Вело-пазар (велосипедски огласи)

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.174
Поени од реакции
30.741
По теркот на темата во подфорумот за мобилни уреди, а со цел да не ја „труеме“ другата тема (за препораки) со наши лични огласи, отворам тема за пазарење на велосипеди, велосипедска опрема и делови во подфорумот Велосипедизам. Верувам дека доста од вас сте во постојана потрага по нови предизвици, нови велосипеди и разна опрема, па сигурно добро ќе ви се најде темава. А и затоа што подобро е да се купи од познат отколку од Пазар3.

Да скршам мраз?

Пошто сакам да преминам на road bike (исто како @Martinmkd), решив да го огласам мојот KTM.

KTM Life Track DISC M.
Во одлична состојба, купен пред неколку месеци.
- Големина на рам 56 cm;
- Детални спецификации може да најдете тука.
- Цена: 415 €.
- Замени: можни, ако имаш road :)
upload_2017-8-29_16-39-3.png

20170624_091814.jpg
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Јас сакам да се вратам на road :D

Бидејќи (surprise, surprise) и на оваа тема имам да напишам нешто, подоле е оригиналниот напис од огласот на Reklama5.mk каде е огласен мојот велосипед:

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2590595

Ако сте ценкач, цената е 430 евра со простор за договор. Ако само сакате да купите навистина добар велосипед, цената е 400 евра. 29er со подобар сооднос опрема/состојба нема да најдете.

Се продава RAM HT.Two 2.2 (29er) од прв газда, купен во Работилница ооо, во беспрекорна механичка состојба, со занемарливи козметички забелешки (нормално за 2 години стар точак). Гуми, ланец, касета и предни запчаници со уште многу останати километри во нив и НОВИ Nukeproof пакни на кочници.

Во точакот нема апсолутно никакви вложувања! Слободно може да кажам дека е во подобра состојба од овие „99% нови“ што се продаваат по огласи, и лично гарантирам дека долго ќе ве служи ако соодветно се грижите за него.

Величина: 16.5" - М (за 167-175цм високи луѓе)
Rockshox XC30 вилушка, SRAM X5 3х9 менувачи и шалтери, AVID DB1 кочници со 180/160mm ротори, EASTON колче, волан и стем... Остатокот од спецификациите ќе го најдете помеѓу сликите. На точакот нема НИТИ ЕДЕН чкарт дел, се е од реномиран производител и е квалитетно.

Напомена: точакот доаѓа со фабричкото SDG седиште и фабричките платформа педали.
Неколку слики (подетални слики може да видите во огласот):
Продадено!
 
Последно уредено:

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
809
Јас сакам да се вратам на road :D

Бидејќи (surprise, surprise) и на оваа тема имам да напишам нешто, подоле е оригиналниот напис од огласот на Reklama5.mk каде е огласен мојот велосипед:

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2590595

Ако сте ценкач, цената е 430 евра со простор за договор. Ако само сакате да купите навистина добар велосипед, цената е 400 евра. 29er со подобар сооднос опрема/состојба нема да најдете.Неколку слики (подетални слики може да видите во огласот):Е ова се вика сочуван точак :)
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Шо сочуван, глеј како го потпрел на ѕид, гарант му се излуштени рачките... :D
Ако ти кажам што имам направено за да го спречам токму тоа... Да си ќутам подобро, ќе речете „отишол овој со паметот“. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 
M

MD_

Гостин
Прости им господе незнаат што прават со тоа роад бајковите :D
Жештините летово кога нема многу време за возење не натераа да размислуваме за смена од мтб на роад :)
 
Последно уредено од модератор:

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
1.939
Пошто сакам да преминам на road bike
Внимавај каков бираш, не се сите за брдо. Односно, внимавај на преносот. Некои се со многу тежок пренос дури и за спремен велосипедист ако сакаш да качуваш планини. Кога мислам на планини мислам и на Водно, со мала касета а големи шајбни напред нема да можеш да отидеш погоре од детско.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.174
Поени од реакции
30.741
Кога сме на тема роуд, понудете ако имате нешто за продажба :)
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Веќе некое време низ дома ми се врткаат деловиве па ај да си ја пробам среќата дали ке ги отарасам.

tektro auriga comp хидраулични кочници исправни најверојатно ке им треба bleeding мада би функционирале и без тоа. 1000ден
Предна главина формула со индустриски лагери за диск 36 дупки 500 ден
обрач 36 дупки користен како замена мал период прав, може и за V-brake цена незнам валјда некое пиво :D

И волан гага на кој му треба
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.174
Поени од реакции
30.741
Не знам што си сакал да направиш @B_O_K_I , ама сликите не ти се прикажуваат.
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Кажи, сакам и јас да знам како да ги заштитам :D
Гриповите ги имав извлечено доволно за они први да прават контакт со ѕидот или предметот на кој се потпира точакот. И после тоа ми мрдаа, се „одлепија“ па ги лепев со лак за коса :pos:

П.С. Бајкот е продаден/трампан. Наскоро ќе ја пуштам неговата замена во соодветната тема :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom