Велес

R

Razorblade Kiss

Гостин
Еспањола,добродојдена си!:)Велешани се отворени секогаш за нови познанства:smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мене Велес ми е супер град!еднаш отидов кај една другарка од велес..роденден славеше и тој викенд бев кај неа..НАЈУБАВО си пројдов..одвај чекам пак да идам!
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Razorblade Kiss напиша:
Еспањола,добродојдена си!:)Велешани се отворени секогаш за нови познанства:smir:
Fala :) Kje se potrudam letovo da go ostvaram toa :)
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Лејди Сатори напиша:
Е добра е!!!!
Не е тоа фер и уште во Младински Црква изградија и кош ставија за да се мотаат мали деЦА....ааа, ќе умре човек...:jaj::tapp:
Еј, абе зошто, па долниот парк е и онака многу опасно место за движење навечер, би било добро малку да се оживее...а и 25 мај си има капацитети за да ги собере сите кафичи (кои и онака се 25 м2) од градов, па би си имале како паркче - шеталиште :icon_bigg Инаку целата иницијатива била од луѓето што живеат кај зградите во кои се сместени кафичите, им сметало навечер...
А тоа со младинскиот и црквата е друг муабет :helou:
 
С

Сатори

Гостин
Slatka_Mala напиша:
Еј, абе зошто, па долниот парк е и онака многу опасно место за движење навечер, би било добро малку да се оживее...а и 25 мај си има капацитети за да ги собере сите кафичи (кои и онака се 25 м2) од градов, па би си имале како паркче - шеталиште :icon_bigg Инаку целата иницијатива била од луѓето што живеат кај зградите во кои се сместени кафичите, им сметало навечер...
А тоа со младинскиот и црквата е друг муабет :helou:
Зошто ни го земаа Младински сега уште Големиот парк и + не е страшен за движење, сериозна сум посветло е во парк од колку на улица.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
И добро кај ќе се пијанчиме сега ние? ццц еее, ќе се расправам! :pos:
не бе добра е идејата, ќе живне тој дел ко мртов е некако.
Лејди не бери гајле, младински секогаш ќе си остане база.
 
С

Сатори

Гостин
Dark Angel напиша:
И добро кај ќе се пијанчиме сега ние? ццц еее, ќе се расправам! :pos:
не бе добра е идејата, ќе живне тој дел ко мртов е некако.
Лејди не бери гајле, младински секогаш ќе си остане база.
Како бе да не берам гајле...
Се шетам јас со Убецот низ Младински гледам околу мене мали деца трчаат...:tapp:
После во 12 ноќеска седиме кај клупите, кај паднатите борци, едни чавки си седнале на другата клупа се смеат ли се смеат...абе ете ги Мурано, Гламур, погоре, а не ми се раскрекале врз глава да не може човек на раат цигар да испуши...
Вчера во Големиот парк едни на штикли кога се изотепаа, па уште ми светеа со тоа телефонот....ааааааааа:jaj:
Ќе забега човек...:uvo:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Никој не се жали од мојот импровизиран оган оу јеа!:vozbud:хехе.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Велес хммм град кој сепак ми остави убав впечаток со уште подобар туристички водич.ми се допадна тоа што е мал град полн со изненадувања,град полн со скутери и град кадешто сите тахисти возат шевролет калос оние помалите,сите со секого се знаат можеби затоа што е мал град и околностите се такви,има прекрасен парк но не е голем ко нашиот,сепак спомените ми се враќаат и ми се иде пак,ајде ако биде во среда ке дојдеме на елегиите за тебе.
 
С

Сатори

Гостин
Razorblade Kiss напиша:
Никој не се жали од мојот импровизиран оган оу јеа!:vozbud:хехе.
Срц, таман беше твојот оган овие ме нервираа...:smir:
Да не може човек да се ... ццццц
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Имам потреба да се качам на воз...да си седнам во купе и ко по обичај некоја бабичка или дедичко да ми сврзе муабет за политичките случувања во државава или евентуално да ме праша кај одам...да се симнам на железничката станица што е одамна изедена од времето,да ја видам таблата на која пишува Велес и да се насмеам... да влезам во такси(што најчесто е тико) и да се возам...да поминам кај поштата и да го видам прозорот на тетка ми што секогаш ме потсеќа на смеење и целовечерни муабети или да продолжам надоле кај кружниот тек,па накај пазарот до куќата на дедо кадешто секогаш ќе се осеќам ко дете..кога ми даваше да си играм во дворот макар по цена да му ги уништам цвеќињата...сакам да се качам по скалите и правец во спалната со најубав кревет и да потонам во најсладок сон... кога ќе се разбудам сакам да отидам по уличката со кафичите, да седнам во некогашното „Морисон” кадешто кога влегов првпат се насмеав од уво до уво кога го видов постерот од Џим...ќе продолжам до кај вујко ми кадешто ќе ме послужат со леблебии и кока-кола...тоа ќе биде мојата последна станица...продолжувам повторно накај железничка...овојпат нема да влезам во купе...ќе застанам до прозорот и ќе гледам...ќе уживам во текот на Вардар и во местенцата создадени за пикник кога ќе го поминеш „Рајко Жинзифов”...помина и тоа..стигнав во Скопје...влегувам во 22-правец дома....
ех,колку ми е најубаво гратчево!
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Mandy напиша:
Имам потреба да се качам на воз...да си седнам во купе и ко по обичај некоја бабичка или дедичко да ми сврзе муабет за политичките случувања во државава или евентуално да ме праша кај одам...да се симнам на железничката станица што е одамна изедена од времето,да ја видам таблата на која пишува Велес и да се насмеам... да влезам во такси(што најчесто е тико) и да се возам...да поминам кај поштата и да го видам прозорот на тетка ми што секогаш ме потсеќа на смеење и целовечерни муабети или да продолжам надоле кај кружниот тек,па накај пазарот до куќата на дедо кадешто секогаш ќе се осеќам ко дете..кога ми даваше да си играм во дворот макар по цена да му ги уништам цвеќињата...сакам да се качам по скалите и правец во спалната со најубав кревет и да потонам во најсладок сон... кога ќе се разбудам сакам да отидам по уличката со кафичите, да седнам во некогашното „Морисон” кадешто кога влегов првпат се насмеав од уво до уво кога го видов постерот од Џим...ќе продолжам до кај вујко ми кадешто ќе ме послужат со леблебии и кока-кола...тоа ќе биде мојата последна станица...продолжувам повторно накај железничка...овојпат нема да влезам во купе...ќе застанам до прозорот и ќе гледам...ќе уживам во текот на Вардар и во местенцата создадени за пикник кога ќе го поминеш „Рајко Жинзифов”...помина и тоа..стигнав во Скопје...влегувам во 22-правец дома....
ех,колку ми е најубаво гратчево!
Види ја бее...цел состав напишала, а најважното го испуштила, ц, ц, ц...Ами кај мене на гости? :baeh:
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Slatka_Mala напиша:
Види ја бее...цел состав напишала, а најважното го испуштила, ц, ц, ц...Ами кај мене на гости? :baeh:
Хехе,кај можам тебе да те заборавам,мојата најмила колешка:smir: ова беше повеќе носталгија по моите претходни велешки искуства од детството,а иначе кај тебе ќе дојдам било кој ден,само нека заврши сесијава:helou:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Лејди Сатори напиша:
Како бе да не берам гајле...
Се шетам јас со Убецот низ Младински гледам околу мене мали деца трчаат...:tapp:
После во 12 ноќеска седиме кај клупите, кај паднатите борци, едни чавки си седнале на другата клупа се смеат ли се смеат...абе ете ги Мурано, Гламур, погоре, а не ми се раскрекале врз глава да не може човек на раат цигар да испуши...
Вчера во Големиот парк едни на штикли кога се изотепаа, па уште ми светеа со тоа телефонот....ааааааааа:jaj:
Ќе забега човек...:uvo:
оу мај гаааааааааад.
ај кент белив ит
Дамата љубичица почна да се влече по паркови со металци а? јес, тоа го чекав цел живот, бејби моја си сега. а чим Убиецот те земал под крило мх мх мх. А ти да видиш душичко како седиш на амфи и си пиеш и наеднаш ти идат Телетабиси(Трендафилова со својата екипа) и тука другарче тргај и џитни се во Вардар во брзаците прекрати си го животот. Black Rose срц ти го доживеа тоа заедно со мене, сочуство... :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom