Вие, Вашиот партнер и дрогата

Член од
6 август 2012
Мислења
123
Поени од реакции
39
Ne mozam da gi razberam licata koi se drogiraat od zdravi se pravat bolni
nikogas ama bas nikogas ne bi bila so narkoman makar sto imam poznajnici koi zemaat narkoticni sredstva
prosto strasno izgledaat nekogas znam dagi oteram u ku.....,toa bea super decki a zavrsija kako .....
ne mozam da zamislam deka za niv ima spas akamo li ljubov da im podaris :sick:
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Бившиот мој пушеше марихуана, не беше навлечен туку онака кога-како.. јас и не му навалував толку пошто си имаше контрола али така се си почнува, не му раскинав заради тоа како некои кои одма би кренале узбуна..... јас знаев и пред тоа дека трга, еве и ден денес сме другари..
имаше период кога пушеше почесто и тогаш стварно ми пречеше и му викав али колку и да збораш за џабе е.
Се потрудив да го оттргнам ама не успеав, тоа е тоа..
кога ке тргне некој по тој пат нема враќање и колку да мисли дека можи и дека има контрола врз себе.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Често го спомнувате алкохолот, па да кажам и за него. Алкохоличар веројатно е исто толку лош човек колку и наркоман. Не знам всушност кој од кој е полош или поголем проблем... донекаде на исто ниво ми се. Значи алкохоличар, а не човек кој пие понекогаш.
Или наркоман, а не човек кој пафнува по некогаш. :icon_lol:

Инаку, јас да се изјаснам за темава, 15 години пушам трева, цел факултет го завршив во нормален рок, работам повеќе од 5 години во кои што константно напредувам, имам одличен социјален живот, стварно не разбирам зошто таква стигматизација се прави за растение што си расте на планетава, не е синтетички доработувано (како хероин да речеме), и во одреден број држави се користи во медицински цели.

Нејсе, чисто само сакав да имате и друг пример на темава, инаку јас не би дискутирала, зошто муабетов ќе премине во расправии за дали има лесни дроги, колку смее да земе човек за да не биде квалификуван како наркоман итн, а тоа ич не ми е интересно. :icon_lol:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Бившиот мој пушеше марихуана, не беше навлечен туку онака кога-како...
Се потрудив да го оттргнам ама не успеав, тоа е тоа..
кога ке тргне некој по тој пат нема враќање и колку да мисли дека можи и дека има контрола врз себе.
Најди НЗС помеѓу болдираните делови :icon_lol:
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Најди НЗС помеѓу болдираните делови :icon_lol:
Значи сакав да кажам дека и покрај се тој се смета за зависник но не од тој тип да продава се за да стигне до дрога ме сваќаш,
епа сега... тоа не може одма да се стане, со тек на време и континуирана употреба како и да е, во почетокот сите мислат дека можат да имаат контрола, има и такви кои на време размислиле и престанале... а и такви кои мислат дека можат да престанат кога сакаат а уствари се навлекуваат уште повеќе. Таков беше и тој.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Значи сакав да кажам дека и покрај се тој се смета за зависник но не од тој тип да продава се за да стигне до дрога ме сваќаш,
епа сега... тоа не може одма да се стане, со тек на време и континуирана употреба како и да е, во почетокот сите мислат дека можат да имаат контрола, има и такви кои на време размислиле и престанале... а и такви кои мислат дека можат да престанат кога сакаат а уствари се навлекуваат уште повеќе. Таков беше и тој.
На марихуана?
Нема нити физичка нити психичка зафисност.
Додуше, има малце психичка, од самиот факт што знаеш дека не е ништо штетна и фино ти е додека ја земаш.
Ама како и да е, кога се наоѓа човек во ситуација да оди на одмор или да патува со авион и ако нема пристап до марихуана 2-3 месеци пак му е сеедно, не дека ќе се тресе за да конзумира.

Небитно, стапив во брзо време во контакт со лице кое е на нешто повеќе од марихуана (искрено незнам што).
Не ми беше партнер, но имаше можност за такви намери се додека не ја видов дотичната особа под дејство на нешто и ми остави многу лош впечаток.
Како, преку ден истата личност комуницира најнормално, меѓутоа навечер ... неможеше нормален муабет да се сврти.

Сеуште стојам на ставот дека ако ми се свиѓа партнерот дури и кога е под дејство на нешто, јас не би бил тој кој што би му кажал да прекине. Нејзин живот, нејзина работа.
Се додека не влијае врз мене, океј е.
 
O

Orion.

Гостин
Сеуште стојам на ставот дека ако ми се свиѓа партнерот дури и кога е под дејство на нешто, јас не би бил тој кој што би му кажал да прекине. Нејзин живот, нејзина работа.
Се додека не влијае врз мене, океј е.
Тоа би било себично, би требало да се обидеш ја извлечеш :)
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Тоа би било себично, би требало да се обидеш ја извлечеш :)
Само ако е на хероин, метадон или кокаин би се трудел.
Надвор од тоа, би го оставил на личноста да реши :)
 
Член од
24 септември 2012
Мислења
8
Поени од реакции
5
Здраво. нова сум на форумов.. и мислам дека е ова најсоодветно место за моево прашање.. Имам дечко и незнам како успеав да му влезам на фб... моментално тој пишуваше со другарите... И видов еден муабет што не ми е јасен...(значи да напоменам дека дечко ми се има дрогирано.."се надевам дека е тоа поминато") Му кажуваше на другарот дека имал жубри и ако му требаат да го побара..и овај го праша дали има и ројца..овај мојот му рече да..само муабет да останел во тајност... Дали знаете вие некој на што мислеше тој под тоа ? што му значеше тоа ?
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Здраво. нова сум на форумов.. и мислам дека е ова најсоодветно место за моево прашање.. Имам дечко и незнам како успеав да му влезам на фб... моментално тој пишуваше со другарите... И видов еден муабет што не ми е јасен...(значи да напоменам дека дечко ми се има дрогирано.."се надевам дека е тоа поминато") Му кажуваше на другарот дека имал жубри и ако му требаат да го побара..и овај го праша дали има и ројца..овај мојот му рече да..само муабет да останел во тајност... Дали знаете вие некој на што мислеше тој под тоа ? што му значеше тоа ?
Пуши трева и не ти кажва, големиот кур. Тревата не е дрога, идеме даље. И педерски играш шо го шпионираш, не ви давам повеќе од 2 месеци.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Пуши трева и не ти кажва, големиот кур. Тревата не е дрога, идеме даље. И педерски играш шо го шпионираш, не ви давам повеќе од 2 месеци.
Да ми направи на мене вака ни 2 миниту не 2 месеца.

он топик : Нема смисла да му читаш негови приватности според мене не е фер и коректно тој ти чита разговори со другарки?
 
Член од
24 септември 2012
Мислења
8
Поени од реакции
5
Знам дека е грдо тоа што го шпијунирам, ама само вака можам да дознаам вакви работи... Значи тоа се мислеше на трева ? Во ред е тоа... само работава е што јас знам дека сеуште ..ретко тоа но знам дека зема табли од време на време, тој знајт дека ако ми кажит врскава наша ке бидит готова, а јас све ова го знам од фб... Ако му кажам дека знам све...тоа ке значит крај.. Како прво зошто јас му реков него, дека ако разберам дека правит нешто то ке значит крај... и еве разбрав благодарение на фб.. Го сакам и затоа кјутам... што да правам..мислите опасно е ? ке продолжит?
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
194
Поени од реакции
29
Знам дека е грдо тоа што го шпијунирам, ама само вака можам да дознаам вакви работи... Значи тоа се мислеше на трева ? Во ред е тоа... само работава е што јас знам дека сеуште ..ретко тоа но знам дека зема табли од време на време, тој знајт дека ако ми кажит врскава наша ке бидит готова, а јас све ова го знам од фб... Ако му кажам дека знам све...тоа ке значит крај.. Како прво зошто јас му реков него, дека ако разберам дека правит нешто то ке значит крај... и еве разбрав благодарение на фб.. Го сакам и затоа кјутам... што да правам..мислите опасно е ? ке продолжит?

Е добро де, и тоа е за деца, или не е. Најубаво дознај прво како што треба, пред да направиш нешто, затоа што на фб може се и сешто да се збори, мислам ако не си му прочитала во пораки на чоекот, што не е во ред. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom