Велосипед или скутер

Велосипед или скутер?

  • Велосипед

    Гласови: 81 62,8%
  • Скутер

    Гласови: 48 37,2%

  • Вкупно гласачи
    129

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
со скутер кога возиш не се замраш да вртиш туку треба да си сконцентриран и да пазиш на све околу тебе пошо како и да е скутерот е потежок од точакот, и побрзо иде.... има поише адреналин и све... побрз е... ама пошо ја неам скутер за точОк си гласав и сеа тоа е... можам да скокам и да поминувам сегде со него...
 

Е.Шанел

Аn Arтisт
Член од
12 мај 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
И двете подеднакво:pipi:
велосипед - за рекреација
скутер - за занимација

хехе
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Велосипед, ем е добар за рекреиција, ем е корисен од еколошки и економски аспект за разлика од скутерот:pipi:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
точак, скутерите ми се мн глупа работа а ако веќе се работи за мотор APN 6 (или томос) би бил идеален за мене
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
велосипед
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
ме мрзи да вртам на педали...зато скутер си одбраф..иначе возам и точак и скутер
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Точак бе каков скутер...образложение: така :)
 
П

Паган-др

Гостин
Велосипед.
1.Не бара бензин.
2.Бољи, ќе се разгибам малце.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Velosiped, zatoa sto so nego navistina bi se custvuvala mnogu podobro otkolku da sednam na skuter i ko idiot da ne mrdam.Velosipedot e rekreacija covek trosi kolku tolku energija ,a uz pat si ja razgleduvam okolinata vo koja mozam da uzivam.Skuterot mi e malku poveke i rizicen pogotovo vo metez niz ulici pa definitivno bi se odlucila za velosiped.
 
Член од
24 мај 2009
Мислења
131
Поени од реакции
6
Еј велосипед е закон работа! :aplauz:Ама мачно е да веслаш! За некои пократки дестинации одбирам велосипед, да се разгибам малку ама во секоја друга ситуација бирам скутер! Мислам...:motor: стаи си барем 200 и фурај низ градов некое време. Побрзо е и од велосипед а во гужвиве и метежов по улиците се покажа дека е побрз и од автомобил! А сега + лето....фрчат скутери! :helou:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Најмногу практикувам велосипед: не треба место за паркирање, возам и за рекреација и за превоз :) итн итн итн.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Бидејќи во последно време се продолжи патеката на кејот на Вардар, штета е човек да не вози, такада гласам за велосипед едноставно многу поеколошка и побезбедба варијанта. И секако рекреативна.
 

JerryMK

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
возам велосипед кога имам потреба и чат пат со друштво
а сакам скутер ама нема
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Поеколошки сум затоа велосипед повеќе сакам. Ем не загадуваш и ем си развиваш тоа нозете со педалине.
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Велосипед, не мислам дали има бензин, и за рекреација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom