Вести од Грција

L

Liberation

Гостин
Убаво реков јас на една друга тема, каде Грција не знам која земја ја тужеше: откако ќе ги тужат сите земји во свет, тужба ќе поднесат директно против господ.

Причина: ги казнил да бидат најретардирана нација во свет!
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
185
Поени од реакции
8
Убаво реков јас на една друга тема, каде Грција не знам која земја ја тужеше: откако ќе ги тужат сите земји во свет, тужба ќе поднесат директно против господ.

Причина: ги казнил да бидат најретардирана нација во свет!
мош еден ден кога ке нема кој да тужат , ке се тужат самите себе :pos2:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Добро е, рано се сетија. "Само" 71 година има поминато од крајот на Втората Светска Војна.

ПС: Или можеби ова е сега како еден вид на одмазда што Германците им завртеа грб за време на кризата и несакаа да им дадат милијарди за да ги извлечат од гом*ата...(што на крај Германија им ги даде ама со тешки маки )?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Ме интересира дали уствари ќе го добијат случајот...
 
Член од
4 август 2010
Мислења
318
Поени од реакции
188
Рани куче да те лае... но не се они криви, германскиот народ си е луд. Кај ги крадеа и криеја/лажираа извештаи, кај им помагаат и покрај тоа што го правеа, сега и ќе ги тужат. Ама ако, малце им е.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Ние да почниме да тужиме ради воени злосторства ,ќе падне/крахира меѓународниот судски систем...
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.788
Поени од реакции
8.365
Чекај, чекај. Нели пред неколку години Германија ја исплати последната одштета на Грција со некој бонус за да ги скине скурца? Мислам дека Грција со тоа изјави дека се квит.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Чекај, чекај. Нели пред неколку години Германија ја исплати последната одштета на Грција со некој бонус за да ги скине скурца? Мислам дека Грција со тоа изјави дека се квит.
и ја знам за вакво нешто.
 

Beowulf

Deep Fear
Член од
11 мај 2009
Мислења
362
Поени од реакции
35
Ако ако, нека тужат да видат Џерманците какви џукели ранеле.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Germanija treba da odgovara za se sto ima napraveno vo vremeto, a isto taka osven Germanija, treba i Turcija da odgovara i da plaka...

Zlostorstvata ne se zaboravuva..:nenene:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Germanija treba da odgovara za se sto ima napraveno vo vremeto, a isto taka osven Germanija, treba i Turcija da odgovara i da plaka...

Zlostorstvata ne se zaboravuva..:nenene:
Кога по 100 години им текна, или оти не им помогнаја ко беа во криза и сеа ај да ги тужиме ебате Гејладата со сите се расправа ама еден ден ке го посиса малце:pusk:
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Germanija treba da odgovara za se sto ima napraveno vo vremeto, a isto taka osven Germanija, treba i Turcija da odgovara i da plaka...

Zlostorstvata ne se zaboravuva..:nenene:
Дали во тој случај и ние имаме право да ја тужиме Грција за геноцид и злосторства против човештвото за периодот 1912-1949?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom