се покажува како способна и се промовира со тоа,но човек прво треба како карактер да се покаже ако сака да им е пример на останатите луѓе. Баш некни во весник читав нејзино интервју. Во Теа модерна мислам беше. Претерано ладна британка,претерано ограничена,претерано непристапна за добра комуникација,ма било за која тема. Многу кренат однос,понашање. Нормално,тоа и личи како позната личност,но не сум го забележала истото кај другите селебритис. Кај оваа екстремно е истакнато.
Таа дури изјави и за нејзината најдобра пријателка Кејти Холмс дека не ја смета за најдобра,туку дека само повремено зборуваат на телефон во врска со модата,децата,кариерата и си даваат сугестии што да облечат и нешто такво безвезно што нема врска со меѓу-човечкиот однос.
Чудна е. Чудно ми е мене можда,балканска душа :))))
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
Иако е тешка само мизерни 47,6 килограми(so se krvet) на височина од 167 сантиметри (metro i kibap4e) .....sigurno koga duva veter nosi kam4inja vo dzebovite ...... anoreksicen strkl :vozbud:
"И завидувам на слабите нозе. Нејзините коски така прекрасно штрчат" -komentar na edna od nejzinite obozavatelki :pos2:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom