Вести, настани и гласини поврзани со игри

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ах погрешно разбрав тогаш, Warface веќе е објавена од лани само не е искочена уште (btw free to play ќе биде), ова изгледа ќе биде нешто друго.
 

hobbes

ಠ_ಠ
Член од
15 март 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Guild Wars 2 (за заинтересираните/тие што знаат што е) ќе биде available за pre-puchase на 10ти Април.

(https://buy.guildwars2.com/)

За цените некои детали нема, ама Collector's Edition ќе биде 150 долари. Веројатно ќе се добијат некои додатоци. Можеби mouse pad, charr plushie, мапа (?) и играта ќе им биде достапна порано. Три дена, мислам.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
* За нецели 5 часа се очекува ново соопштение поврзано со Baldur's Gate. Дали ќе биде нова игра од тој универзум, преработка на некоја од старите игри или нешто друго ќе видиме за 4 часа и 40 минути.
Излезе дека станува збор за преработка на двете Baldur's Gate игри.
Atari, Wizards of the Coast, and Overhaul Games are pleased to announce work has begun on the Enhanced Edition of Baldur’s Gate and Baldur’s Gate II.

Since its initial release in 1998, Baldur’s Gate has entertained millions of fans around the globe, and has received countless awards. This classic saga of mystery, intrigue, and adventure has set the standard for Dungeons & Dragons® computer roleplaying games ever since.

RE-FORGED BY OVERHAUL GAMES
Overhaul Games has assembled a talented team of artists, programmers and designers to enhance this timeless classic. To remain true to the spirit of the game, the team includes original Baldur’s Gate developers.

RELIVE THE MOST EPIC STORY EVER TOLD
Baldur’s Gate: Enhanced Edition™ and Baldur’s Gate II: Enhanced Edition™ will feature a re-forged version of the Infinity Engine with a variety of modern improvements.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
Binary Domain vo April izlaga za PC platforma

Za tie sto neznaat sto ustvari e ova a vervuam deka nikoj ne slusnal posto pretezno site se preokupirani so Western bullshit eve eden super duper cool trailer...

 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
Dark Souls на РС во Август.

Ја имам играно на РЅ3, играта е супер, многу заразна и е една од најтешките игри шо некогаш ги имам играно. :P
Ама многу долго треба да чекаме до Август...
се исплатеа потписите, за секој кој придонесе треба да се чувствува надмоќно ... конечно масата непросветени и лишени ќе дознаат колку глупо изгледале во ноември лани.

 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Dark Souls на РС во Август.

Ја имам играно на РЅ3, играта е супер, многу заразна и е една од најтешките игри шо некогаш ги имам играно. :P
Ама многу долго треба да чекаме до Август...
Ќе мора да си купам некој евтин џоистик од пазарче...ке има баајги пцуење и мавање со оваа изгледа, сите викаат дека е многу тешка :)
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Најавена Lost Planet 3
Погледнете го трејлерот:

Нов Story Trailer за Resident Evil 6

Трејлерот за Lost Planet 3 изгледа добро, ама не се надевам на многу се додека не видам некаков гејмплеј. Првата беше добра, но втората многу ме разочара. Па така, нема да коментирам ништо друго пред да ни покажат гејмплеј.

За разлика од Racoon City, Resident Evil 6 изгледа супер. Јас сум еден од ретките кои уживаа во RE 5 па едвај чекам да ја заиграм оваа. Ако го гледавте првиот трејлер, сигурно забележавте дека требаше да излезе на 20 Ноември, но среќен сум да ви најавам дека излегува месец и пол порано, на 2 Октомври. :)
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
RE6 трејлеров јако ова на крај, Крис против Леон. Леон би победил нормално :cool:
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
RE6 трејлеров јако ова на крај, Крис против Леон. Леон би победил нормално :cool:
Пфф... Леон може вода да му носи на Крис. :P

Крис го уби Вескер, а Леон тепаше старци во некое село... :P

Инаку, тој дел ми беше најинтересен во цел трејлер.

Девојката што не " запознава " со Wesker Jr. многу ми личи на Ада...
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Ада Вонг е, симпатијата на Леон :P , гледаш дека поради неа се степа со Крис, класична прича. Иначе, на Леон не му требаше женско да му помага како Крис у 5ката :P:)

Dark Souls PC верзијата и' бапнаа дата 24ти август
http://www.joystiq.com/2012/04/11/dark-souls-for-pc-announced-masochism-begins-august-24/
Crysis 3
http://www.joystiq.com/2012/04/11/try-and-look-surprised-crysis-3-acci-revealed-by-eas-origin-se/
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Ада Вонг е, симпатијата на Леон :P , гледаш дека поради неа се степа со Крис, класична прича. Иначе, на Леон не му требаше женско да му помага како Крис у 5ката :P:)
Да, ми изгледаше на Ада, ама некако многу ми е смената, па затоа не је познав на прво.
Леон го фатија и паразит му ставија во него. Крис никогаш нема да дозволи некој така да му направи. :P
А инаку можеше сам Крис, ама Шева му ја ставијна за партнер оти го познаваше местото. :P
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
Ова специјално за Џедах: Japanese industry has 'lost the tenacity to succeed' says Inafune. малку постаро е (месец дена), ама ете дури сега го прочитав.
Japanskite developeri pocnaa da gi kopiraat zapadnjackive trendovi i zaradi toa dojde toj toj vakum na ideji.
Znaat deka nema veke da pominat taka lesno kako sto bese vo 90tite i pocetokot na 2000ta
Go izgubija statusot i sega sto i da plasiraat nema da pomine kako sto pominuvaat Halo i Gears ili Mass Effect i COD
Ednostavno masata se svrte prema tie zanrovi. Smetate deka FFXIII bese los? Ili toa e samo nametnato tvrdenje zatoa sto igrata e previse Japan oriented
Ja licno vo Japanskive naslovi gleam daaaleku pogolem potencijal otkolku vo Zapadnava industrija sto ne znaci deka vo Amerika se pravat losi igri, ednostavno pomalku ima noviteti Poise se svedue na maksimalno iskoristuvanje na toa sto e dobro.
Cenam naslovi kako STALKER, Witcher 2, Skyrim, Portal.....megutoa koga ke pocne nesto kako ME da se komericjalizira e toa mi odi na nervi...da ne zboruvame za COD i ostali naslovi.
Uncharted serijalot ti e cist Americki proizvod megutoa ona sto e pretstaveno vo igrana e spektakl koj ne mozes da go dozivees ni vo kino ni nikade. Ima pominato nekoj quality control sto premnua nekoj utvrdeni granici na entertainment, sto ne mozam da kazam za God Of War ili Gears Of War serijalite kade e primeneto copy-paste resenie..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom