Велосипед или скутер

Велосипед или скутер?

  • Велосипед

    Гласови: 81 62,8%
  • Скутер

    Гласови: 48 37,2%

  • Вкупно гласачи
    129

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Баш преска на школо зборуевме нешто за екологија и случајно се отвори дебата велосипед или скутер, и од 33 у класот само ја и уште едно девојче бевме за велосипед :toe: Ај да ве видам вас кога би бирале шо би избрале и зошто?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Скутер,кој е таков ако има пари за скутер а да земе точак
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
дефинитивно велосипед,затоа што така сакам...
по еколошки е,дека на скутерот освен со рацете за давање гас,друга активност нема...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
pa velospied preferiram ama skuterce ako mi se brza negde
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
pa ja sum za velosiped zatoa sto e zakon posto mnogu e nekako lesno i tapa na skuter, vaka barem ke se pomacis malce ama i ke se razvies. a mozes i segde da ides so velosiped. abe zakon e so e pravo pravo e :):):)
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
abe skuter e najzakon. jas i skuter imam, i od ko go zedov ne se imam kaceno na tocak. bukvalno ic ne se imam kaceno na tocak.
i brzo i ednostavno e, lesno e.samo so trebit benzin, vozacka, registracija, kaciga...ama sepak, jas sum za skuter :D
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Joey напиша:
Скутер,кој е таков ако има пари за скутер а да земе точак
ЈАС сум "таква" веќе кажав!
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Колку лесно можиш да си скршиш рака, нога, глава (посебно ова) на скутер ни сами не се свесни денешниве шо се умрени по скутер (сестра ми веќе преку глава ми е дојдена со то) зато ќе си земиш точак, ем еколошко е, ем не ти требит ни возачка ни кацига ни ништо ем ќе се размрдаш малце од цел ден седење пред компјутер или в клупа, ем ќе си го оформуваш телото и ред други работи, а со скутер шо? само да се пуваш дека имаш и цело време да те болит главата од ветер шо ти дуват директ в лице или в грб? не фала, здравјето ми е побитно од било шо друго. Ајт
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Вака сега ја велам дека велосипед е најбоље и е далеку посигурно од скутер плус мотор како мотор не паче по здравјето со самото возење ги оштетуваш синусите градите и лесно се добива настинка,некој ке каже е како кога носам кацига но не е така во утрински што читав пишуваше а мотор ништо не те спасува додека кај велосипедот си го праиш меракот веслаш :pos2: пајкански ваму таму:pos2::uvo::uvo::uvo:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
златен точак, не се откажувам од него...да си возам, сонцето да ме грее, ветрето пријатно да ме дувка...милина...добро додуше и по некоја кола да ме фукне и да ми свират и пцујат...ама сепак бирам велосипед:)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Скутер - те мава по џеб...бензин, регистрација (зависи сеа од кубикажа)
Велосипед - извежбано срце, полн џеб парички, ...
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
pa so ogled na toa deka porasnav na tocak i deka cel grad me znae kako "onaa na tocakot" sto e celo vreme normalno deka preferiram tocak :)

mislam jas sum si posebno privrzana za mojot tocak, vozam mnogu besno niz gradskite ulici, sakam opasnosti, i najcesto pravam akrobacii so nego, jes da vikam deka ce zaginam nekogas na tocak (a i drugite mi vikaat) :pos2:

P.S. ali bi sakala i edno skuterce vo garaza :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
За помрзливи скутер, а поактивни велосипед. И јас го бирам второто:):)
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Скутер на вода ммммммммммммммммммммммммммммммм
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
И за активност и вежби и плус еколошки е подобро велосипед, ама за многу долги дестинации и за побрзо подобро е скутер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom