Вело-пазар (велосипедски огласи)

Член од
7 јуни 2013
Мислења
136
Поени од реакции
77
Ај да си ја пробам и тука среќата.

Барам постар точак, во 90s mtb стил со класична виљушка без амортизер, 26-ка. Не мора да е марка може да е и Sobim или Clermont. Може и да му фалат делови, битно е рамот и виљушката да се во добра состојба и да е доволно голем да може да го вози човек висок 185цм.

 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Ај да си ја пробам и тука среќата.

Барам постар точак, во 90s mtb стил со класична виљушка без амортизер, 26-ка. Не мора да е марка може да е и Sobim или Clermont. Може и да му фалат делови, битно е рамот и виљушката да се во добра состојба и да е доволно голем да може да го вози човек висок 185цм.

Баш си помислив дека ќе ми се најде огласов, и оп, ете бара некој:

https://www.facebook.com/groups/1678303075781557/permalink/1978095632468965/?sale_post_id=1978095632468965
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
136
Поени од реакции
77
Баш си помислив дека ќе ми се најде огласов, и оп, ете бара некој:

https://www.facebook.com/groups/1678303075781557/permalink/1978095632468965/?sale_post_id=1978095632468965
Еееее фала, баш ваков барав само малце далеку ми е. Добар е, ама посигурно ми е кога ќе можам да го видам на лице место дали има пукнатини или е крив. Вака секој нема да ти каже што му фали.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
14.076
Поени од реакции
945
Купувам роуд бајк, големина на рам 56 cm, пожелно да е модел 2015 или понов и да е со група 105 или погоре во хиерархија.

Може и нов, ако чита некој од продавниците, нека прати понуда :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.294
Поени од реакции
28.928
KTM-от од првиот пост се продаде :)
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
149
Поени од реакции
70
Ај да си ја пробам и тука среќата.

Барам постар точак, во 90s mtb стил со класична виљушка без амортизер, 26-ка. Не мора да е марка може да е и Sobim или Clermont. Може и да му фалат делови, битно е рамот и виљушката да се во добра состојба и да е доволно голем да може да го вози човек висок 185цм.

Имам, таман ќе си ослободам простор ако ти се допадне.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Кајганџии продавам повеќе делови за road, ако некој има потреба од нешто на листава, слободно нека ме контактира. Со цените сметам дека не се летам и сум доста пристапен, но нормално, секој може да даде свој предлог. :)

- Тркала Concept (бренд на Focus велосипеди) со индустриски лагери за 8/9/10 брзини.
= 3000 денари


- Гуми Bontrager T1, 700-25c
= 800 денари

- Пренос Vuelta Corsa Compact (50t/34t), и средна осовина со FSA лагери
= 1500 денари комплет (1300 преносот, 400 осовината ако треба посебно).


- Преден менувач Shimano Ultegra 6700, 2x10 брзини, 31.8 стега
= 1000 денари. 800 ДЕНАРИ!
 
Последно уредено:
Член од
29 декември 2007
Мислења
10
Поени од реакции
1
Здраво. Продавам НОВ заден менувач Shimano Acera RD-M340, 8 брзински. Цена 1000 денари.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
14.076
Поени од реакции
945
Купувам постар, но во одлична состојба (визуелно и функционално) роуд бајк или сити бајк за до ваму-таму низ градов. Големина на рам да одговара на висина 178 cm.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.294
Поени од реакции
28.928
Кој ќе биде среќниот добитник? :D
Продавам road bike Merida Ride 400 Lampre Edition, со Shimano 105 опрема. Големина: 54 cm

3.jpg 1.jpg 2.jpg

FORK: Road carbon Race
DERAILLEUR FRONT: Shimano 105D
DERAILLEUR REAR: Shimano 105 GS
SHIFTER FRONT: Shimano 105
SHIFTER REAR: Shimano 105
CHAINWHEEL: Shimano RS500 50-34
Цена: 690 ЕУР
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
61
Поени од реакции
33
Понудете добар точак до кај 6.000 денари. Да барем преден амортизер и поголемо тркало од 26
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.294
Поени од реакции
28.928
Кој ќе биде среќниот добитник? :D
Продавам road bike Merida Ride 400 Lampre Edition, со Shimano 105 опрема. Големина: 54 cm

Прегледај го приврзокот 196985 Прегледај го приврзокот 196986 Прегледај го приврзокот 196987

FORK: Road carbon Race
DERAILLEUR FRONT: Shimano 105D
DERAILLEUR REAR: Shimano 105 GS
SHIFTER FRONT: Shimano 105
SHIFTER REAR: Shimano 105
CHAINWHEEL: Shimano RS500 50-34
Цена: 690 ЕУР
Bump -> 650 eur.
 
На врв Bottom