Велес

R

Razorblade Kiss

Гостин
Леле,фамозното уличе каде кога поминувам секогаш се чувствувам дека ќе ме изгазат.
Ах,само еден флеш на ова...Курле што ја отворил темава,има само 1 пост,и тоа само за да каже дека Велес бил криминален.ЉоЉ
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Razorblade Kiss напиша:
Леле,фамозното уличе каде кога поминувам секогаш се чувствувам дека ќе ме изгазат.
Ах,само еден флеш на ова...Курле што ја отворил темава,има само 1 пост,и тоа само за да каже дека Велес бил криминален.ЉоЉ
Аааман....кога и да го видам никоф негов на почеток од реченица, не можам да издржам еј, се смеам ко четфртооделенка :pos::pos::pos:
Ахх, да знам кој е Курле.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Кој е баш да ми кажеш,да не ми се расфрла со боллз тука,да му кажам два збора.
*Се спрема за бокс*
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Офчар напиша:
Македонска Сицилија.

Курле пратело мио. Време е да преземеме нешто. Ја имам луѓе. Моите луѓе имаат цевки. У цевките имаат метак. У метакот има барут. Барутот кога смрди, паѓа крв. А кога паѓа крв се раѓа авторитетот. Затоа Курле, на наши плеќи е целата посла. Имаш избор - со мене или против мене.

ДА ГО ОЧИСТИМЕ ВЕЛЕС ОД КРИМИНАЛОТ!

Ја имам план. Имам луѓе. Имам и орудија. Но чекам на твоето овластување, Курле..
Tvrdam deka ova e "NAJ" post na Kajgana!!! :zver: I deka "kurle" ima "naj" nick!:kesa:

Tuku shto stana so Veles otkako "kurle" postirashe, ima li nekakvi promeni, makar i marginalni? Nekoj da kazhe neshto povekje...
 
Член од
16 април 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
Само ме интересира ВАрдарце да ми одговори бидејки вика дека е он гитаристот со братму роберт,јас не верувам бидејки јас знам дека зивеете кај васил главинов,а ти викаШ позади судот?були були хахахаах
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Вардарче е гитарист на група?
 
Член од
16 април 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
leandra напиша:
Вардарче е гитарист на група?
тие двајца на сликата се брака е сега дали е он едниот какао со вика не роберт туку.. . .нека кажебидејки се знаеме многу убавооо:vozbud::vozbud::vozbud:и свири и пеее децкото и добро работи на CUBASE
 
Член од
17 март 2007
Мислења
218
Поени од реакции
2
Да не слушнам уште еден збор за класниот :zver:
:)
 
Член од
16 април 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ako ne ziveee tamu znaci nee ni eden od brakata bidejki licno ziveam so dvajcata :toe:
Eventualno ako se preselile ali cisto sumljam
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Sekoj Makedonski grad si go sakam ali posebno Veles poradi edna prekrasna devojka koja ja sakam mnogu znae taa deka za nea zboram :) mwa*
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Инаку ударни вести: изгледа сите кафичи од „комплексот“ кај зградите ќе ги префлуваат доле кај салата 25 мај, а и паркот ќе го уределе малку, да живнел...Добра е идејава, само да им се оствари...
 
С

Сатори

Гостин
Slatka_Mala напиша:
Инаку ударни вести: изгледа сите кафичи од „комплексот“ кај зградите ќе ги префлуваат доле кај салата 25 мај, а и паркот ќе го уределе малку, да живнел...Добра е идејава, само да им се оствари...
Е добра е!!!!
Не е тоа фер и уште во Младински Црква изградија и кош ставија за да се мотаат мали деЦА....ааа, ќе умре човек...:jaj::tapp:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Veles... Go posetiv vo dalecnata 2002 godina :) Beshe posledniot grad sto go posetivme dolznashata dolga ekskurzija niz istocna i sredna Makedonija taka da prvata trafika sto ja najdovme tamu, posle zoltiot most i se nafrlivme i se pokolni od tamu kupivme :pos2:
I posle se prosetavme malce, i zastanavme na edno mestence kade sto imashe fontana i tolku beshe :( Jas sakav pojshe da proshetam, i shetav so edna drugarka ama poshto nikoj od grupata ne ideshe ni beshe strav da ne se zagubime i si se vrativme. Ne im se shetalo umorni bile :tapp:
I prva reakcija koga go vidov vardar mi beshe... Ej i ovde Vardar e goelm kako vo skopje- zoshto samo vo Gostivar e mal :pos2:

I bash bi sakala pak da go posetam Veles- ovajpat asal :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom